Kasko Değer Listesi Hakkında Merak Edilenler | Trafik Sigortası
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Kasko Değer Listesi Hakkında Merak Edilenler

Kasko değer listesi, kasko sigortası yaptıracaklara ve kasko sigortası şirketlerine ideal kasko poliçesi ve poliçenin nasıl düzenlenmesi gerektiği konusunda yardımcı olan, Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği (TSRŞB) tarafından her ay düzenli olarak yayınlanan listedir.

Kasko değeri araç sigortalanması veya ikinci al araç kresi alımında dikkat edilen bir değerdir. Kasko şirketleri ve kasko fiyatları ile ilgili merak edilen konuların başında kasko değer listesi gelir. 

Biz de ‘’Kasko Değer Listesi Nedir?’ Sorusunun cevabını destekleyecek, farklı sorulara verdiğimiz cevaplarla Kasko Değer Listesi Hakkında Merak Edilenler için bir yazı hazırladık.

Kasko Değer Listesi Hakkındaki Soru İşaretleri
 

Kasko Değer Listesinin Yayınlanma Amacı Nedir?

1987’den beri yayınlanan Kasko Değer Listesi, motorlu kara taşıtları sigortalarınını kasko poliçelerinin düzenlenmesine yardımcı olmakta, sürücülere kolaylık sağlamaktadır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Kasko Değer Listesini Muhakkak Değerlendirmeye Almalı mıyım?

Kasko yaptıracak sürücülerin kasko değer listesini dikkate almak gibi zorunlulukları yoktur. Referans olarak kıstasları sunan bu listeyle aracın mevcut durumu, kasko poliçesi düzenleme tarihindeki şartlara bağlı değer listesine göre daha az yahut daha fazla fiyata kasko yaptırılabilir.

Sonradan İlave Edilen Radyo, Klima, Yedek Parçalar Listedeki Değerlere Dahil midir?

Aracınızda sonradan dahil ettiğiniz aksesuarlar ve yedek parçalar kasko değer listesine dahil olmamakla birlikte, bunların bedelleri sigortacı ile sigortalı arasında belirlenir.

Kasko Değer Listesi Hangi Sıklıkla Yayımlanır?

Kasko Değer Listesi aylık olarak yayımlanır ancak yayımlanma periyodu Birlik Yönetim Kurulu tarafından değiştirilebilir.

Kasko Değer Listesine Göre Yapılan İşlemlerden Sonraki Çalınma Yahut Hasarda Bu Değer Baz Alınarak mı Tazminat Ödenir?

Kasko karşılaştırması yapılırken önemli olan bir nokta da aracın hasar ya da çalınması durumunda o anki değerlendirme üzerinden hesaplama yapılacağıdır.

Kasko genel şartları ve araç sigortası hakkındaki tüm sorularınız  için Sigortam.net’e ulaşın, araba kasko sorgulama işlemini rahatça gerçekleştirin. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek hattımızdan kasko değeri ile ilgili bilgi alın.


Benzer İçerikler

Kasko Hesaplama Nereden Yapılır?

Kasko şirketleri teminatları hesaplarken ve doğru teminatlara karar verirken bir takım çalışmalar yapar, bunlardan biri de kasko hesaplaması yapmaktır. 

Devamını Oku

Hasarsızlık İndirimi Nedir?

 Hasarsızlık indirimi kasko poliçenizin primini yaklaşık %65 oranında azaltır, böylece maddi açıdan korunmuş olursunuz. Kasko poliçenizi satın almadan önce mutlaka hasarsızlık indirimini etkileyen durumları inceleyin.

Devamını Oku

Kasko Değeri Üzerinden Mtv Hesaplama

Sürücülere maddi bir yük olan MTV tutarını (Motorlu Taşıtlar Vergisi) indirimli ödemek mümkün. Bu noktada kritik detay ise kasko değer listesi. 

Devamını Oku