Kasko Fiyatlarını Yükselten 6 Sebep

İster özel işler ister ticari amaçlar için trafikte bulunan araçlar birçok riskle karşı karşıyadır. Bu riskler kişilerden, araçlardan veya dış etkenlerden kaynaklı yaşanabilir. Yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçmek her zaman mümkün olmayabilir fakat önlem alınabilir. Bu önlemlerin başında ise araç kaskosu gelir.

Bugün internetin gelişimi ile birlikte çok daha kolaylaşan sigortacılık işlemleri sayesinde kasko sigortanıza hızla sahip olabilir, pek çok sigorta teklifini değerlendirmeye alabilirsiniz. Eskiye oranla karışık sigorta işlemleri bir hayli kolaylaşsa da değişen, yükselen, düşen kasko fiyatları hala merak konusu.

Öncelikle şunu belirtmekte fayda var kasko poliçenizi alırken ödediğiniz kasko bedelini ne için ödediğinizi bilirseniz, adımlarınızı daha doğru atabilirsiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Onlarca kasko teklifi arasından en doğru ve en uygun kaskoya sahip olmak için kasko teminatlarınızın neleri kapsayacağının, bu güvencelere karşılık fiyatların ne kadar olabileceğinin farkında olmak önemli.

Bu yüzden kaskonuza dahil edeceğiniz ek teminatlar konusunda da detaylı olarak inceleme yapmalısınız. İhtiyacınızı olmayan ek teminatları almak, kasko primlerinizi yükseltecektir. 

Kasko primleriniz sizin elinizde olmayan sebeplerle de yükselebilir. Bu sebepleri öğrenmek, kasko fiyatlarınızı düşürmenize yardımcı olacaktır.

Kasko Fiyatlarını Yükselten Sebepler
 

 1. Yüksek motor gücü olan araçlar daha fazla kaza yapma riski taşıdığı için ödeyecekleri kasko bedeli daha yüksek olabilir.
   
 2. Bazı modellerin ve markaların kasko primi daha yüksek olabilmektedir. Bunun nedeni; yüksek tamir masraflarına maruz kalmalarında dolayı riski yüksek araçlar olarak kabul görmesi.
   
 3. Klasik veya spor araçların da tamir masrafları yüksek olacağı için daha fazla kasko bedeli ödemesi gerekebilir. 
   
 4. Trafik sicili, hız ihlalleri de kasko fiyatlarına etki eden bir diğer unsurdur. Çünkü; yüksek risk grubu içerisinde yer alırlar. 
   
 5. Aracın trafiğe çıktığı bölge de araç kasko fiyatlarını etkiler. Özellikle büyük şehirler ve trafiğin yoğun olduğu yerlerde araçlar ve araç sahipleri daha fazla risk altındadır.
   
 6. Aracın geçirmiş olduğu hasarlarda kasko primlerini etkiler, hasar talebinde bulunulan her yıl bir sonraki yılın kasko bedelini olumsuz etkiler.

Siz de en uygun kasko fiyatlarına ulaşabilmek için Sigortam.net’e gelin, aracınızın kaskosunu şansa bırakmayın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın.

Benzer İçerikler

Groupama Sigorta Kasko – Klasik Oto
Groupama Sigorta Kasko Ürününde Dikkat Edilmesi Gereken Özel Şartlar
1 Nisan 2013 itibarıyle...Kasko Genel ve Özel Şartları’nda birtakım değişiklikler olmuştur. Hasar durumunda sorun yaşamamanız için aşağıdakileri...mutlaka okuyun.

1-Eski Genel Şartlarda Olup Yeni Genel Şartlarda Bulunmayan Teminat ve...Uygulamalar

A)Araç Bedeli

Rayiç değer belirleme yöntemi değişeceğinden, poliçe...üzerine araç bedeli yazılmayacak. Bunun yerine aracın rayiç bedelinin nasıl belirleneceği...yazılacak.

B) Eksik/Aşkın Sigorta

Araç bedeli artık poliçeye yazılmayacağı için...eksik/aşkın sigorta uygulaması da sona eriyor. Uygulama yalnızca aksesuarlar için devam...edecek.

C) Enflasyondan Korunma Klozu

Araç bedeli poliçeye yazılmayacağı için...enflasyonun aracın değerini etkilemesini engellemek amacıyla konulan enflasyondan korunma klozu da artık poliçelerde yer almayacak....Aracın değeri zaten rayiç değer ile belirleneceğinden değer kaybı oluşmayacak.

2-Yeni Genel Şartlarda Olup...Bu Üründe Olmayan Teminatlar

Aşağıdaki teminatlar kasko genel şartlarında standart olarak bulunup,...bu üründe seçmeli veya şartlı olarak bulunmaktadır.
-Kullanım ve gelir kaybı...(Seçimli)
-Yurtdışı (Seçimli)
-0 km araçlarda yenisi ile değiştirme (Şartlı)

3- Ek...Teminatlar

Yeni Kasko Sistemi’nde Ek Teminatlar Genişletilmiş Kasko ve Tam Kasko ürünleri içerisinde...bulunacaktır. Bu üründe bulunan ek teminatlar:
-3. kişilerce kötü niyet ve muziplikle yapılan...hareketler
-Yasal olarak taşınmasına izin verilen yanıcı, parlayıcı maddeler, (Seçimli)
-Araç anahtarının...ele geçirilmesi sonucu çalınma,
-Kemirgen ve hayvanların verdiği zararlar*
* Kemirgen hayvanlar tarafından...verilecek zararlar teminat kapsamındadır.

4-Ürüne Özel Uygulamalar

A) Yedek...Parça Uygulaması

Hasar gören parçanın onarım imkanı yok ise sigortacı tarafından...orijinal parça tedarik edilir. Hasarlanan parça orijinal değilse aynı özellikleri taşıyan parça ile...değiştirilme yoluna gidilir. Sigortacıdan izin alınmaksızın yapılan değişimler...ödenmez.

B) Cam Hasar Uygulaması

Anlaşmalı olmayan cam...servislerine gidilmesi durumunda muafiyet uygulanmaz.

C) Servis Uygulaması

Onarım...sigortacının anlaşmalı olduğu serviste veya sigortalının tercih edeceği serviste yapılabilir. Anlaşmasız...servislerde Sigortacıdan izin alınmaksızın yapılan onarımlar ödenmez.

D) Rayiç...Değer Belirleme Uygulaması

Hasar tarihi itibariyle TSB'nin yayınladığı hasar...tarihindeki güncel listede kayıtlı araç değeri referans olarak kabul edilir. TSB'nin yayınladığı hasar tarihindeki...güncel listede kayıtlı araç değerinin hasar tarihindeki piyasa rayiç değerine göre 10% ve üzerinde olması...halinde eksper tarafından piyasan alınacak en az üç adet teklifin ortalaması...alınacaktır.
Bu sayfada paylaşılan detaylar tamamen bilgi...amaçlıdır. Sigorta şirketleri ürün ve teminatlarda değişiklik yapabilirler. Bu nedenle, satın...aldığınız poliçe ile beraber gelen belgede yer alan genel ve özel şartları mutlaka okumanızı hatırlatırız....İtiraz durumunda en kısa zamanda 444 24 00 Sigorta Destek Hattı veya sigorta danışmanınız ile iletişime geçmelisiniz.