Kasko Hesaplama Tüyoları

Kasko sigortası sahibi olmak isteyenlerin ilk ihtiyacı; kasko hesaplama olacaktır.

Kasko sigortası almadan önce; nelere dikkat edilmeli, kasko hesaplama yöntemi en doğru nasıl yapılır, en kolay kasko sigortası nasıl alınır gibi sorular sorulması ‘’Kasko Sigortası Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler’’ yazımızda da bahsettiklerimizi destekleyici niteliktedir ve çok doğrudur. 

Kasko sigortası primlerinde her sigorta şirketi, kendine göre belirleyici esaslar kullanmaktadır. Her sigorta şirketi farklı etkenleri baz alır. Hesaplama yapılırken baz alınan etkenlerin bazıları araç ile ilişkiliyken bazıları araç sahibi ile bağlantılıdır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Araç sigorta fiyatları, sigorta şirketleri tarafından sunulan paketlere göre değişebileceği gibi, araç sahibinin talep ettiği araç sigortası teminatlarına göre de değişebilmektedir.

Araç sahibi doğrultusunda yararlanabilecek indirimler daha uygun hale gelmekte, uygun araç sigorta fiyatları için kasko fiyat teklifi alınabilmektedir.

Kasko Hesaplaması için Şu Tavsiyeleri Değerlendirebilirsiniz
 

  • Aracınızın ve sizin ihtiyacınız olacak teminatları seçmeye özen gösterin. Kasko hesaplama yaparken sigorta fiyatını yükselten başlıca etken teminatlarınızdır.
     
  • Hesaplama yaparken faydalanabileceğiniz indirimleri değerlendirmek için muhakkak kontrolde olun. Hasarsızlık, yaş ehliyet gibi farklı değişkenler kasko fiyatlarında indirim sağlayabilir.
     
  • Sigorta şirketleri farklı fiyatlar sunduğu gibi farklı ürün seçenekleri de sunmaktadır. Kasko teminatları gibi kasko ürünleri ve özelliklerini de incelemeden karar vermeyin.

Sigortam.net ile 2014 kasko fiyatları arasında karşılaştırma yapın, hem avantajlı fiyat avantajını hem kolay sigorta imkanını kaçırmayın.

Dilerseniz  7/24 hizmet sunan  444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayarak sigorta hesaplama yapabilir, avantajlı fiyatlarla sigortalanabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Groupama Sigorta Kasko – Klasik Oto
Groupama Sigorta Kasko Ürününde Dikkat Edilmesi Gereken Özel Şartlar
1 Nisan 2013 itibarıyle Kasko Genel ve...Özel Şartları’nda birtakım değişiklikler olmuştur. Hasar durumunda sorun yaşamamanız için aşağıdakileri...mutlaka okuyun.

1-Eski Genel Şartlarda Olup Yeni Genel Şartlarda Bulunmayan Teminat ve...Uygulamalar

A)Araç Bedeli

Rayiç değer belirleme yöntemi değişeceğinden, poliçe üzerine araç bedeli...yazılmayacak. Bunun yerine aracın rayiç bedelinin nasıl belirleneceği yazılacak.

B) Eksik/Aşkın...Sigorta

Araç bedeli artık poliçeye yazılmayacağı için eksik/aşkın sigorta uygulaması da sona eriyor. Uygulama...yalnızca aksesuarlar için devam edecek.

C) Enflasyondan Korunma Klozu

Araç bedeli poliçeye...yazılmayacağı için enflasyonun aracın değerini etkilemesini engellemek amacıyla konulan enflasyondan korunma klozu da artık...poliçelerde yer almayacak. Aracın değeri zaten rayiç değer ile belirleneceğinden değer kaybı oluşmayacak.

2-Yeni Genel...Şartlarda Olup Bu Üründe Olmayan Teminatlar

Aşağıdaki teminatlar kasko genel şartlarında standart olarak bulunup,...bu üründe seçmeli veya şartlı olarak bulunmaktadır.
-Kullanım ve gelir kaybı...(Seçimli)
-Yurtdışı (Seçimli)
-0 km araçlarda yenisi ile değiştirme (Şartlı)

3- Ek...Teminatlar

Yeni Kasko Sistemi’nde Ek Teminatlar Genişletilmiş Kasko ve Tam Kasko ürünleri içerisinde bulunacaktır....Bu üründe bulunan ek teminatlar:
-3. kişilerce kötü niyet ve muziplikle yapılan...hareketler
-Yasal olarak taşınmasına izin verilen yanıcı, parlayıcı maddeler, (Seçimli)
-Araç anahtarının...ele geçirilmesi sonucu çalınma,
-Kemirgen ve hayvanların verdiği zararlar*
* Kemirgen hayvanlar tarafından...verilecek zararlar teminat kapsamındadır.

4-Ürüne Özel Uygulamalar

A) Yedek Parça Uygulaması

Hasar...gören parçanın onarım imkanı yok ise sigortacı tarafından orijinal parça tedarik edilir. Hasarlanan parça...orijinal değilse aynı özellikleri taşıyan parça ile değiştirilme yoluna gidilir. Sigortacıdan izin alınmaksızın...yapılan değişimler ödenmez.

B) Cam Hasar Uygulaması

Anlaşmalı olmayan cam...servislerine gidilmesi durumunda muafiyet uygulanmaz.

C) Servis Uygulaması

Onarım sigortacının anlaşmalı...olduğu serviste veya sigortalının tercih edeceği serviste yapılabilir. Anlaşmasız servislerde...Sigortacıdan izin alınmaksızın yapılan onarımlar ödenmez.

D) Rayiç Değer Belirleme...Uygulaması

Hasar tarihi itibariyle TSB'nin yayınladığı hasar tarihindeki güncel listede kayıtlı...araç değeri referans olarak kabul edilir. TSB'nin yayınladığı hasar tarihindeki güncel listede kayıtlı araç değerinin hasar...tarihindeki piyasa rayiç değerine göre 10% ve üzerinde olması halinde eksper tarafından piyasan alınacak...en az üç adet teklifin ortalaması alınacaktır.
Bu sayfada paylaşılan detaylar...tamamen bilgi amaçlıdır. Sigorta şirketleri ürün ve teminatlarda değişiklik yapabilirler. Bu...nedenle, satın aldığınız poliçe ile beraber gelen belgede yer alan genel ve özel şartları mutlaka okumanızı...hatırlatırız. İtiraz durumunda en kısa zamanda 444 24 00 Sigorta Destek Hattı veya sigorta danışmanınız ile iletişime...geçmelisiniz.