Kasko Hesaplama Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kaskoteminatların, primlerin belirlenmesi ile başlar ve gerek araç sahiplerini gerekse aracı 1 sene boyunca güvence altına alır. 

Sürücüler ;  kaza, çalınma,yanma başta olmak üzere birçok riske karşı araçlarını korumak için ve kaskonun avantajlarından yararlanabilmek için sigorta şirketleriyle bir anlaşma imzalar. Kasko sigortasının avantajları ile ilgili detaylı bilgi için; ''Kasko Hesaplamanın Avantajları'' başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. Sigorta şirketleri ve sigortalı arasında imzalanan bu anlaşmaya ‘’kasko poliçesi’’ denir. Poliçenin imzalanmasından sonra kasko primleri ödenmeye başlanır.

Kasko poliçesi imzalanmadan önce yapılması gereken bir dizi işlem bulunur, bu işlemlerden biri kasko hesaplamasıdır. Kasko hesaplaması sigorta şirketleri tarafından yapılmaktadır ve kasko, genişletilmiş kasko, tam kasko ve dar kasko paketleri olarak sürücülere sunulmaktadır. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Sürücüler, içerikleri farklı olan bu paketlerden birini seçerek araç kaskoları üzerinde incelemelerini yapmaktadır. Farklı sigorta şirketleri tarafından yapılan kasko hesaplamaları, uygun kasko fiyatları için atılacak önemli bir adımdır. Bu adımın doğru bir şekilde atılması, sizi aradığınız kaskoya kısa sürede ulaştıracağı gibi yaşadığınız hasarı da kolayca atlatmanızı sağlayacaktır.

Kasko Hesaplaması Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Araç kasko sigortası yaptırmak isteyen sürücüler birtakım sorumlulukları üzerlerine almış olurlar. Kasko poliçesinin imzalanması, primlerin ödenmesi… Ancak bu sorumluluklar sigorta şirketleri ile paylaşılır. Yani kasko hesaplamasında hem sürücülerin hem de sigorta şirketlerinin dikkat etmesi gereken bazı detaylar bulunur. ,

Kasko sahibi olacak veya olmak isteyen sürücüler öncelikle hangi risklere karşı kendilerin, araçlarını korumak istediklerini belirlemelidir. Çünkü; kasko hesaplaması yapmak yaşanabilecek veya yaşanması muhtemel riskleri de hesaplamaktır. 

Örneğin; kasko ek teminatında yer alan toparak kayması gerçekten araç sahibi için bir risk oluşturuyor mu? Aracın terör veya kargaşa ortasında kalma gibi bir durumu söz konusu mu?
Kasko hesaplaması yapılacak sigorta şirketine karar vermek sürücülerin elinde. Sorumluluğu paylaşacağınız sigorta şirketini doğru bir şekilde seçmek, kasko hesaplamasını hızlı ve eksiksiz yapmanızı sağlayacaktır.

Hizmet alacağınız sigorta şirketinin;

1.    Sigorta primi üretimine,
2.    Hasar ödemeleri zamanında yapıp yapmadığına
3.    Kaskoda çeşitlilik sunup sunmadığına,
4.    Rekabet gücüne,
5.    Teknik karına,
6.    Finansal rakamlarına
7.    Kriz anlarında gücünü kaybedip kaybetmediğine dikkat etmeli ve bu ayrıntıları sorgulamalısınız.

Sigorta şirketleri, farklı sigorta çeşitleri için değişik indirimler sunmaktadır. Hasarsızlık indirimi, alarm indirimi, aile indirimi bunlardan sadece birkaç tanesi. Bu bilgileri kasko hesaplama yaparken hesaba katmanız, uygun kasko tekliflerine ulaşmanızı kolaylaştıracaktır.

Siz de hala kasko hesaplamanızı yapmadıysanız; Sigortam.net’e gelin, Türkiyenin en iyi sigorta şirketlerinin size özel tekliflerine kısa sürede ulaşın. Telefon yardımı almak isterseniz 7/24 hizmet anlayışıyla hareket eden 444 24 000 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın.

  

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL