444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Kasko Hesaplamaları Neden Değişir?

17 Eylül 2014

Sigorta şirketleri, araç sahiplerine kasko tekliflerini sunmadan önce bir takım değerlendirmeler ve işlemler yapar. Sunulacak tekliflerin hazırlanmasında yapılan işlemlerden biri, belki de önemliskasko hesaplamasıdır.

Araç kasko hesaplamalarında kimi zaman sigorta şirketlerinin politikaları, kimi zamansa kişisel ve araç bilgileri belirleyici olmaktadır. Yani her sigorta şirketinin kasko hesaplama yöntemi farklıdır ve bu fark kasko tekliflerini dolayısıyla kasko primlerini etkileyen bir unsurdur.

Hesaplamalarda kullanılan değişkenler hakkında bilgi sahibi olmak hem sigortalanma sürecini hızlandıracak, hem de kaskodaki fiyat farklılıklarının nedenini daha net görebilmenizi sağlayacaktır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN

Kasko Hesaplamalarının Farklı Sonuçlar Vermesinin Sebepleri?

Kaskonun kapsamında, sunduğu güvencelerde farklılık yaratan teminatlar kasko hesaplamalarında da farklı sonuçlara sebebiyet verir. Yani; genişletilmiş kasko ürününü seçen sürücüyle dar kaskoyu seçen sürücünün araç kasko hesaplaması aynı sonucu vermeyecektir. Bu noktada kasko sahibi olmak isteyenler düşen görev; aracını ve kendisini koruyacak teminatları en doğru şekilde belirlemektir.

‘’Kasko Poliçesinde Eksik ve Yanlış Beyan’’ başlıklı yazımızda da bahsettiğimiz gibi kaskolanma sürecinde verilen bilgilerin eksiksiz ve tam olması çok önemlidir. Bu önem, verilen bilgilerin kasko tekliflerini doğrudan etkilemesinden gelir.

Kasko hesaplama formlarında farklı sonuçlara neden olan bir diğer faktör de kişilerin kazanmış oldukları indirimlerdir. Hasarsızlık, alarm indirimi ve sigorta şirketlerinin kendi politikaları doğrultusunda sundukları birtakım indimler olabilir. Bu indirimleri sorgulamak, sigorta sahiplerinin sorumluluklarındandır. 

Kasko aracınızla birlikte aracınızın içerisinde yer alan aksesuarları da korur ve güvence altına alır. Dolayısıyla aracınızda yer alan aksesuarlarda kasko hesaplamaları ve fiyatlarını etkileyecektir. Kasko almadan önce mutlaka aracınızda yer alan aksesuarlar hakkında sigorta şirketine bilgi vermelisiniz.

Hesaplama yaparak kasko sahibi olmak beraberinde birçok avantajı getirir. Bu avantajlar neler öğrenerek kaskonuzu çok daha uyguna getirebilirsiniz.

Kasko Hesaplama Yapmanın Avantajları

 • Çeşitli kasko ürünlerini değerlendirebilir, uygun kasko fiyatlarıyla araç kaskonuza sahip olabilirsiniz.
   
 • Araç kaskonuzu etkileyen faktörleri görebilir. Etkide bulunan değişkenleri belirleyerek kasko primlerinizi düşürebilirsiniz.
   
 • Sigorta şirketlerinin farklı teklifleri arasından seçim yapabilirsiniz.
   
 • Doğru teminatlarda karar kıldığınız için, kaskonuza eksik veya fazla teminatla sahip olmazsınız. Dolayısıyla hasar durumunda zor durumda kalmazsınız.

Sigortam.net’ten Kasko Hesaplama Yapmanın Yararları
 

 • Araç kasko hesaplama işlemiyle tek bir form sayesinde sigorta şirketlerinin farklı kasko tekliflerini değerlendirebilirsiniz.
   
 • Size özel kasko teklifleri arasından bütçenize ve ihtiyaçlarınıza uygun olanını seçebilirsiniz.
   
 • Kaskonuza en doğru teminatlarla sahip olur, kaskoda %45 fiyat avantajını yakalarsınız.
   
 • Poliçeniz adresinize ücretsiz olarak ulaştırılır.
   
 • Hasar durumunda 7/24 yardım alırsınız.

Siz de hala araç kaskonuzu yaptırmadıysanız 2014 kasko hesaplamanızı Sigortam.net üzerinden yapın, kaskoda avantajları kaçırmayın. Dilerseniz7/24 hizmet anlayışıyla hareket eden 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın.

  


Okumaya Devam Edin

Kasko Hesaplama Nasıl Yapılır?

01 Temmuz 2011 Cuma
Kasko hesaplama konusunda merak ettiğiniz, öğrenebileceğiniz bütün bilgiler Sigortam.net’te.

Neden Kasko Hesaplama Yapılmalı?

11 Eylül 2014 Perşembe

Siz de hala araç kaskonuzu yaptırmadıysanız Sigortam.net’e gelin, bu yılın en uygun kasko fiyatlarına kasko hesaplaması yaparak ulaşın.

En Kolay Kasko Hesaplama

11 Eylül 2014 Perşembe

En kolay kasko hesaplama işlemi Sigortam.net'te yapılır. Araç kasko hesaplama ile en uygun kasko sigortasını 3 dakikada ve %45'e varan fiyat avantajıyla alın.