Kasko Hesaplamaları Neden Değişir?

Sigorta şirketleri, araç sahiplerine kasko tekliflerini sunmadan önce bir takım değerlendirmeler ve işlemler yapar. Sunulacak tekliflerin hazırlanmasında yapılan işlemlerden biri, belki de önemliskasko hesaplamasıdır.

Araç kasko hesaplamalarında kimi zaman sigorta şirketlerinin politikaları, kimi zamansa kişisel ve araç bilgileri belirleyici olmaktadır. Yani her sigorta şirketinin kasko hesaplama yöntemi farklıdır ve bu fark kasko tekliflerini dolayısıyla kasko primlerini etkileyen bir unsurdur.

Hesaplamalarda kullanılan değişkenler hakkında bilgi sahibi olmak hem sigortalanma sürecini hızlandıracak, hem de kaskodaki fiyat farklılıklarının nedenini daha net görebilmenizi sağlayacaktır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Kasko Hesaplamalarının Farklı Sonuçlar Vermesinin Sebepleri?

Kaskonun kapsamında, sunduğu güvencelerde farklılık yaratan teminatlar kasko hesaplamalarında da farklı sonuçlara sebebiyet verir. Yani; genişletilmiş kasko ürününü seçen sürücüyle dar kaskoyu seçen sürücünün araç kasko hesaplaması aynı sonucu vermeyecektir. Bu noktada kasko sahibi olmak isteyenler düşen görev; aracını ve kendisini koruyacak teminatları en doğru şekilde belirlemektir.

‘’Kasko Poliçesinde Eksik ve Yanlış Beyan’’ başlıklı yazımızda da bahsettiğimiz gibi kaskolanma sürecinde verilen bilgilerin eksiksiz ve tam olması çok önemlidir. Bu önem, verilen bilgilerin kasko tekliflerini doğrudan etkilemesinden gelir.

Kasko hesaplama formlarında farklı sonuçlara neden olan bir diğer faktör de kişilerin kazanmış oldukları indirimlerdir. Hasarsızlık, alarm indirimi ve sigorta şirketlerinin kendi politikaları doğrultusunda sundukları birtakım indimler olabilir. Bu indirimleri sorgulamak, sigorta sahiplerinin sorumluluklarındandır. 

Kasko aracınızla birlikte aracınızın içerisinde yer alan aksesuarları da korur ve güvence altına alır. Dolayısıyla aracınızda yer alan aksesuarlarda kasko hesaplamaları ve fiyatlarını etkileyecektir. Kasko almadan önce mutlaka aracınızda yer alan aksesuarlar hakkında sigorta şirketine bilgi vermelisiniz.

Hesaplama yaparak kasko sahibi olmak beraberinde birçok avantajı getirir. Bu avantajlar neler öğrenerek kaskonuzu çok daha uyguna getirebilirsiniz.

Kasko Hesaplama Yapmanın Avantajları

 • Çeşitli kasko ürünlerini değerlendirebilir, uygun kasko fiyatlarıyla araç kaskonuza sahip olabilirsiniz.
   
 • Araç kaskonuzu etkileyen faktörleri görebilir. Etkide bulunan değişkenleri belirleyerek kasko primlerinizi düşürebilirsiniz.
   
 • Sigorta şirketlerinin farklı teklifleri arasından seçim yapabilirsiniz.
   
 • Doğru teminatlarda karar kıldığınız için, kaskonuza eksik veya fazla teminatla sahip olmazsınız. Dolayısıyla hasar durumunda zor durumda kalmazsınız.

Sigortam.net’ten Kasko Hesaplama Yapmanın Yararları
 

 • Araç kasko hesaplama işlemiyle tek bir form sayesinde sigorta şirketlerinin farklı kasko tekliflerini değerlendirebilirsiniz.
   
 • Size özel kasko teklifleri arasından bütçenize ve ihtiyaçlarınıza uygun olanını seçebilirsiniz.
   
 • Kaskonuza en doğru teminatlarla sahip olur, kaskoda %45 fiyat avantajını yakalarsınız.
   
 • Poliçeniz adresinize ücretsiz olarak ulaştırılır.
   
 • Hasar durumunda 7/24 yardım alırsınız.

Siz de hala araç kaskonuzu yaptırmadıysanız 2014 kasko hesaplamanızı Sigortam.net üzerinden yapın, kaskoda avantajları kaçırmayın. Dilerseniz7/24 hizmet anlayışıyla hareket eden 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL