444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Araç Kasko Sigortası İndirimi Nedir?

15 Ekim 2014

Araç kasko sigortası yaptırmak aracınıza gelen zararları maddi olarak karşılayabilmenizi sağlar. Büyük masrafların hepsi cebinizden çıkmaz, aldığınız limitler ve teminatlar doğrultusunda az bir kısmını siz öderken büyük bir kısmı poliçenizin kapsamında olur.

İhtiyaçlarınıza en uygun kaskonun en doğru kasko olması gibi fiyatlar da sigorta yaptırmada oldukça etkilidir. Bazı kişiler ön planda fiyatı tutsa da bu yanlış bir düşüncedir. Risklerinizin kapsam altında olmadığı bir poliçeyi çok uygun fiyata satın alsanız da bir şey ifade etmez. Kasko satın alırken fiyatlar üzerinde belli başlı indirimler sağlanır. Bu indirimler her sigorta şirketine göre farklılaşmaktadır. Genel olarak uygulanan kasko indirimi aşağıdaki gibidir. Bu indirimler hakkında bilgi sahibi olarak kaskonuzu daha uygun fiyata satın alabilirsiniz.

 

Kaskoda İndirim Uygulamaları


Hasarsızlık İndirimi

Sigorta şirketlerinin hepsinde standart uygulanan bir indirim çeşididir. Kasko sigortası bir yıllık sürelerle yapılır. Bu bir yıl içinde herhangi bir hasara karışmadıysanız ya da küçük hasarları sigorta şirketinize bildirmediyseniz, sigorta yenilemenizde %65’e varan indirimi yakalarsınız. Hasarsız geçen her sene bu indiriminizi arttırır ve başka bir şirketten sigorta yaptırsanız bile bozulmaz. Konuyla ilgili “Hasarsızlık İndirimi Nedir?” yazımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Muafiyet İndirimi

Kaskoda muafiyet karşılaşılan bir hasarın çok küçük bir kısmının, %2’lik gibi bir oranın sigortalı tarafından ödenmesini, bu sayede kasko poliçesinin daha uygun bir fiyata yapılmasını içerir. Kısacası küçük hasarları şirketinize bildirmez kendiniz öderseniz poliçenizi %60’a varan indirim ile almış olursunuz. Ayrıntılı bilgi için “Muafiyetli Kasko Nedir?” yazımızı inceleyebilirsiniz.

Tek Sürücü İndirimi

Bir arabanın birden fazla sürücüsünün olması riski ifade eder. Dolayısıyla tek sürücüsü olan bir araç için poliçe alırken %10 indirim sağlamak mümkündür. Bunun için sürücünün ismi poliçede belirtilir.

Ehliyet İndirimi

Sigorta yaptıracak sürücünün ehliyet almasından bu yana 5 yıl ve üzerinde bir zaman geçmişse %15 oranında bir indirim uygulanır.

Yaş İndirimi

30 yaş ve üzerinde olan sürücüler deneyimli kategorisinde görüldüğü için %5 oranında bir indirim söz konusu olur.

Renk İndirimi

Özellikle sıkça satılan renkler olan gümüş, beyaz gibi renklerdeki araçlar için %5 oranında indirim sağlanır.

Bayan Sürücü İndirimi

Sürücüsü bayan olan araçlar için %15 oranında bir kasko indirimi mevcuttur.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN

İndirimlerden yararlanarak kaskonuzu en kısa sürede yaptırın her açıdan karlı çıkın, risk anında maddi güvence sağlayın. En iyi güvence Sigortam.net’te bulunur. Sadece araç kasko hesaplama işlemini 3 dakikada yapmanız en uygun araba kasko fiyatlarına ulaşmanızı sağlar. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın 7/24 sigortanızı telefon yoluyla yaptırın.


Okumaya Devam Edin

Hasarsızlık İndirimi Nedir, Nasıl Yararlanılır?

21 Haziran 2010 Pazartesi

Sigortalılarımızın en çok üzerinde durduğu konulardan birisi olan hasarsızlık indirimi, kasko poliçenizin primini % 65'e varan oranlarda azaltan önemli bir indirimdir.

Muafiyetli Kasko Nedir?

10 Ağustos 2011 Çarşamba
Bütçenizi zorlamayacak, alternatif bir sigorta ürünü olan muafiyetli kasko nedir ve kimler tercih etmelidir sorusunun cevabı Sigortam.net’te.

Hangi Kasko İndirimi Size Uygun?

22 Nisan 2013 Pazartesi
Kasko yaptırırken faydalanabileceğiniz indirimleri biliyor musunuz? Mesleğinize, yaşınıza, aracı kimin süreceğine, hasara göre alabileceğiniz indirimler için yazımızı okuyun.