Kasko İndirimleri 2019 Nelerdir?

Kasko teminatlarından vazgeçmeden alternatif kasko indirimleri 2019 seçeneklerinden yararlanmak istemez misiniz?

Peki kasko indirimleri 2019 avantajları nelerdir? Hangi şartlarda kasko indirimleri hakkınız doğar? 2019 kasko indirimleri hakkında merak ettiklerinizi sizler için yazımızda bir araya getirdik.

Kasko indirimleri 2019Kasko, zorunlu olmayan araç sigortası olarak geçer fakat kasko yaptırmamanın riskleri oldukça fazladır. Bir kaza sırasında kendi aracınızda meydana gelen hasar masraflarını, eğer kasko sigortanız yok ise kendi cebinizden ödersiniz. Yüksek hasar masraflarını ödemek yerine kasko pirimi ödeyerek, risklere karşı önleminizi önceden alın.

Kasko sigortasının var oluşundaki temel amaç; yaşanan hasar sonrası tamir geçirmesi gereken aracın masraflarını en ekonomik şekilde karşılayabilmektir. Ancak kasko sigortası alırken yapılan araştırmalar ve en uygun kasko poliçesine ulaşmak için sorulan sorular, yanlış yönlendirmelere oldukça açıktır.

Yapılan yanlış yönlendirmeler sonucu alınan eksik teminatlı poliçeler, hedeflediğiniz tasarruf yerine bütçenize zarar verebilir. Bu yüzden sürücüler, alacakları kaskonun fiyatları kadar teminatlarına da özen göstermelidir.

Kasko alırken en çok ve sık yapılan yanlış kasko teminatlarından ödün vermektir. Bu yıl bir değişiklik yapın, 2019 kasko ürünü seçerken indirim elde edebilmek için teminatlarınızdan ödün vermek yerine, kasko kapsamında hakkınız olan indirimleri öğrenin.

Kasko indirimleri 2019 İçin Tüyolar

Kasko indirim tüyolarına geçmeden önce bu indirimlerin sigorta şirketlerine göre değiştiğini belirtmek isteriz. Bu yüzden kasko poliçenizi almadan önce şirketlerin indirim politikalarını öğrenmelisiniz.

Hasarsızlık İndirimi

Kasko indirimleri 2019 içerisinde en yaygın olarak bilinen indirim türü hasarsızlık indirimidir. Aracına kasko yaptıran kişiler, poliçe dönemi için kaza yapmaz dolayısıyla hasar talebinde bulunmaz ise hasarsızlık indiriminden faydalanabilir.

Kaza yapmadığınız ve poliçenizi kullanmadığınız yıl arttıkça , kasko hasarsızlık indirimi oranı %70’i bulabilir. Küçük çaplı hasarların hasarsızlık indirimini bozmaması adına mini onarım teminatını kasko poliçenize ekletebilirsiniz.

Meslek İndirimi

Kasko meslek indirimi kapsamında bazı meslek dallarına özel olarak indirimler sunulmaktadır: Öğretmenler, öğretim üyeleri, memurlar, eczacılar, TSK(Türk Silahlı Kuvvetleri) mensupları kasko indirimine tabi tutulan meslek dallarından bazılarıdır. Ayrıca bazı sigorta şirketleri, çeşitli firmaların çalışanlarına özel kasko indirimleri de sunabilmektedir. Kasko poliçenizi alırken böyle bir durumun olup olmadığını sorgulamanız, kasko sigortanızda avantaj elde etmenizi sağlayabilir.

Muafiyet İndirimi

Muafiyet indirimi, hasar durumunda araç değerinin belirli bir oranında kesinti uygulanacağını kabul eden sürücülere hitap eden indirim şeklidir.

Muafiyet indiriminden faydalanmak isteyen sürücülerin detaylıca düşünmesi gerekir. Çünkü; muafiyetli kasko poliçeleri, doğru tercihlerde %40’lara varan oranlarda ciddi bir fiyat avantajı sağlarken, bütçenizi oldukça aşan hasarlarda aynı oranda zarara neden olabilmektedir. Bu nedenle aracınızın kullanım koşullarını ve yaşadığınız bölgeyi değerlendirmeli, mağdur olmamak için kasko indirimlerinize dikkat etmelisiniz.

Yukarıda bahsettiğimiz indirimler, sıklıkla uygulanan kasko indirimleridir.

Sigorta sektörünün her geçen gün yükselen bir ivme kazanması, sigorta şirketlerinin çoğalması ile birlikte kasko indirimlerinde de farklı uygulamalar görülmeye başlandı. Kaskonuzu alırken değerlendirebileceğiniz diğer indirimler şöyle:

• 30 yaşının üstündeki sigortalılara yaş indirimi,
• Tek sürücü indirimi, (Tek sürücü indirimiyle ilgili detaylar için “Kaskoda Tek Sürücü İndirimi” başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.)
• En az 3 yıllık ehliyet sahiplerine, ehliyet indirimi,
• Peşin ödeme indirimi,
• Alarm indirimi,

Kasko indirimleri 2019, sigorta prosedürleri içerisinde geçen konulardan sadece bir tanesidir. Günlük hayatın koşturmacası içinde araç sahiplerinin bütün bu prosedürleri bilmesi ve uygulayabilmesi kolay değil, ancak doğru teminatlarla uygun kasko poliçesi sahibi olmak kolay!

Hem hakkınız olan kasko indirimlerini hem de Sigortam.net’in avantajlarını birlikte yakalayabilmek için tek yapmanız gereken 2019 kasko fiyatları hakkında teklif almak. Dilerseniz 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’mızı arayarak kasko tekliflerini değerlendirmek için uzman sigorta danışmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL