Trafik Sigortası mı Alsam Yoksa Kasko mu?

Araç sigortası denildiğinde ülkemizde aklımıza gelen, gelmesi gereken iki sigorta çeşidi var; kasko ve trafik sigortası. Aslında bunlar birinden birini seçebileceğimiz sigorta çeşitleri değil çünkü; trafik sigortasının yaptırılması zaten zorunlu. 

Her ne kadar araç sigortası ülkemizde eskiye oranla yaygınlaşsa da bu 2 sigorta türünün başta kapsam ve amaç olmak üzere birçok noktada ayrıldığını bilmeyenlerin oranı fazla. 

Fakat geç değil! Zorunlu olmasa da yaptırılması gereken kaskonun trafik sigortasına oranla fazla olan getirilerini öğrenebilir, kasko sigortanıza bilinçli bir şekilde sahip olabilirsiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Ne yazık ki trafiğe çıkan araçlar değişik kazalara yol açabiliyor ve bu kazalar çoğu zaman can kaybına veya maddi hasarlara sebebiyet verebiliyor. Bu durumda kazaya sebebiyet veren karşı taraf ise zararınız karşı tarafın zorunlu trafik sigortasından karşılanacaktır, böyle bir durumda şanlısınız ancak karşı tarafın sigortası yok ise sıkıntı yaşarsınız. Ancak kasko poliçesine sahip olmanız halinde zararınızı karşı tarafla uğraşmadan temin edebilirsiniz.

Kaza dışında, aracınız park halindeyken zarar görebilir, çalınabilir bu gibi durumlara karşı aracınızı her zaman koruyamayabilirsiniz ancak kasko poliçesi almanız halinde kontrolü sizde olmayan olumsuz durumlara karşı aracınızı ve bütçenizi koruyabilirsiniz. 

Kasko sigortası yaptırmanın maliyeti zorunlu trafik sigortasına göre daha maliyetlidir ancak zaten yaptırmak zorunda olduğunuz trafik sigortasına göre daha kapsamlı bir sigortaya ve daha fazla güvenceye sahip olacaksınız.

Trafik sigortası sadece kaza anındaki durumlara karşı olan risklerle ilgilenirken, kasko kaza dışında da birçok güvenceye olanak verecektir. (Hırsızlık, deprem, yangın..vb. beklenmeyen durumlar) Eğer hem çevresel risklerden hem de trafikten kaynaklanan risklerden korunmak istiyorsanız trafik sigortası yanında kaskonuzu da yaptırmalısınız. Aracına tam koruma sağlamak isteyen sürücülerin kanunen zorunlu olmasa da kasko da yaptırması gerekir. 

Kasko sigortası yaptırmaya karar verildikten, bir adım atıldıktan sonra kasko teminatanın kapsamına göre kasko, dar kasko, genişletilmiş kasko ya da tam kasko sigortalarından birinde karar kılmak daha kolaylaşacaktır. 

Zaman kaybetmeden kaskonuzu yaptırın. En uygun fiyatlara Sigortam.net’ten kasko sorgulama yaparak ulaşın. Türkiye’nin en iyi ve en büyük sigorta şirketlerinin teminat ve fiyatlarını inceleyin, bütçenize en uygun sigortayı satın alın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan da 7/24 sigorta yaptırın.

 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL