Kasko Ne Demek?

Kasko, aracınızı koruyan en önemli sigortalardan biridir. İsteğe bağlı bir araç sigortası olan kasko sigortası, aracınızda meydana gelen hasarları teminat altına alır.

Maddi ve manevi fedakarlıklarla aldığınız arabanızı gözünüz gibi koruyor, bakımlarını aksatmıyor, trafik kurallarına uyarak ona bir zarar gelmesini istemiyor olabilirsiniz. Büyük bir heyecanla aldığınız arabanızı belki de krediyle aldınız ve hala borcunu ödüyorsunuz. Yeterince masraflı bir süreçteyken bir de hasarın ödeneceği durumu sizin için çok zor olacaktır. Bu durumda araç kasko sigortası, imdadınıza yetişiyor ve hasarınızı karşılıyor.

Kaskonun ana teminatları ve ek teminatları vardır. Ana teminatlarının içinde günlük hayatta çok sık karşılaşabileceğiniz riskler yer alır. Bu teminatlar poliçenizi satın aldığınızda standart olarak yer almaktadır. Çarpma, çarpışma, yanma ve hırsızlık teminatları ana teminatlardandır. Trafikte seyrederken ya da park halinde bu risklerle karşılaşabilirsiniz. Sigorta poliçenizi satın alırken anlaştığınız limitler doğrultusunda bu risklerin yol açtığı hasarların büyük bir kısmı karşılanır. Siz ise sadece az bir ücret ya da anlaşmanıza göre hiç ücret ödemezsiniz. Büyük çaplı bir hasarla karşılaştığınızı düşünürseniz ödeyeceğiniz bedelin yanında sigorta primi çok düşük kalacaktır. Yani küçük primler sayesinden büyük masraflardan kurtulmuş olacaksınız.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Bir de ek teminatlar vardır. Kasko fiyatları özellikle bu teminatlar çerçevesinde şekillenir. Bu teminatlardan gerçekten ihtiyacınız olanları poliçenize ekletmeniz bu bakımdan büyük önem taşır. Örneğin, kurak olan bir şehirde yaşıyorsanız sel teminatını satın almanıza gerek yoktur. Kasko fiyatları teminatların dışında sizin ve aracınızın özelliklerine göre de değişiklik göstermektedir. Örneğin genç bir sürücü olmanız kasko fiyatını artırır çünkü deneyimli bir sürücüye göre kaza yapma riskiniz daha yüksektir. Bir başka örnek verecek olursak; aracınızın yaşının fazla olması da kasko sigortası fiyatlarını yükselten etkenler arasındadır. Çünkü aracın eski olması arızalanmasını kolaylaştırır ve kaza yapma riskini arttırır.

Bütçenize ve aracınıza en uygun kaskoyu bulup, sigortanızı yaptırmak trafikte rahatça seyretmenizi sağlar. Sigortam.net’ten 3 dakikada kasko hesaplama yaparak en uygun araba kasko fiyatlarına ulaşmanız mümkün. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı 7/24 arayın, sigortanızı telefonda satın alın.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
%50'ye varan fiyat avantajı için KASKO TEKLİFİ AL
2 dk'da en iyi fiyat garantisi ile    TRAFİK TEKLİFİ AL

Benzer İçerikler

Zurich Sigorta Kasko – Benim Arabam

Zurich Sigorta...Kasko Ürününde Dikkat Edilmesi Gereken Özel Şartlar

1 Nisan 2013 itibarıyle Kasko Genel ve Özel...Şartları’nda birtakım değişiklikler olmuştur. Hasar durumunda sorun yaşamamanız için aşağıdakileri mutlaka...okuyun.

1-Eski Genel Şartlarda Olup Yeni Genel Şartlarda Bulunmayan Teminat ve...Uygulamalar

A)Araç Bedeli

Rayiç değer belirleme yöntemi değişeceğinden, poliçe...üzerine araç bedeli yazılmayacak. Bunun yerine aracın rayiç bedelinin nasıl belirleneceği...yazılacak.

B) Eksik/Aşkın Sigorta

Araç bedeli artık poliçeye yazılmayacağı için...eksik/aşkın sigorta uygulaması da sona eriyor. Uygulama yalnızca aksesuarlar için devam...edecek.

C) Enflasyondan Korunma Klozu

Araç bedeli poliçeye yazılmayacağı için...enflasyonun aracın değerini etkilemesini engellemek amacıyla konulan enflasyondan korunma klozu da artık poliçelerde yer almayacak....Aracın değeri zaten rayiç değer ile belirleneceğinden değer kaybı oluşmayacak.

2-Yeni Genel Şartlarda Olup...Bu Üründe Olmayan Teminatlar

Aşağıdaki teminatlar kasko genel şartlarında standart olarak bulunup,...bu üründe seçmeli veya şartlı olarak bulunmaktadır.
-Kullanım ve gelir kaybı
-Hasarsızlık...indirimi koruma
-Yurtdışı (Seçimli)
-0 km araçlarda yenisi ile değiştirme...(Şartlı)

3-Ek Teminatlar

Yeni Kasko Sistemi’nde Ek Teminatlar Genişletilmiş Kasko ve...Tam Kasko ürünleri içerisinde bulunacaktır. Bu üründe bulunan ek teminatlar:
-3. kişilerce kötü...niyet ve muziplikle yapılan hareketler,
-Yasal olarak taşınmasına izin verilen yanıcı, parlayıcı maddeler,...(Seçimli)
-Araç anahtarının ele geçirilmesi sonucu çalınma,
-Kemirgen ve hayvanların verdiği...zararlar*
*Kemirgen ve diğer hayvanlar tarafından verilecek zararlar teminat...kapsamındadır.

4-Ürüne Özel Uygulamalar

A) Yedek Parça...Uygulaması

Hasar gören parçanın onarım imkanı yok ise sigortacı tarafından orijinal...parça tedarik edilir. Hasarlanan parça orijinal değilse aynı özellikleri taşıyan parça ile değiştirilme yoluna...gidilir.

B) Cam Hasar Uygulaması

Anlaşmalı olmayan cam servislerine gidilmesi durumunda...hasar bedelinin % 20 lik kısmı ( 150 TL den az olmamak kaydı ile) sigortalı tarafından...karşılanacaktır.

C) Servis Uygulaması

Onarım sigortacının anlaşmalı olduğu...serviste veya sigortalının tercih edeceği serviste yapılabilir. Anlaşmasız servislerde Sigortacıdan izin...alınmaksızın yapılan onarımlar ödenmez.

D) Rayiç Değer Belirleme...Uygulaması

Sigorta konusu marka model aracın satıldığı 3 yetkili satıcıdan fiyat alınır....Aynı zamanda araç satış ilanlarının yer aldığı en popüler ve en çok giriş yapılan 3 internet sitesinde yer alan...ortalama fiyatlar tespit edilerek hepsinin ortalaması alınır.  Bu tutar hiçbir halde TSB listesinde belirlenen...tutarın üzerinde olamaz.
Bu sayfada paylaşılan detaylar...tamamen bilgi amaçlıdır. Sigorta şirketleri ürün ve teminatlarda değişiklik yapabilirler. Bu...nedenle, satın aldığınız poliçe ile beraber gelen belgede yer alan genel ve özel şartları mutlaka okumanızı...hatırlatırız. İtiraz durumunda en kısa zamanda 444 24 00 Sigorta Destek Hattı veya sigorta danışmanınız ile iletişime...geçmelisiniz.