Kasko Ne Demek?

Kasko, aracınızı koruyan en önemli sigortalardan biridir. İsteğe bağlı bir araç sigortası olan kasko sigortası, aracınızda meydana gelen hasarları teminat altına alır.

Maddi ve manevi fedakarlıklarla aldığınız arabanızı gözünüz gibi koruyor, bakımlarını aksatmıyor, trafik kurallarına uyarak ona bir zarar gelmesini istemiyor olabilirsiniz. Büyük bir heyecanla aldığınız arabanızı belki de krediyle aldınız ve hala borcunu ödüyorsunuz. Yeterince masraflı bir süreçteyken bir de hasarın ödeneceği durumu sizin için çok zor olacaktır. Bu durumda araç kasko sigortası, imdadınıza yetişiyor ve hasarınızı karşılıyor.

Kaskonun ana teminatları ve ek teminatları vardır. Ana teminatlarının içinde günlük hayatta çok sık karşılaşabileceğiniz riskler yer alır. Bu teminatlar poliçenizi satın aldığınızda standart olarak yer almaktadır. Çarpma, çarpışma, yanma ve hırsızlık teminatları ana teminatlardandır. Trafikte seyrederken ya da park halinde bu risklerle karşılaşabilirsiniz. Sigorta poliçenizi satın alırken anlaştığınız limitler doğrultusunda bu risklerin yol açtığı hasarların büyük bir kısmı karşılanır. Siz ise sadece az bir ücret ya da anlaşmanıza göre hiç ücret ödemezsiniz. Büyük çaplı bir hasarla karşılaştığınızı düşünürseniz ödeyeceğiniz bedelin yanında sigorta primi çok düşük kalacaktır. Yani küçük primler sayesinden büyük masraflardan kurtulmuş olacaksınız.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Bir de ek teminatlar vardır. Kasko fiyatları özellikle bu teminatlar çerçevesinde şekillenir. Bu teminatlardan gerçekten ihtiyacınız olanları poliçenize ekletmeniz bu bakımdan büyük önem taşır. Örneğin, kurak olan bir şehirde yaşıyorsanız sel teminatını satın almanıza gerek yoktur. Kasko fiyatları teminatların dışında sizin ve aracınızın özelliklerine göre de değişiklik göstermektedir. Örneğin genç bir sürücü olmanız kasko fiyatını artırır çünkü deneyimli bir sürücüye göre kaza yapma riskiniz daha yüksektir. Bir başka örnek verecek olursak; aracınızın yaşının fazla olması da kasko sigortası fiyatlarını yükselten etkenler arasındadır. Çünkü aracın eski olması arızalanmasını kolaylaştırır ve kaza yapma riskini arttırır.

Bütçenize ve aracınıza en uygun kaskoyu bulup, sigortanızı yaptırmak trafikte rahatça seyretmenizi sağlar. Sigortam.net’ten 3 dakikada kasko hesaplama yaparak en uygun araba kasko fiyatlarına ulaşmanız mümkün. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı 7/24 arayın, sigortanızı telefonda satın alın.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
%50'ye varan fiyat avantajı için KASKO TEKLİFİ AL
2 dk'da en iyi fiyat garantisi ile TRAFİK TEKLİFİ AL

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL