Kasko Ne Demek? | Araç Kasko | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Kasko Ne Demek?

Kasko, aracınızı koruyan en önemli sigortalardan biridir. İsteğe bağlı bir araç sigortası olan kasko sigortası, aracınızda meydana gelen hasarları teminat altına alır.

Maddi ve manevi fedakarlıklarla aldığınız arabanızı gözünüz gibi koruyor, bakımlarını aksatmıyor, trafik kurallarına uyarak ona bir zarar gelmesini istemiyor olabilirsiniz. Büyük bir heyecanla aldığınız arabanızı belki de krediyle aldınız ve hala borcunu ödüyorsunuz. Yeterince masraflı bir süreçteyken bir de hasarın ödeneceği durumu sizin için çok zor olacaktır. Bu durumda araç kasko sigortası, imdadınıza yetişiyor ve hasarınızı karşılıyor.

Kaskonun ana teminatları ve ek teminatları vardır. Ana teminatlarının içinde günlük hayatta çok sık karşılaşabileceğiniz riskler yer alır. Bu teminatlar poliçenizi satın aldığınızda standart olarak yer almaktadır. Çarpma, çarpışma, yanma ve hırsızlık teminatları ana teminatlardandır. Trafikte seyrederken ya da park halinde bu risklerle karşılaşabilirsiniz. Sigorta poliçenizi satın alırken anlaştığınız limitler doğrultusunda bu risklerin yol açtığı hasarların büyük bir kısmı karşılanır. Siz ise sadece az bir ücret ya da anlaşmanıza göre hiç ücret ödemezsiniz. Büyük çaplı bir hasarla karşılaştığınızı düşünürseniz ödeyeceğiniz bedelin yanında sigorta primi çok düşük kalacaktır. Yani küçük primler sayesinden büyük masraflardan kurtulmuş olacaksınız.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Bir de ek teminatlar vardır. Kasko fiyatları özellikle bu teminatlar çerçevesinde şekillenir. Bu teminatlardan gerçekten ihtiyacınız olanları poliçenize ekletmeniz bu bakımdan büyük önem taşır. Örneğin, kurak olan bir şehirde yaşıyorsanız sel teminatını satın almanıza gerek yoktur. Kasko fiyatları teminatların dışında sizin ve aracınızın özelliklerine göre de değişiklik göstermektedir. Örneğin genç bir sürücü olmanız kasko fiyatını artırır çünkü deneyimli bir sürücüye göre kaza yapma riskiniz daha yüksektir. Bir başka örnek verecek olursak; aracınızın yaşının fazla olması da kasko sigortası fiyatlarını yükselten etkenler arasındadır. Çünkü aracın eski olması arızalanmasını kolaylaştırır ve kaza yapma riskini arttırır.

Bütçenize ve aracınıza en uygun kaskoyu bulup, sigortanızı yaptırmak trafikte rahatça seyretmenizi sağlar. Sigortam.net’ten 3 dakikada kasko hesaplama yaparak en uygun araba kasko fiyatlarına ulaşmanız mümkün. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı 7/24 arayın, sigortanızı telefonda satın alın.

  


Benzer İçerikler

2015’te Araç Kasko Hesaplamasıyla Tasarruf Edin!

2015 kasko hesaplamanızı en ideal şekilde yapabilmeniz için bir takım önerilerde bulunmak ve kasko hesaplamayla 2015 yılında elde edeceğiniz avantajlardan bahsetmek istedik.

Devamını Oku

En Ucuz Sigorta Fiyatlarına Nasıl Ulaşılır?

Sigortalar, kapsam dahilindeki risk gerçekleştiğinde poliçe sahibini güvence altına alarak hayatımızda maddi anlamda büyük avantajlar yaratsalar da, her zaman daha ucuza mal edebileceğimiz sigorta poliçelerini araştırmaya devam ederiz.
 

Devamını Oku

Otomobil Logoları ve Anlamları

Kimi zaman hayalini kurduğumuz kimi zaman sahiplerine imrenerek baktığımız otomobil markalarının tarihleri ve anlamlarını öğrenmeye ne dersiniz?

Devamını Oku