Kasko Ne Zaman Yapılır?

Kasko, aracınızı koruyan en önemli güvencedir. Büyük maddi kaynaklarla satın aldığınız arabanıza zarar gelmesini elbette istemezsiniz. Bu durumda riski beklemeden yani iş işten geçmeden sigorta yaptırmalısınız.

Kasko için en doğru zaman aracınız aldığınız andır. Trafiğe çıkmadan önce mutlaka sigortanız olmalıdır. Ehliyetinizi yeni almış ve araç kullanmayı yeni öğreniyor olabilirsiniz. Bu durumda yakın mesafelere gitmeyi tercih edeceksinizdir. Fakat trafiğe çıktığınız her an riskle burun burunasınızdır ve bunun bilinciyle hareket etmeniz gerekir.

Özellikle yeni araç kullanıcılarının buna daha fazla dikkat etmesi gerekir. Trafikteki en küçük hareketler bile yanlış hatta tehlikeli sonuçlara yol açabilir. Aracınızı park ederken ya da park yerinden çıkarırken bile risk altındasınızdır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Diyelim ki çok iyi bir sürücüsünüz ve bu güne kadar da hiç kaza yapmadınız. Aracınız ise oldukça bakımlı durumda ve araba bakımını ihmal etmiyorsunuz. Ülkemizde yaşanan trafik kazalarının sayısı oldukça fazlayken ve bu kazaların sebebinin daha çok sürücüden kaynaklandığını biliyorken önlem almamak ihmallıktır. Çünkü bu sürücüler trafikte çok fazla olduğu için sizin de karşılaşma olasılığınız oldukça yüksektir. Aracınızı kısa süreliğine park ettiğiniz bir yerde bile hasar almanız mümkündür. Dolayısıyla kasko yaptırarak kafanızın ve bütçenizin rahat olmasını sağlayabilirsiniz. Kasko yaptırırken dikkat edilmesi gereken noktalara “İnternetten Kasko Teklifi Alırken Dikkat Edilecekler” yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Kaskonun Yararları Nelerdir?

  • Kasko, trafikte seyir halindeyken, beklerken ya da park durumunda aracınıza gelebilecek zararları maddi olarak güvence altına alır.
  • Satın aldığınız poliçenin limit ve teminatlarına bağlı olarak hasar durumunda çok az ücret öder ya da hiç ödeme yapmazsınız.
  • Satın alacağınız ek teminatlara göre ek risklerde de aracınız koruma altında olur. Bu ek teminatlar deprem, sel, terör olayları, grev, kemirgen hayvanların verdiği zararlar vs. birçok riski kapsar.
  • Küçük primler sayesinde büyük masraflardan kurtulmuş olursunuz.

Zaman kaybetmeden kaskonuzu yaptırın, risk durumunda mağdur olmayın. En uygun kasko fiyatları için Sigortam.net’ten 3 dakikada kasko hesaplama yapın, en uygun kasko fiyatlarına ulaşın. İsterseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın telefonda sigorta uzmanlarımızın yardımıyla kaskonuzu 7/24 satın alın.

Benzer İçerikler

Axa Sigorta Lacivert Kasko

Axa Sigorta...Lacivert Kasko Ürününde Dikkat Edilmesi Gereken Özel Şartlar

1 Nisan 2013 itibarıyle Kasko Genel ve Özel...Şartları’nda birtakım değişiklikler olmuştur. Hasar durumunda sorun yaşamamanız için aşağıdakileri mutlaka...okuyun.

1-Eski Genel Şartlarda Olup Yeni Genel Şartlarda Bulunmayan Teminat ve Uygulamalar

A)Araç...Bedeli

Rayiç değer belirleme yöntemi değişeceğinden, poliçe üzerine araç bedeli yazılmayacak. Bunun yerine aracın...rayiç bedelinin nasıl belirleneceği yazılacak.

B) Eksik/Aşkın Sigorta

Araç bedeli artık poliçeye...yazılmayacağı için eksik/aşkın sigorta uygulaması da sona eriyor. Uygulama yalnızca aksesuarlar için devam edecek.

C)...Enflasyondan Korunma Klozu

Araç bedeli poliçeye yazılmayacağı için enflasyonun aracın değerini etkilemesini engellemek...amacıyla konulan enflasyondan korunma klozu da artık poliçelerde yer almayacak. Aracın değeri zaten rayiç değer ile...belirleneceğinden değer kaybı oluşmayacak.

2-Yeni Genel Şartlarda Olup Bu Üründe Olmayan...Teminatlar

Aşağıdaki teminatlar kasko genel şartlarında standart olarak bulunup, bu üründe seçmeli veya şartlı...olarak bulunmaktadır. -Kişisel eşyalar, -Kullanım ve gelir kaybı, -Yurtdışı (Seçimli) -0 km araçlarda yenisi ile...değiştirme (Şartlı)

3- Ek Teminatlar

Yeni Kasko Sistemi’nde Ek Teminatlar Genişletilmiş Kasko ve Tam Kasko...ürünleri içerisinde bulunacaktır. Bu üründe bulunan ek teminatlar:
-3. kişilerce kötü niyet ve...muziplikle yapılan hareketler -Yasal olarak taşınmasına izin verilen yanıcı, parlayıcı maddeler, (Seçimli) -Araç anahtarının...ele geçirilmesi sonucu çalınma, -Kemirgen ve hayvanların verdiği zararlar* *Hayvanların vereceği zararlar teminat...kapsamındadır.

4-Ürüne Özel Uygulamalar

A) Yedek Parça Uygulaması

Hasar gören parçanın onarım...imkanı yok ise sigortacı tarafından orijinal parça tedarik edilir. Hasarlanan parça orijinal değilse aynı...özellikleri taşıyan parça ile değiştirilme yoluna gidilir.  Sigortacıdan izin alınmaksızın yapılan değişimler...ödenmez.

B) Cam Hasar Uygulaması

Anlaşmalı cam servislerinin haricinde gerçekleştirilen cam...değişimlerinde %25 muafiyet uygulanır.

C) Servis Uygulaması

Onarım...sigortacının anlaşmalı olduğu serviste veya sigortalının tercih edeceği serviste yapılabilir. Anlaşmasız...servislerde Sigortacıdan izin alınmaksızın yapılan onarımlar ödenmez.

D) Rayiç Değer...Belirleme Uygulaması

Emsal veya muadil araca sahip yetkili/yetkisiz satıcılar ve galeriler ile internet sitelerinden...en az 3 adet fiyatın ortalaması alınır.
Bu sayfada paylaşılan detaylar tamamen bilgi...amaçlıdır. Sigorta şirketleri ürün ve teminatlarda değişiklik yapabilirler. Bu nedenle, satın aldığınız poliçe ile beraber...gelen belgede yer alan genel ve özel şartları mutlaka okumanızı hatırlatırız. İtiraz durumunda en kısa zamanda 444 24 00 Sigorta...Destek Hattı veya sigorta danışmanınız ile iletişime geçmelisiniz.