444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Kasko Nedir?

04 Eylül 2012

Kasko Sigortası ve İçeriği Nedir?

Kasko sigortası aracınızın yanması, çalınması, çalınmaya teşebbüs edilmesi veya kaza sonucunda oluşabilecek zararları güvence altına alan bir mal sigortası türüdür. Kasko sigortası zorunlu değil, isteğe bağlı olarak yaptırılmaktadır.Ancak ister trafikte seyir halindeyken, ister dururken olsun oluşabilecek hasarların yaşanma olasılıklarının yüksekliği göz önünde bulundurulduğunda, kasko sigortası yaptırmanın gerekliliği de kendiliğinden ortaya çıkmaktadır.

Bir kasko poliçesi ana teminatlar ve ek teminatlardan oluşur. Ana teminatlar, satın almış olduğunuz sigorta poliçesinde, sigorta şirketi tarafından standart olarak verilir.Ancak ek teminatlar, kişinin talebine göre belirlenerek ve ek bir ücretlendirme ile poliçeye dahil edilir.

Kasko Sigortası Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Teminatlar kişinin ihtiyaç ve ödeme gücüne göre değişiklik göstermektedir.Bu nedenle ihtiyacı doğru belirlemek, doğru sigorta poliçesine sahip olmak için gereklidir.Bu konunun önemi, hasar anında daha çok anlaşılır.Bu bağlamda kasko poliçesi, yaptırırken, öncelikli tercihiniz fiyat olmamalıdır.Hızlı ve düzgün ödeme yapan şirketler arasından, uygun poliçeyi almış olmanız çok önemlidir.

Sigorta poliçenizde belirtilen araç kasko değeri, aracınız yeni ise anahtar teslim fiyatı, kullanılmış ise piyasa fiyatı ile aynı olmalıdır. 

Ferdi Kaza Sigortası ve İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortasından verilen teminatlara ve ödenecek prim miktarına dikkat etmeniz gerekir.Bazen primi düşük göstermek amacıyla bu teminatlar düşük tutulmaktadır.Böylece hasar anında araç sahiplerine beklediklerinden az teminat ödemesi yapılabilmektedir.

Aracınızın, araç değer artışlarından olumsuz etkilenmemesi için poliçenin enflasyona karşı endeksli olup olmadığına dikkat etmek gerekmektedir.

Grev, lokavt, deprem, sel gibi teminatların bulunup bulunmadığını kontrol etmek ve poliçedeki genel ve özel şartları tam olarak incelemek yararlıdır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN

Poliçe primlerinin ödenmesi de en önemli konuların başında gelmektedir.Çünkü poliçede yazılı tarihlerden itibaren 15 gün içinde prim taksidi ödenmediği takdirde, sigorta teminatı durdurulmakta, bu tarihten sonra meydana gelecek hasarlar ise ödenmemektedir.

Sigortam.net’ten kasko sigortanızı kredi kartınızla alabilir ve ödemenizi taksit taksit yapabilirsiniz.Ödenmeyen taksitler veya geçiken prim borçları sizin adınıza takip edilir ve ödemeler konusunda zamanında bilgilendirilirsiniz.Böylece hiç bir Sigortam.net müşterisi güvencesiz kalmaz.

Kendiniz, sevdikleriniz ve aracınızın güvenliği için kasko sigortanızı yaptırmayı ihmal etmeyin.Size özel en uygun kasko teklifini almak için 444 24 00 numaralı telefondan Sigorta Destek Hattını 7/24 arayabilirsiniz.

Online Kasko Sorgulama

En uygun kasko fiyatları için 3 dakikanızı ayırın, kasko hesaplama yaparak anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen online kasko tekliflerine ulaşın, fiyat ve teminat karşılaştırması yapın, kasko karşılaştırma ile %45'e varan fiyat avantajı yakalayın.

Daha Fazla Kasko Teklifi için 444 24 00

Online kasko teklifleri arasında ihtiyaçlarınıza uygun bir kasko yoksa  444 24 00’ı arayın veya biz sizi arayalım, online teklif vermeyen anlaşmalı sigorta şirketlerinden sizin adınıza teklif alalım. Daha fazla seçenek ve daha uygun fiyatlarla kasko sigortanızı kolayca yaptırın. Poliçenizi ücretsiz gönderelim.

Hasar İşlemleri Takibi Sigortam.net’ten!

Herhangi bir hasar durumunda 7/24 hasar ihbarı yapabileceğiniz 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’nı arayın veya hasar formunu doldurun, hasar işlemlerinizi sizin adınıza takip edelim.


Okumaya Devam Edin

Aracımdaki Ek Aksesuarları Kasko Poliçeme Dahil Ettirebilir miyim?

16 Haziran 2010 Çarşamba

Araçtaki ek aksesuarlar kasko poliçesine dahil edilebilir mi öğrenerek olası avantajları kaçırmayın.

Niçin Kasko Sigortası Yaptırmalısınız?

17 Haziran 2010 Perşembe

Kasko sigortası, sigortalı aracın yanması, çalınması, çalınmaya teşebbüs edilmesi veya kaza sonucu oluşabilecek zararlarını güvence altına alır.

Kasko Sigortası Neleri Kapsar?

17 Haziran 2010 Perşembe

Kasko sigortası yaptırırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu ihtiyacınıza uygun doğru teminatların seçilmesidir.