Kasko Sadece Kazaları mı Karşılar?

Kasko sigortasının sadece çarpa ve çarpışma gibi trafik kazalarını karşıladığını zannediyorsanız, büyük bir yanılgı içindesiniz demektir. Kasko sigortasının teminatlarıve hizmetlerinden haberdar değilseniz, kaskonuzun sağladığı pek avantajı kullanamadan seneyi tamamlamış olabilirsiniz. Kasko sigortaları yaşanan hasarların tazminin yanında, yaşamın risklerini en çok hissetiğimiz yer olan trafikteki pek çok olumsuz duruma karşı güvence sağlar.

Genellikle araçlarına kasko yaptıran sürücülerin düşüncesi “belki kaza olursa” düşüncesiyle yapılmakta, kaza yapılmadığında ise “kaskoya hiç de gerek yokmuş” düşüncesiyle yenilenmemektedir. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Oysa kasko poliçeleri içerisinde sürücüyü, aracı hatta araçtaki diğer sürücüleri güvence altına alacak pek çok teminat ve ek hizmet bulunmaktadır. Bunun için kasko poliçenizde bulunan veya bulunabilecek teminatlarla ilgili bilgi almalı, kasko ek kasko hizmetlerini öğrenmelisiniz. Sigorta yaptırdığınız firma ile bu detayların tümünün analizi önemlidir.

Üstelik günümüzde rekabet koşullarının da etkisi ile kasko hizmetlerinin sınırları daha da genişlemekte, hem bütçenizi korumanıza yardımcı olacak, hem de hasarlarınızı karşılayacak kasko hizmetleri artış göstermektedir.

Kasko teminatları ve teminatların içerikleri sigorta şirketlerine göre farklılık göstermektedir. Ülkemizde yaygın olarak sunulan kasko teminatlarını ve içeriklerini öğrenerek avantajlı kasko sigortalarından yararlanabilirsiniz.

Kasko Sigortası Teminatları ve Teminatların İçerikleri

Deprem Teminatı

Deprem yahut yanardağ püskürmesi gibi durumlarda sigortalı araçta meydana gelebilecek hasarları teminat altına alır.

Sel ve Su Baskını

Araçta sel ve su baskını gibi olaylarda meydana gelen zararları teminat eder.

Terör Teminatı

Kargaşa durumunda önlem almak ve etkileri azaltmak amacıyla yetkili organlar tarafından yapılan müdahaleler sonucu oluşan
zararları karşılar.

İhtiyari Mali Mesuliyet Teminatı

Sigorta sahibi aracın sahibine düşen hukuki sorumluluk trafik sigortası teminatlarını aşıyorsa, kaza halinde üçüncü kişilere verilen zarar zorunlu trafik sigortası limitinin üstündeyse bunun üstünde kalan kısım için kasko sigortası devreye girebilir.

Eskime Teminatı

Eskime teminatı, aracın hasar sonrası tamir edilmesi sırasında değiştirilen hasarlı parçaların yerine yenilerinin, sigorta sahibi tarafından herhangi bir ödeme yapılmadan takılmasını sağlar.

Kullanım Gelir Kaybı Teminatı

Aracın bir hasar sonrası kullanılmaması halinde kullanılan şehir için taksi ve kiralık araç gibi ulaşım maliyetlerini karşılar.

Yangın Dışında Oluşan Zarar Teminatı

Sigara ve benzeri maddelerin araç içindeki ekipmana teması ile yangın dışında oluşan zararlar bu güvence kapsamına dahildir.

Kilit Sistemi Teminatı

Aracın çalınmaya teşebbüsü sonucunda kilit mekanizmasında değişikliğe gitmesi sebebiyle meydana gelecek maliyetleri güvenceye alır.

Bütün bu hizmetlere karşılık elbette ödenecek bir bedel vardır. Kasko bedeli aracın markasına, modeline, hasar geçmişine göre değişiklik gösterir. Bu nedenle kasko hesaplaması yapan sürücülerin karşılaşacağı sonuçlar birbirinden farklıdır. Ancak Sigortam.net’in online kasko hesaplaması formunu doldurararak alabileceğiniz en uygun kasko tekliflerini görebilir, değerlendirebilirsiniz.

Siz de daha fazla zaman kaybetmemek için Sigortam.net’e gelerek kasko hesaplaması yapın, dilerseniz de 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayarak kasko ihtiyacınızı en ideal şartlarda giderin.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL