444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Kasko Sadece Kazaları mı Karşılar?

25 Şubat 2015

Kasko sigortasının sadece çarpa ve çarpışma gibi trafik kazalarını karşıladığını zannediyorsanız, büyük bir yanılgı içindesiniz demektir. Kasko sigortasının teminatları ve hizmetlerinden haberdar değilseniz, kaskonuzun sağladığı pek avantajı kullanamadan seneyi tamamlamış olabilirsiniz. Kasko sigortaları yaşanan hasarların tazminin yanında, yaşamın risklerini en çok hissetiğimiz yer olan trafikteki pek çok olumsuz duruma karşı güvence sağlar.

Genellikle araçlarına kasko yaptıran sürücülerin düşüncesi "belki kaza olursa" düşüncesiyle yapılmakta, kaza yapılmadığında ise "kaskoya hiç de gerek yokmuş" düşüncesiyle yenilenmemektedir.

Oysa kasko poliçeleri içerisinde sürücüyü, aracı hatta araçtaki diğer sürücüleri güvence altına alacak pek çok teminat ve ek hizmet bulunmaktadır. Bunun için kasko poliçenizde bulunan veya bulunabilecek teminatlarla ilgili bilgi almalı, kasko ek kasko hizmetlerini öğrenmelisiniz. Sigorta yaptırdığınız firma ile bu detayların tümünün analizi önemlidir. 

 

Üstelik günümüzde rekabet koşullarının da etkisi ile kasko hizmetlerinin sınırları daha da genişlemekte, hem bütçenizi korumanıza yardımcı olacak, hem de hasarlarınızı karşılayacak kasko hizmetleri artış göstermektedir.

Kasko teminatları ve teminatların içerikleri sigorta şirketlerine göre farklılık göstermektedir. Ülkemizde yaygın olarak sunulan kasko teminatlarını ve içeriklerini öğrenerek avantajlı kasko sigortalarından yararlanabilirsiniz.

Kasko Sigortası Teminatları ve Teminatların İçerikleri


Deprem Teminatı

Deprem yahut yanardağ püskürmesi gibi durumlarda sigortalı araçta meydana gelebilecek hasarları teminat altına alır.

Sel ve Su Baskını

Araçta sel ve su baskını gibi olaylarda meydana gelen zararları teminat eder.

Terör Teminatı

Kargaşa durumunda önlem almak ve etkileri azaltmak amacıyla yetkili organlar tarafından yapılan müdahaleler sonucu oluşan 
zararları karşılar.

İhtiyari Mali Mesuliyet Teminatı

Sigorta sahibi aracın sahibine düşen hukuki sorumluluk trafik sigortası teminatlarını aşıyorsa, kaza halinde üçüncü kişilere verilen zarar zorunlu trafik sigortası limitinin üstündeyse bunun üstünde kalan kısım için kasko sigortası devreye girebilir.

Eskime Teminatı

Eskime teminatı, aracın hasar sonrası tamir edilmesi sırasında değiştirilen hasarlı parçaların yerine yenilerinin, sigorta sahibi tarafından herhangi bir ödeme yapılmadan takılmasını sağlar.

Kullanım Gelir Kaybı Teminatı

Aracın bir hasar sonrası kullanılmaması halinde kullanılan şehir için taksi ve kiralık araç gibi ulaşım maliyetlerini karşılar.

Yangın Dışında Oluşan Zarar Teminatı

Sigara ve benzeri maddelerin araç içindeki ekipmana teması ile yangın dışında oluşan zararlar bu güvence kapsamına dahildir.

Kilit Sistemi Teminatı

Aracın çalınmaya teşebbüsü sonucunda kilit mekanizmasında değişikliğe gitmesi sebebiyle meydana gelecek maliyetleri güvenceye alır.

Bütün bu hizmetlere karşılık elbette ödenecek bir bedel vardır. Kasko bedeli aracın markasına, modeline, hasar geçmişine göre değişiklik gösterir. Bu nedenle kasko hesaplaması yapan sürücülerin karşılaşacağı sonuçlar birbirinden farklıdır. Ancak Sigortam.net’in online kasko hesaplaması formunu doldurararak alabileceğiniz en uygun kasko tekliflerini görebilir, değerlendirebilirsiniz.

Siz de daha fazla zaman kaybetmemek için Sigortam.net’e gelerek kasko hesaplaması yapın, dilerseniz de 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayarak kasko ihtiyacınızı en ideal şartlarda giderin. 


Okumaya Devam Edin

Bir Kaza Durumunda Ne Yapmalısınız?

21 Haziran 2010 Pazartesi

Maddi hasarlı kazalarda kazaya karışan diğer araçların sürücü ya da sürücüleri ile anlaştığınız takdirde, kendi aranızda Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tespit Tutanağı doldurmalısınız.

Trafik Kazaları Haritası

12 Nisan 2013 Cuma
En çok kaza hangi ilde oluyor, hangi günler daha tehlikeli, kadınlar mı daha dikkatli erkekler mi... Türkiye’nin trafik kazası haritası.

Tam Kasko Sigortası Kapsamı

27 Mayıs 2014 Salı

 Sigortam.net'te ister genişletilmiş ister tam kasko sigortası kapsamındaki teminatlarla sigortalanmak çok kolay.İhtiyacınız olan sadece 3 dakika!