Bütçeniz ve Aracınızın Güvenliği için Kasko Sigortasınızı Mutlaka Yaptırın

25 Nisan 2017

Türkiye gibi kaza yapma oranının bir hayli yüksek olduğu ve yedek parça maliyetlerinden dolayı ortaya çıkan zararın dudak uçuklattığı bir ülkede kasko sigortası, her araç sahibi için hayati bir öneme sahip. Uzmanlar tarafından her ne kadar araç sahiplerine sık sık kasko sigortalarını yaptırma çağrısı yapılsa da, resmi verileri incelediğimizde henüz istenilen seviyeye ulaşılamadığını görüyoruz. TSB’nin verilerine göre ülkemizdeki beş araçtan sadece birinin kasko poliçesi bulunuyor.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL
    

Trafik sigortası ve DASK gibi zorunlu sigorta türlerinin aksine araç sahibinin isteğe bağlı yaptırabildiği kasko sigortası, avantajları ve olası bir kaza halinde araç sahibine sağladığı imkanlar nedeniyle sürücülere kaza anından, çekici çağrılmasına, aracın yetkili servise götürülmesinden, ikame araç temine kadar birçok konuda kolaylıklar getiriyor. Ancak kasko sigortası yaptırmak kadar kasko sigortasının içeriği ve poliçenin yaptırıldığı şirket de ilerleyen süreçte ortaya ciddi mağduriyetlerin çıkmaması adına büyük önem taşıyor.

Kasko Sigortanızı Yaptırırken Bunlara Dikkat

Kasko poliçelerinin teminat içerikleri temel teminatlar dışında farklılık gösterebilir. Bu da öncelikli olarak kasko sigortasının primine değil, sağladığı teminatlara odaklanılması gerektiğini ortaya koyuyor. Tüm bu nedenlerden dolayı kasko poliçenizi güvenilir bir platformdan yaptırmanız ve poliçe teminatlarınıza tam anlamıyla hakim olmanız, avantajlı bir kasko için en temel şartlardır.

  • Kasko sigortanızı yaptırırken mutlaka poliçe içeriğine göz atın. Poliçenizin size hangi teminatları sağladığını ve hangi şartların teminat dışı olduğunu öğrenin.
  • Poliçenizi yaptırdığınız şirketin bulunduğunuz şehirdeki anlaşmalı araç servisi ağının geniş olmasına özellikle özen gösterin. Aksi takdirde olası bir kaza anında önemli sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
  • Poliçeniz hazırlanırken gerçek ve doğru bilgiler verdiğinizden emin olun. Aracınız veya kendinizle ilgili vereceğiniz yanlış bir bilgi, poliçenizin geçersiz hale gelmesine neden olabilir.
  • Uygun fiyata aracınızı ve bütçenizi güvence altına almak için tek bir noktadan teklif almayın. Sigorta şirketleri aynı sürücü ve araç için farklı prim tekliflerinde bulunabilir. Bu nedenle ne kadar farklı yerden kasko teklifi alırsanız, poliçenize uygun fiyata sahip olma şansınız da bir o kadar artacaktır.

Kasko Poliçenizi Online Sigortacılığın Lideri Sigortam.net’ten Yaptırın

Türkiye’nin ilk ve en iyi online sigorta karşılaştırma platformu Sigortam.net, en iyi şirketlerin doğru ve gerçek fiyatlarını müşterilerine kolayca sunma ve online olarak sigortalanma hizmetini 16 yıldır aralıksız sürdürüyor. Siz de aracınızı ve bütçenizi Sigortam.net ayrıcalıklarıyla güvence altına almak için hemen online olarak ya da 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı'mızı arayarak kasko teklifi alın, hem en doğru ve gerçek fiyatlara kolayca ulaşın, hem de anında sigortalanarak, poliçenize anında sahip olun. 


Okumaya Devam Edin

Aracınızda Birden Fazla Hasar Olursa Hasar Tazminatı Alabilir misiniz?

Kasko hasarlarında sıkça karşılaşılan ve genelde sigortalıların sorun yaşamalarına neden olan durumlardan birisi de birden fazla hasarı olan araçlarla ilgili yapılan tazminat talepleridir.

Bir Kaza Durumunda Ne Yapmalısınız?

Maddi hasarlı kazalarda kazaya karışan diğer araçların sürücü ya da sürücüleri ile anlaştığınız takdirde, kendi aranızda Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tespit Tutanağı doldurmalısınız.

Hasar Sonrası Kesintiler Nelerdir?

Aracınızla kaza yaptığınızda ve araçta hasar meydana geldiğinde hasar tutarını sigorta şirketi karşılasa bile poliçe şartlarına göre zorunlu bazı kesintileri sizin ödemeniz gerekebilir.