Araç Kasko Poliçesi Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Kasko yaptıracak sürücüler, eş dost tarafından yapılan yanlış yönlendirmeler ya da eksik bilgi nedeni ile doğru olmayan değerlendirmeler yapıyor, bu yanlış adımlar ise yanlış sonuçlara neden oluyor.

Araç kasko sözleşmesi anında dahi farkedilmeyen eksiklikler çoğu zaman hasar durumu söz konusu olunca farkediliyor ve sürücülerde pişmanlık yaratıyor. Anlaşma maddelerinin bu doğrultuda yapılması sebebiyle sigorta şirketleri tazminat ödemeyebiliyor ya da hasar tazminatı bu gibi durumlarda alınamayabiliyor. 

Özellikle hasar anında başınızı ağrıtacak sorunlarla karşılaşmamak ve yolculuğunuzu huzurla tamamlamak için sürücülere büyük görevler düşüyor.

Doğru adımlarla aldığınız kasko poliçesi, ihtiyaçlarınıza cevap verirken; sağlıklı ve uzun soluklu bir güvence sağlayacaktır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Kasko Poliçesi Alırken Mutlaka Yapmanız Gerekenler

Doğru ve Eksiksiz Bilgi

Araç kaskosu satın alan kişinin beyanları doğrultusunda düzenlenen sigorta sözleşmelerinde, poliçe ihtiyaçlarının tam olarak işlevini yerine getirebilmesi için sigorta sahibinin sigorta şirketlerine doğru bilgileri eksiksiz bir şekilde vermesi oldukça önemlidir.  

Sigorta Poliçeniz İncelemeden Almayın

Poliçe sigorta şirketi ile sigorta sahibi arasındaki sözleşme niteliğindedir ve poliçede her 2 tarafı da bağlayan hükümlerin olması sebebiyle sözleşmede yer alan her bir maddeye dikkat edilmeli.

Sigort Genel Şartlarını İnceleyin

Sigorta sahibi ve sigorta şirketinin üzerine düşen görevleri anlaması, temel konular ile alakalı bilgi sahibi olması ve sigorta teminatı dışındaki durumların net bir şekilde anlaşılması için sigorta genel şartları incelenmelidir.

Poliçe Hazırlanırken Anlamadıklarınızı Sorun

Sigorta poliçesi hazırlanırken anlmadığınız konular olabilir, sigorta şirketinden bu konular hakkında size bilgiler vermesini istemekten çekinmeyin. Anlamadığınız bir maddenin neleri kapsadığını bilmezseniz hasar anında sigortanızdan yararlanamayabilirsiniz.

Özel Şartları da Atlamayın

Sigorta poliçesi hazırlanırken sigorta sahibinin aleyhine olmayan yahut genel şartları etkileyebilecek sözleşmeler özel şartlar içerisinde yer alabilir. Bu sebeple sigorta sahibi olacak kişinin özel şartları detaylı bir şekilde incelemesi gerekir.

Kasko Poliçenizi Mutlaka Ödeyin

Kasko sigorta teminatları, kasko ücretinin tamamı ya da taksitle ödenmesi kararı verildiyse, ilk taksitin ödenmesi ardından başlar. Yani sigorta şirketi ile kararlaştırılan vade veya prim tutarı ödenmesi ardından sigorta poliçesi geçerli olur. Kasko poliçeniz onaylansa dahi sigorta yaptıran kişi ödemesini henüz yapmadıysa teminat başlamaz.

Kasko Poliçenizde Varsa Muafiyet Uygulamanızı Kontrol Ettirin

Sigorta sahibi olunan şirket ile sigorta sahibi olacak kişi, sigorta bedelinin belirlenen bir yüzdesine kadar olan hasarların sigortacı tarafından karşılanabileceği konusunda karar kılabilir. Muafiyet uygulaması işe hasarın bir kısmı sigorta sahibine pay edilmiş olacağından kişinin ödeyeceği prim miktarında da indirim yapılabilir. Böylece; hasar anında hasarınızı tazmin edeceğiniz miktarı etkileyen muafiyet uygulamalarının avantaj ve dezavantajlarını değerlendirerek, sigorta poliçenizi etkileyebilirsiniz.

Kaskonuzu etkileyecek bir diğer unsurda kasko poliçenize Sigortam.net ile sahip olmaktır. Sigortam.net’in online  uygulamaları ile kasko hesaplamanızı sadece 3 dakikada yapın. Dilerseniz 7/24 hizmet veren 444 24 00 hattımızdan destek alın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL