444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Kasko Poliçesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

15 Mart 2012
Ülkemizde genellikle araç sahipliği için ekonomik açıdan büyük fedakarlıklar yapılır veya bazen yıllarca kredi borcu ödenir. Çoğu zaman trafikte güvende olmak için zorunlu trafik sigortası yaptırmış olmanın yeterli olduğu düşünülür. Oysa kasko ve trafik sigortası arasındaki fark düşünülenden daha fazladır.
 
Ülkemizde pahalı olduğu  ve lüks kaçacağı düşüncesi ile kasko poliçesi yaptırmak genellikle önemsenmez. Oysa hasar oluşması durumunda çıkacak masraflarla karşılaştırıldığında kasko yaptırmış olmak çok daha ekonomiktir. Üstelik, belli noktalara dikkat ederek ve online kasko karşılaştırma olanağını kullanarak en ekonomik kasko sigortasını satın almak mümkün.
 

 

Kasko Alırken Bunları Unutun!

 
Pek çok kişi kasko poliçelerinin içeriği ve teminat kapsamı konusunda çok bilgili olmadığı için seçim esnasında da yanlış yönlendirmelere maruz kalmaktadır. Poliçe alırken en çok düşülen hatalar:
 
- Fiyat öncelikli değerlendirmek
- Araştırma yapmadan ilk karşınıza çıkanı almak
- Bir yakınımızın çalıştığı veya temsilcisi olduğu şirket ise hiç düşünmeden kaskomuzu yaptırmaktır.
 
 

Kasko Poliçesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

 
En ucuz poliçe, en ekonomik poliçe değildir; benzer şekilde en pahalı poliçe de en çok güvence veren poliçe değildir. Poliçenizi alırken aşağıdaki noktalara dikkat ederseniz, bütçenize ve aracınıza en uygun poliçeyi alabilirsiniz.
 
- Sigorta poliçeniz mutlaka araç kasko bedeline göre düzenlenmiş olması gerekir.
- Daha önce hasarınız yoksa, hasarsızlık indiriminin uygulanmış olması gerekir.
- Anlaşmalı araç servis ağının genişliğine dikkat etmek gerekir.
- Özel şartlarda yer alan mini hasar kapsamı iyi değerlendirilmelidir.
- Ferdi Kaza teminatlarının içeriği ve limitleri karşılaştırılmalıdır.
- Ödeme seçeneklerinin esnekliği ve ödeme planının sigortalı tarafından belirlenebilmesi, anlaşmalı kredi kartlarına taksit seçenekleri göz önünde bulundurulmalı.
- Satın almadan önce poliçenin genel ve özel şartları ile teminatlar mutlaka kontrol edilmelidir.
 
Kasko poliçenizi almadan önce konunun uzmanlarından doğru bilgi almak kritik önem taşır.  En uygun kasko poliçesini bulmak için 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’nı arayarak 7/24 sigorta uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz. Doğru kasko poliçesini almak için hemen formumuzu doldurun.
 

Online Kasko Sorgulama

En uygun kasko fiyatları için 3 dakikanızı ayırın, kasko hesaplama yaparak anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen online kasko tekliflerine ulaşın, fiyat ve teminat karşılaştırması yapın, kasko karşılaştırma ile %45'e varan fiyat avantajı yakalayın.

Daha Fazla Kasko Teklifi için 444 24 00

Online kasko teklifleri arasında ihtiyaçlarınıza uygun bir kasko yoksa  444 24 00’ı arayın veya biz sizi arayalım, online teklif vermeyen anlaşmalı sigorta şirketlerinden sizin adınıza teklif alalım. Daha fazla seçenek ve daha uygun fiyatlarla kasko sigortanızı kolayca yaptırın. Poliçenizi ücretsiz gönderelim.

Hasar İşlemleri Takibi Sigortam.net’ten!

Herhangi bir hasar durumunda 7/24 hasar ihbarı yapabileceğiniz 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’nı arayın veya hasar formunu doldurun, hasar işlemlerinizi sizin adınıza takip edelim.

Okumaya Devam Edin

Aracınızda Birden Fazla Hasar Olursa Hasar Tazminatı Alabilir misiniz?

21 Haziran 2010 Pazartesi
Kasko hasarlarında sıkça karşılaşılan ve genelde sigortalıların sorun yaşamalarına neden olan durumlardan birisi de birden fazla hasarı olan araçlarla ilgili yapılan tazminat talepleridir.

Bir Kaza Durumunda Ne Yapmalısınız?

21 Haziran 2010 Pazartesi

Maddi hasarlı kazalarda kazaya karışan diğer araçların sürücü ya da sürücüleri ile anlaştığınız takdirde, kendi aranızda Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tespit Tutanağı doldurmalısınız.

Hasar Sonrası Kesintiler Nelerdir?

21 Haziran 2010 Pazartesi
Aracınızla kaza yaptığınızda ve araçta hasar meydana geldiğinde hasar tutarını sigorta şirketi karşılasa bile poliçe şartlarına göre zorunlu bazı kesintileri sizin ödemeniz gerekebilir.