444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Kasko Poliçesinde "Eksik Sigorta" Nedir? Eksik sigortalı poliçe için ne yapılması gerekir?

29 Temmuz 2010
Kasko poliçesinde belirtilen sigorta bedelinin sigorta edilen aracın hasara uğradığı andaki değerinden düşük olması haline 'eksik sigorta' denir. Poliçenizde 'eksik sigorta' durumunun olması ve bir hasar meydana gelmesi halinde sigorta şirketi hasar tazminatınızı eksik öder. Peki eksik sigortaya neden olan halleri biliyor musunuz? Önce bunları bilmeli ve daha sonra da poliçenizde eksik sigorta oluşmamasına dikkat etmelisiniz.
 
Poliçenizi satın alırken aracınızın sigorta bedelini eksik beyan ederek poliçenizi 'eksik sigorta' durumu ile satın almış iseniz hasarda ödenen hasar tutarını eksik alacaksınız demektir. Örneğin, aracınızın piyasa bedeli 40.000 TL olduğu halde poliçenizi yaptırırken bu bedeli 35.000 TL olarak beyan etmişseniz bir hasar meydana geldiğinde sigorta şirketi hasar tazminatınızı 40.000 TL'ye göre değil de 35.000 TL'ye göre ödeyecektir. 
 
Kasko poliçenizi satın alırken 'hasar ikame zeyili' teminatını seçmemiş olabilirsiniz. Bu teminatı seçmediğiniz halde ve bir hasar meydana gelirse sigorta şirketi hasar tazminatınızı öder ve ödediği hasar tazminatını aracınızın sigorta bedelinden düşer. Böylece, poliçeniz eksik sigorta bedeli ile devam eder.
Yukarıdaki bu durumlardan birinin veya bir kaçının olması halinde kasko poliçenizde 'eksik sigorta' durumu meydana gelir. Olası bir hasar halinde hasar tazminatınızın eksik ödenmesini istemiyorsanız, durumu fark eder etmez poliçenize aksesuarlarınızı dahil ettirebilir ya da aracınızın değerini piyasa değerine zeyil yaptırarak yükseltebilirsiniz. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN
Eğer poliçenizi Sigortam.net'ten aldıysanız;
7 gün 24 saat 444 24 00 numaralı hattımızdan Müşteri Hizmetleri Birimimizi arayabilir ve zeyil işleminizi en hızlı ve en kolay şekilde yaptırabilirsiniz. 
 
Eğer poliçenizi Sigortam.net dışında başka bir kurumdan satın aldıysanız; 
Poliçenizi satın aldığınız aracı kurumu veya sigorta şirketini arayarak zeyil işlemi için neler yapmanız gerektiği konusunda bilgi alarak gerekli işlem ve prosedürleri yerine getirmelisiniz.


Online Kasko Sorgulama

En uygun kasko fiyatları için 3 dakikanızı ayırın, kasko hesaplama yaparak anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen online kasko tekliflerine ulaşın, fiyat ve teminat karşılaştırması yapın, kasko karşılaştırma ile %45'e varan fiyat avantajı yakalayın.

Daha Fazla Kasko Teklifi için 444 24 00

Online kasko teklifleri arasında ihtiyaçlarınıza uygun bir kasko yoksa  444 24 00’ı arayın veya biz sizi arayalım, online teklif vermeyen anlaşmalı sigorta şirketlerinden sizin adınıza teklif alalım. Daha fazla seçenek ve daha uygun fiyatlarla kasko sigortanızı kolayca yaptırın. Poliçenizi ücretsiz gönderelim.

Hasar İşlemleri Takibi Sigortam.net’ten!

Herhangi bir hasar durumunda 7/24 hasar ihbarı yapabileceğiniz 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’nı arayın veya hasar formunu doldurun, hasar işlemlerinizi sizin adınıza takip edelim.


Okumaya Devam Edin

Aracınızda Birden Fazla Hasar Olursa Hasar Tazminatı Alabilir misiniz?

21 Haziran 2010 Pazartesi
Kasko hasarlarında sıkça karşılaşılan ve genelde sigortalıların sorun yaşamalarına neden olan durumlardan birisi de birden fazla hasarı olan araçlarla ilgili yapılan tazminat talepleridir.

Bir Kaza Durumunda Ne Yapmalısınız?

21 Haziran 2010 Pazartesi

Maddi hasarlı kazalarda kazaya karışan diğer araçların sürücü ya da sürücüleri ile anlaştığınız takdirde, kendi aranızda Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tespit Tutanağı doldurmalısınız.

Hasar Sonrası Kesintiler Nelerdir?

21 Haziran 2010 Pazartesi
Aracınızla kaza yaptığınızda ve araçta hasar meydana geldiğinde hasar tutarını sigorta şirketi karşılasa bile poliçe şartlarına göre zorunlu bazı kesintileri sizin ödemeniz gerekebilir.