Kasko Poliçesinin Olmazsa Olmazları

Kasko araçta meydana gelecek hasarı, zararları ve çalınma gibi riskleri koruyan ve aracın o günkü değeri ile sigorta şirketi tarafından sigorta sahibine zararın tazminini sağlayan teminatları içeren bir araç sigortasıdır.

Kasko sigortasının sadece kağıt üzerinde aracı güvenceye alarak araç sahibine psikolojik olarak rahatlama sağlayan bir poliçe olduğun düşünülmemeli. Araç için sigorta yaptırmanın önemi ile ilgili bilinçli olan sürücüler kasko bedelinin ucuz olmasını değil de kapsamlı olmasına dikkat edeceklerdir. Kapsamlı teminatlara ucuza sahip olma isteği ise elbette normaldir.

Ne yazık ki sürücülerin trafikte neyle karşılaşacağına, nelerin araca hasar vereceğini tahmin etmesi neredeyse imkansız. Umulmadık birçok şeye trafikte maruz kalmak mümkün. Bu sebeple kasko poliçesinde olması gerekenleri öğrenmek hayati ehemmiyette.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Kasko poliçesinde yol yardım hizmetinin olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Birçok sigorta şirketinde yol yardım hizmeti yer alır ancak yine de siz poliçenizde yer alıp almadığına dikkat edin.

Yol yardım hizmetleri, aracın kullanılmaması, araç kiralamak zorunda kalınması gibi halleri karşılayacağı için poliçede varlığı önemlidir.

Aracın çalışmaması, çekilmesi yahut şarampolden kurtarılması gibi teminatlar kasko poliçesinde yer alması gereken hizmetlerden.

Kasko poliçesi almadan önce şirketlerin fiyat tekliflerini incelemeli, hangi teminatları satın alacağınızı sormanız ve kıyaslamanızı bunları baz alarak yapmalısınız.

Poliçe teminatları dışında dikkat edilmesi gereken bir konu ise kasko primlerinin ödeme tarihleri. Bu sebeple poliçede yazılı tarihe dikkat etmeniz gerekir çünkü poliçede yazılı tarihten itibaren 15 gün içerisinde prim ödenmediği takdirde sigorta teminatı durdurulrr. Bu tarihten itibaren ise gelecek zararlar karşılanmaz.

En iyi sigorta primlerine sahip olmak için sigorta sorgulama yapın, araç kasko fiyatlarına ulaşın. En iyi araç sigorta şirketleri ile sigortalanmanın huzurunu kaçırmayın! İsterseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayarak 7/24 sigortanızı satın alın.
 

 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL