444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Kasko Poliçesinin Olmazsa Olmazları

13 Haziran 2014

Kasko araçta meydana gelecek hasarı, zararları ve çalınma gibi riskleri koruyan ve aracın o günkü değeri ile sigorta şirketi tarafından sigorta sahibine zararın tazminini sağlayan teminatları içeren bir araç sigortasıdır.

Kasko sigortasının sadece kağıt üzerinde aracı güvenceye alarak araç sahibine psikolojik olarak rahatlama sağlayan bir poliçe olduğun düşünülmemeli. Araç için sigorta yaptırmanın önemi ile ilgili bilinçli olan sürücüler kasko bedelinin ucuz olmasını değil de kapsamlı olmasına dikkat edeceklerdir. Kapsamlı teminatlara ucuza sahip olma isteği ise elbette normaldir.

Ne yazık ki sürücülerin trafikte neyle karşılaşacağına, nelerin araca hasar vereceğini tahmin etmesi neredeyse imkansız. Umulmadık birçok şeye trafikte maruz kalmak mümkün. Bu sebeple kasko poliçesinde olması gerekenleri öğrenmek hayati ehemmiyette.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN

Kasko poliçesinde yol yardım hizmetinin olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Birçok sigorta şirketinde yol yardım hizmeti yer alır ancak yine de siz poliçenizde yer alıp almadığına dikkat edin.

Yol yardım hizmetleri, aracın kullanılmaması, araç kiralamak zorunda kalınması gibi halleri karşılayacağı için poliçede varlığı önemlidir.

Aracın çalışmaması, çekilmesi yahut şarampolden kurtarılması gibi teminatlar kasko poliçesinde yer alması gereken hizmetlerden.

Kasko poliçesi almadan önce şirketlerin fiyat tekliflerini incelemeli, hangi teminatları satın alacağınızı sormanız ve kıyaslamanızı bunları baz alarak yapmalısınız.

Poliçe teminatları dışında dikkat edilmesi gereken bir konu ise kasko primlerinin ödeme tarihleri. Bu sebeple poliçede yazılı tarihe dikkat etmeniz gerekir çünkü poliçede yazılı tarihten itibaren 15 gün içerisinde prim ödenmediği takdirde sigorta teminatı durdurulrr. Bu tarihten itibaren ise gelecek zararlar karşılanmaz.

En iyi sigorta primlerine sahip olmak için sigorta sorgulama yapın, araç kasko fiyatlarına ulaşın. En iyi araç sigorta şirketleri ile sigortalanmanın huzurunu kaçırmayın! İsterseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayarak 7/24 sigortanızı satın alın.
 

 


Okumaya Devam Edin

Aracımdaki Ek Aksesuarları Kasko Poliçeme Dahil Ettirebilir miyim?

16 Haziran 2010 Çarşamba

Araçtaki ek aksesuarlar kasko poliçesine dahil edilebilir mi öğrenerek olası avantajları kaçırmayın.

Niçin Kasko Sigortası Yaptırmalısınız?

17 Haziran 2010 Perşembe

Kasko sigortası, sigortalı aracın yanması, çalınması, çalınmaya teşebbüs edilmesi veya kaza sonucu oluşabilecek zararlarını güvence altına alır.

Kasko Sigortası Neleri Kapsar?

17 Haziran 2010 Perşembe

Kasko sigortası yaptırırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu ihtiyacınıza uygun doğru teminatların seçilmesidir.