Kasko Sigorta Sorgulamaları Neden Önemli?

Araç bakımı ve temizliği, trafikte sorumlu davranılması, muayenelerin aksatılmadan yapılması elbette araçtan alınan performansın devam etmesi ve güvenliğin sağlanması için vazgeçilmezdir. Ancak bütün önlemleri almanıza rağmen yaşanabilecek olumsuz durumların önüne geçemeyebilir, belli bir maliyet karşılığında aldığınız aracınızı koruyamayabilirsiniz.

Bu nokta da yapılması gereken en doğru şey aracınızı kasko güvencesine almaktır. Böylece aracınızı sadece çarpma-çarpışma, hırsızlık, yangın gibi risklere karşı güvenceye almakla kalmaz, aklınıza gelmesi güç durumlardan da koruyabilirsiniz.

Aracını kasko güvencesi ile korumak isteyen sürücülerin sadece gidip başvuru yapması yetmez. Çünkü; kasko sadece sigorta şirketinin insiyatifine bırakılmayacak kadar önemli ve kapsamlı bir süreçtir. Kasko sahiplerinin hasar sonrası yaşadıkları problemlerin ve şikayetlerin birçoğu, bilinçsizce alınan kaskolardır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Öncelikle kasko sahibi olmadan önce, kasko hizmeti sunan şirketlerden farklı teklifler alınmalı ve beklenen hizmet sigorta şirketine yansıtılmalıdır. Hem teklif alma, hem de beklenen hizmeti en iyi şekilde yansıtabilmek için ise dikkat edilecek en önemli işlem ‘’Kasko Sorgulama’’dır.

Kasko fiyatları nasıl düşürülür ya da kasko fiyatları neden yükselir gibi pek çok sorunun cevabı kasko sorgulamada yatar. Sigorta sorgulama yaparken verilen bilgiler, istenen teminatlar, poliçeye dahil edilen farklı paketler kaskonuzun sınırlarını çizecektir. Kasko fiyatlarını düşürmenin yolları ile ilgili yollar arıyorsanız; ”Kasko Fiyatlarını Düşürmeye Yönelik Öneriler” başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Kasko sorgulamasını olması gereken şekilde yapan, tüm gereklilikleriyle yapan sürücüler pek çok avantajı yakalarken bütçesini sarsmadan araç sigortasına sahip olabilir. Bu avantajları elde edebilmek için verilmesi gereken bir takım bilgiler vardır, bu bilgilerin bir kısmı araç bir kısmı ise sürücü ile ilgilidir.

Kasko Sorgulama için Gerekli Bilgiler

Ruhsat adı ve soyadı,
Ruhsat sahibinin T.C kimlik bilgileri,
Kaskolanacak aracın plakası,
Araç modeli,
Plaka no,
Araç markası,
Aracın yaşı,
Aracın kullanım şekli,
Ruhsat tescil tarihi.

Doğru bir fiyatlandırma yapılabilmesini için yukarıda belirtilen bilgilerin eksiksiz ve tam olarak doldurulması gerekir. Aksi halde sigorta şirketleri sorumluluk kabul etmeyecektir.

Üstelik artık Sigortam.net’in online sunduğu hizmetlerle kasko sorgulama yapmak çok daha kolaylaştı.

Sigortam.net’ten Nasıl Kasko Sorgulama Yapılır?

Sigortam.net’in online kasko sorgulama yapmanız yeterlidir. Peki kasko sorgulama nasıl mı yapılır?

  • Araç kasko sorgulama yapın, karşınıza çıkan kolayca doldurabilir forma bilgilerinizi doğru ve eksiksiz bir şekilde girin.
  • Girdiğiniz bilgiler doğrultusunda Türkiye’nin en büyük ve en iyi kasko şirketlerinin size özel kasko tekliflerini görün.
  • Karşılaştırma platformundan yararlanarak teklifler arasında teminat ve fiyat karşılaştırması yapın.
  • Karşılaştırma yapmanın faydalarından yararlanın, %45 fiyat avantajına sahip olun.
  • İhtiyacınıza ve bütçenize en uygun kasko paketini seçin.
  • İstediğiniz sigortayı ister online ister telefonda satın alın.

Sigortam.net’in en iyi kaskoya ulaştırma kolaylıklarından siz de yararlanın, hem arabanız hem de bütçeniz korunsun. Sigortanızı telefonda yaptırmak için 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı 7/24 arayın.

Benzer İçerikler

HDI Sigorta Kasko – Birleşik Kasko
HDI Sigorta Birleşik Kasko Ürününde Dikkat Edilmesi Gereken Özel Şartlar
1 Nisan 2013 itibarıyle...Kasko Genel ve Özel Şartları’nda birtakım değişiklikler olmuştur. Hasar durumunda sorun yaşamamanız için aşağıdakileri...mutlaka okuyun.

1-Eski Genel Şartlarda Olup Yeni Genel Şartlarda Bulunmayan Teminat ve...Uygulamalar

A)Araç Bedeli

Rayiç değer belirleme yöntemi değişeceğinden, poliçe üzerine araç bedeli...yazılmayacak. Bunun yerine aracın rayiç bedelinin nasıl belirleneceği yazılacak.

B) Eksik/Aşkın...Sigorta

Araç bedeli artık poliçeye yazılmayacağı için eksik/aşkın sigorta uygulaması da sona eriyor. Uygulama...yalnızca aksesuarlar için devam edecek.

C) Enflasyondan Korunma Klozu

Araç bedeli...poliçeye yazılmayacağı için enflasyonun aracın değerini etkilemesini engellemek amacıyla konulan enflasyondan korunma klozu da...artık poliçelerde yer almayacak. Aracın değeri zaten rayiç değer ile belirleneceğinden değer kaybı...oluşmayacak.

2-Yeni Genel Şartlarda Olup Bu Üründe Olmayan Teminatlar

Aşağıdaki teminatlar kasko...genel şartlarında standart olarak bulunup, bu üründe seçmeli veya şartlı olarak...bulunmaktadır.
-Kullanım ve gelir kaybı
-Yurtdışı (Seçimli)
-0 km araçlarda yenisi...ile değiştirme (Şartlı)

3- Ek Teminatlar

Yeni Kasko Sistemi’nde Ek Teminatlar Genişletilmiş Kasko...ve Tam Kasko ürünleri içerisinde bulunacaktır. Bu üründe bulunan ek teminatlar:
-3. kişilerce...kötü niyet ve muziplikle yapılan hareketler
-Yasal olarak taşınmasına izin verilen yanıcı, parlayıcı maddeler,...(Seçimli)
-Araç anahtarının ele geçirilmesi sonucu çalınma,

4-Ürüne Özel...Uygulamalar

Bu sayfada paylaşılan detaylar tamamen bilgi amaçlıdır. Sigorta şirketleri ürün ve...teminatlarda değişiklik yapabilirler. Bu nedenle, satın aldığınız poliçe ile beraber gelen belgede yer alan genel...ve özel şartları mutlaka okumanızı hatırlatırız. İtiraz durumunda en kısa zamanda 444 24 00 Sigorta Destek Hattı...veya sigorta danışmanınız ile iletişime geçmelisiniz.