Kasko Sigortalarında Sigortalının Değişmesi Durumunda Ne Olur? | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Kasko Sigortalarında Sigortalının Değişmesi Durumunda Ne Olur?

Araç el değiştirdiğinde, kasko poliçesi el değiştirmez. Poliçe iptal edilerek işlememiş günlerin primi gün esasına göre sigortalıya iade edilir. Aracı devralan kişi isterse yeniden sigorta yaptırabilir. 
 
Poliçede adı bulunan kişi aracı sattığında kasko sigortası sözleşmesi kendiliğinden fesh edilmiş olur. Bu durumda sigorta acentesine haber verilmeli ve poliçede kalan primin hesaplanması gerekmektedir. 
 
 
Araç sahibinin vefatı halinde, sigorta poliçesi devam eder ve poliçeden doğan haklar kişinin mirasçılarına geçer. Bu durum yeni hak sahibi tarafından on beş gün içinde sigorta acentesine bildirilmelidir. Bildirimi takip eden sekiz gün içinde acente veya aracın mirasçıları kasko sigortasını fesh etme hakkına sahiptir. Sigorta fesh edildiğinde yine kalan prim günü hesaplanır ve sigortanın geri ödemesi yapılır. 
 
Özetle, kaskoda sigortalının değişmesi mümkün değildir.
 
#%sskasko%#

Benzer İçerikler

Kasko Sigortası Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kasko sigortası yaptırmadan önce yapılması gereken kontroller vardır. Sigorta yaptırmadan önce mutlaka bu kontrolleri okuyun.

Devamını Oku

Kaskoda Hasarsızlık İndirimi Nasıl Uygulanır?

Hasarsızlık indirimi, kaskosunu düzenli olarak olarak yaptıran, kurallara uygun bir şekilde araç kullanan sürücülerin ödülüdür.

Devamını Oku

Oto Hırsızlığında Yapılması Gerekenler

Hırsızlıkla karşılaşma olasılığınız yüksek olması gibi bu durumu zararsız atlatma şansınızda yüksektir. Kasko sigortası yaptırarak karşılaştığınız zararları bu sigorta ile temin edebilirsiniz

Devamını Oku