Kasko Sigortalarında Sigortalının Değişmesi Durumunda Ne Olur? | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Kasko Sigortalarında Sigortalının Değişmesi Durumunda Ne Olur?

Araç el değiştirdiğinde, kasko poliçesi el değiştirmez. Poliçe iptal edilerek işlememiş günlerin primi gün esasına göre sigortalıya iade edilir. Aracı devralan kişi isterse yeniden sigorta yaptırabilir. 
 
Poliçede adı bulunan kişi aracı sattığında kasko sigortası sözleşmesi kendiliğinden fesh edilmiş olur. Bu durumda sigorta acentesine haber verilmeli ve poliçede kalan primin hesaplanması gerekmektedir. 
 
 
Araç sahibinin vefatı halinde, sigorta poliçesi devam eder ve poliçeden doğan haklar kişinin mirasçılarına geçer. Bu durum yeni hak sahibi tarafından on beş gün içinde sigorta acentesine bildirilmelidir. Bildirimi takip eden sekiz gün içinde acente veya aracın mirasçıları kasko sigortasını fesh etme hakkına sahiptir. Sigorta fesh edildiğinde yine kalan prim günü hesaplanır ve sigortanın geri ödemesi yapılır. 
 
Özetle, kaskoda sigortalının değişmesi mümkün değildir.
 
#%sskasko%#

Benzer İçerikler

Sigortalı Vefatında Sigorta Poliçesinin Durumu

Sigortalının vefatı gibi beklenmedik durumlarda sigorta poliçesinin durumu ne olur merak ediyorsanız, bu konu tam da sizi ilgilendiriyor.

Devamını Oku

Bir Kaza Durumunda Ne Yapmalısınız?

Maddi hasarlı kazalarda kazaya karışan diğer araçların sürücü ya da sürücüleri ile anlaştığınız takdirde, kendi aranızda Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tespit Tutanağı doldurmalısınız.

Devamını Oku

En İyi Kasko Sigortası Hangisi?

En iyi kasko sigortasını satın almak poliçe süresi boyunca rahat etmenizi sağlar. Peki en iyi kasko sigortasının hangi özelliklere sahip olması gerekir?

Devamını Oku