444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Kasko Sigortalarında Sigortalının Değişmesi Durumunda Ne Olur?

Araç el değiştirdiğinde, kasko poliçesi el değiştirmez. Poliçe iptal edilerek işlememiş günlerin primi gün esasına göre sigortalıya iade edilir. Aracı devralan kişi isterse yeniden sigorta yaptırabilir. 
 
Poliçede adı bulunan kişi aracı sattığında kasko sigortası sözleşmesi kendiliğinden fesh edilmiş olur. Bu durumda sigorta acentesine haber verilmeli ve poliçede kalan primin hesaplanması gerekmektedir. 
 
 
Araç sahibinin vefatı halinde, sigorta poliçesi devam eder ve poliçeden doğan haklar kişinin mirasçılarına geçer. Bu durum yeni hak sahibi tarafından on beş gün içinde sigorta acentesine bildirilmelidir. Bildirimi takip eden sekiz gün içinde acente veya aracın mirasçıları kasko sigortasını fesh etme hakkına sahiptir. Sigorta fesh edildiğinde yine kalan prim günü hesaplanır ve sigortanın geri ödemesi yapılır. 
 
Özetle, kaskoda sigortalının değişmesi mümkün değildir.
 
#%sskasko%#

Benzer İçerikler

Hasar İkame Teminatı Ne İşe Yarar?

'Hasar ikame' teminatını seçmemeniz halinde, herhangi bir kısmi hasar olduğunda ek bir prim ödemek zorunda kalabilirsiniz

Devamını Oku

En İyi Kasko Sigortası Hangisi?

En iyi kasko sigortasını satın almak poliçe süresi boyunca rahat etmenizi sağlar. Peki en iyi kasko sigortasının hangi özelliklere sahip olması gerekir?

Devamını Oku

Aracınızın Müzik Sistemi Çalınırsa Ne Yapmanız Gerektiğini Biliyor musunuz?

En çok gerçekleşen risklerden biri olan otomobillerdeki müzik sistemi hırsızlığına karşı güvenlik önlemleri almanızın yanı sıra kasko sigortası yaptırmanız da en önemli çözümlerden biridir.

Devamını Oku