444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Kasko Sigortalarında Sigortalının Değişmesi Durumunda Ne Olur?

08 Ekim 2010
Araç el değiştirdiğinde, kasko poliçesi el değiştirmez. Poliçe iptal edilerek işlememiş günlerin primi gün esasına göre sigortalıya iade edilir. Aracı devralan kişi isterse yeniden sigorta yaptırabilir. 
 
Poliçede adı bulunan kişi aracı sattığında kasko sigortası sözleşmesi kendiliğinden fesh edilmiş olur. Bu durumda sigorta acentesine haber verilmeli ve poliçede kalan primin hesaplanması gerekmektedir. 
 
 
Araç sahibinin vefatı halinde, sigorta poliçesi devam eder ve poliçeden doğan haklar kişinin mirasçılarına geçer. Bu durum yeni hak sahibi tarafından on beş gün içinde sigorta acentesine bildirilmelidir. Bildirimi takip eden sekiz gün içinde acente veya aracın mirasçıları kasko sigortasını fesh etme hakkına sahiptir. Sigorta fesh edildiğinde yine kalan prim günü hesaplanır ve sigortanın geri ödemesi yapılır. 
 
Özetle, kaskoda sigortalının değişmesi mümkün değildir.
 

Online Kasko Sorgulama

En uygun kasko fiyatları için 3 dakikanızı ayırın, kasko hesaplama yaparak anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen online kasko tekliflerine ulaşın, fiyat ve teminat karşılaştırması yapın, kasko karşılaştırma ile %45'e varan fiyat avantajı yakalayın.

Daha Fazla Kasko Teklifi için 444 24 00

Online kasko teklifleri arasında ihtiyaçlarınıza uygun bir kasko yoksa  444 24 00’ı arayın veya biz sizi arayalım, online teklif vermeyen anlaşmalı sigorta şirketlerinden sizin adınıza teklif alalım. Daha fazla seçenek ve daha uygun fiyatlarla kasko sigortanızı kolayca yaptırın. Poliçenizi ücretsiz gönderelim.

Hasar İşlemleri Takibi Sigortam.net’ten!

Herhangi bir hasar durumunda 7/24 hasar ihbarı yapabileceğiniz 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’nı arayın veya hasar formunu doldurun, hasar işlemlerinizi sizin adınıza takip edelim.

Okumaya Devam Edin

Aracınızda Birden Fazla Hasar Olursa Hasar Tazminatı Alabilir misiniz?

21 Haziran 2010 Pazartesi
Kasko hasarlarında sıkça karşılaşılan ve genelde sigortalıların sorun yaşamalarına neden olan durumlardan birisi de birden fazla hasarı olan araçlarla ilgili yapılan tazminat talepleridir.

Bir Kaza Durumunda Ne Yapmalısınız?

21 Haziran 2010 Pazartesi

Maddi hasarlı kazalarda kazaya karışan diğer araçların sürücü ya da sürücüleri ile anlaştığınız takdirde, kendi aranızda Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tespit Tutanağı doldurmalısınız.

Hasar Sonrası Kesintiler Nelerdir?

21 Haziran 2010 Pazartesi
Aracınızla kaza yaptığınızda ve araçta hasar meydana geldiğinde hasar tutarını sigorta şirketi karşılasa bile poliçe şartlarına göre zorunlu bazı kesintileri sizin ödemeniz gerekebilir.