Kasko Sigortası Ek Teminatları Neleri Kapsar?

Mal sigortası türlerinden olan kasko sigortası; motorlu kara taşıtlarının sigortalının iradesi dışında, hareket anında yahut dururken hasara uğraması, yanması, çalınması gibi durumlarda hasarların karşılanmasını, bu yönüyle yaşanan maddi kayıpları telafi etmeyi amaçlayan bir sigorta türüdür.

Kasko sigortası isteğe bağlı gerçekleşmektedir. Farklı teminat kapsamları içermesi sebebiyle de farklı ücretlendirmelere tabidir. Teminat kapsamı, kaskonun en önemli konusudur.

Standart teminatların yer aldığı poliçenizi satın alırken isteğinize göre kasko sigortası ek teminatlarından da dahil ettirmek; aracınızda farklı durumlarda meydana gelecek hasarlara karşı maddi güvence sağlamaktadır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Peki Kasko Sigortası Ek Teminatları Nelerdir?

Kara Araçları Kasko Sigortası Genel Şartlarına göre aşağıda belirtilen haller ek sözleşmeyle teminat altına alınabilir:

  • Ülke sınırımız dışında meydana gelen hasarlar,
  • Grev, kargaşa, halk hareketleri ve bunları önlemek ve etkilerini azaltmak için yetkililer tarafından yapılan müdahalelerde meydana gelen zararlar,
  • Terör eylemleri ve bu eylemlerden kaynaklı doğan sabotaj ile bunlara engel olmak ve etkilerini azaltmak amacıyla yetkili organlar tarafından yapılan müdahalelerde meydana gelen zararlar,
  • Deprem, fırtına, sel, yıldırım çarpması gibi olası doğal afetlerde meydana gelebilecek zararlar.
  • Sigararın sebebiyet vermesi dışındaki yangın durumları,
  • Kurala uyulmadan çekilen yahut, çektirilen araca gelen zararlar,
  • Yasalara uygun şekilde patlayıcı, yakıcı maddeler taşınırken uğranan zararlar.
  • Aracın yarışlara katılması sonucu meydana gelen zararlar.
  • Kemirgen ve ek sözleşmede belirtilen durumlarda belirtilen diğer hayvanlar tarafından verilen zararlar.

Poliçenizin ‘’tam kasko’’ olması durumunda belirtilen teminatlar poliçenizde bulunmaktadır. Poliçeniz ‘’genişletilmiş kasko’’ise belirtilen teminatların bir kısmı poliçenizde teminat altına alınmış olabilir, poliçe teminatları detayları için teminat kapsamını kontrol edin.

Size en uygun kasko sigortası kapsamı hakkında bilgi almak ve kasko sigortanızı karşılaştırmak için Sigortam.net üzerinden sigorta sorgulama yapın, araç sigorta hesaplama 2014 yılı kolaylığını yaşayın. Dilerseniz 444 24 00 numaramızdan 2014 araba sigorta fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL