Kasko Sigortası Hangi Araçlara Yaptırılmalı?

Kasko sigortasına gerek duyan araçlar, düşünüldüğünde akla ilk gelen cevap özel araçlar olacaktır. Özel aracı olan ve trafiğe sıklıkla çıkan sürücüler kasko sigortası yaptırma gerekliliğini daha fazla duyacaktır. 

Bilinçli özel araç sürücüleri, hukuki bir zorunluluğu olmamasına rağmen araç kaskolarını zaman kaybetmeden yaptıracaktır.

Peki aklınıza gelebilecek ya da tahmin edemeyeceğiniz riskler sadece özel araçları mı kapsıyor, özel araçların dışındaki araçlar kasko yaptırmalı mı?

Kasko Yaptırabileceğiniz Araçlar

Kasko sigortasının sınırlarını belirleyen kasko genel şartları, kasko konusunu belirlerken; karayolunda kullanılan motorlu ve motorsuz araçlar, romörk veya karavanlar, iş makineleri ve lastik tekerlekli traktörler için yapılabileceği vurgusunu yapıyor. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Öncelikle kaskoda geçen aracı tanımlamak doğru olacaktır. Araç derken kasdedilen, karayolunda insan hayvan ve yük taşımaya yarayan araçlardır kastedilen. Bu araçların bir bölümü makine gücü ile çalışır. Motor gücü ile yürütülen araçlara, motorlu araç denir. İnsan ve hayvan gücüne bağlı olarak çalışan araçlara ise, motorsuz araç denir.

Motorlu araç tanımına dahil edebileceğimiz araçlar; otomobiller, minibüsler, otobüsler, kamyonlar, kamyonetler, tırlar, özel amaçla kullanılan araçlar, çekiciler, arazi araçları ve kendi kendine hareket etme kabiliyeti olan diğer araçlardır. Yani bütün bu araçlar için kasko sigortası yaptırılabilir.

Kasko genel şartlarına göre; römork, yarı römork ve karavan için de kasko yapılabileceğini söylüyor. Römorklar, içinde insan ya da yük taşımak içim imal edilmiş motorsuz araçlardır. Yarı römork araçlar ise , bir bölümü bağlı olduğu motorlu aracın üzerine oturtulmuş araçlardır. İnsan veya eşya taşıyan bu araçlarda yükün bir kısmı bağlı oldukları motorlu araç tarafından taşınır. Römork sahibi olan araç sahipleri de kasko yaptırabilirler.

Römork sahipleri gibi karavan sahipleri de araçlarını kasko ile güvenceye alabilirler. Motokaravan sınıfına giren karavanlar motorlu araçlar içine dahil edilir. Karavanlar, özel amaçlı araçlarla aynı risk kategorisinde kabul edilir.

Bu araçlar dışında, iş makineleri ve lastik tekerlekli traktörler için de kasko yapılabileceği belirtiliyor, neticede iş makinelerinin de birçok alanda kullanımı söz konusu. Sigorta şirketlerinin ürünleri içerisinde mühendislik sigortası kapsamında makine kırılması teminatı da bulunuyor. İş makinesini daha kapsamlı korumak isteyen araç sahipleri kasko sigortalarını daha geniş kapsamlı tutabilir, iş makinelerine daha sağlam güvenceler alabilir. Özellikle tarımda kullanılan lastik tekerlekli traftörler için de kasko yaptırılabilir.

Kasko sigortası ve kapsamı hakkında daha fazla bilgi almak için; ‘’Niçin Kasko Sigortası Yaptırmalısınız?’’, ‘’Kasko Sigortası Neleri Kapsar?’’ başlıklı yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Siz de hangi araç türüne sahip olursanız olun aracınızın kaskosunu ertelemeyin. Sahip olduğunuz aracı en uygun kasko fiyatları ile sigortalamak için dilerseniz Sigortam.net’in online işlemlerini değerlendirin, dilerseniz de 7/24 hizmet veren 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
%50'ye varan fiyat avantajı için KASKO TEKLİFİ AL
2 dk'da en iyi fiyat garantisi ile TRAFİK TEKLİFİ AL

Benzer İçerikler

Araba Kasko Fiyatları 2018Araba kasko fiyatları 2018, Sigortam.net üzerinden
kasko hesaplama ile kolayca öğrenilebilir.

Araba Kasko Fiyatları...2018

Kasko fiyatları aracınızın yaşı, modeli, geçmiş hasarları gibi durumlara göre değişiklik...göstermektedir. Araç fiyatları belirlenirken kasko değer listesi de baz alınabilir. Kasko değer listesi Türkiye...Sigortalar Birliği (TSB) tarafından her ay yayınlanır. "Kasko değer listesi 2018" listesine göz atabilirsiniz. Türkiye’nin en büyük ve en iyi sigorta...şirketlerinin kasko tekliflerini sunan Sigortam.net’ten ihtiyacınıza ve bürçenize en uygun kaskoya 3 dakikada ulaşırsınız. Online...olarak istediğiniz sigorta şirketlerinin kasko fiyatlarını görür, karşılaştırır ve satın alabilirsiniz. [widget...id="sigortamnet_kasko_widget-2"] Herhangi bir kazayla karşılaşmanız durumunda aracınızın hasarlarının giderilmesi için...ödeyeceğiniz bedel kasko için ödeyeceğiniz miktardan çok daha fazladır. Manevi olarak ödeyecekleriniz ise hiç süphesiz...tartışılamaz. Kasko sigortası, aracınızı çarpma, çalınma, yanma vs. gibi en sık karşılaşılabilecek teminatlara karşı...güvence altına alır. İsterseniz ek teminatlarla da kasko poliçenizi genişletebilirsiniz. Kasko sigortası teminatlarını incelemek...için "Kasko Sigortası...Teminatları Nelerdir?" yazımızı okuyun. Ayrıca, poliçe vade hatırlatma formumuzu doldurmanız durumunda günü dolmuş ve yenilenmesi gereken...sigortanızı biz size hatırlatırız. Böylece hatırlamak zorunda olduğunuz bir işin yükünü sizden almış...oluruz. Sigortam.net’ten zaman kaybetmeden kaskonuzu yaptırın içiniz rahat olsun. Dilerseniz 444 24 00 numaralı...Sigorta Destek Hattımızdan da 7/24 detaylı bilgi alın.

Sigortam.net'ten Kasko Teklifi Alabileceğiniz 2018 Model...Arabalar

https://www.sigortam.net/ford-kasko-sigortasihttps://www.sigortam.net/peugeot-kasko-sigortasihttps://www.sigortam.net/opel-kasko-sigortasihttps://www.sigortam.net/volkswagen-kasko-sigortasihttps://www.sigortam.net/fiat-kasko-sigortasihttps://www.sigortam.net/fiat-kasko-sigortasihttps://www.sigortam.net/toyota-kasko-sigortasihttps://www.sigortam.net/honda-kasko-sigortasi        

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL