Kasko Sigortası Nasıl İptal Edilir?

Kasko sigortası trafiğe çıkmadan önce olmazsa olmaz sigortalardan biridir. Trafik sigortası gibi zorunlu olmayan bu sigorta isteğe bağlı yaptırılır. Fakat bir kaza esnasında aracınızın zarar görmesi durumunda zorunlu trafik sigortası zararınızı karşılamazken kasko sigortası karşılar. Bu nedenle trafik sigortanız var diye kasko yaptırmayı ihmal etmemeniz gerekir. Zorunlu trafik sigortası kazada zarar gören karşı tarafın ve 3. şahısların bedensel hasarlarını teminat altına alır.

Günümüz şartlarında, özellikle metropol şehirlerde siz ne kadar iyi bir sürücü olursanız olun, kazayla karşılaşma riskiniz fazla olabilir. Çünkü insanlar işe, toplantıya, yemeğe vs. birçok yere yetişme çabasındalar. Bu acelecilik ve araçların fazla oluşu ise kazalara davetiye çıkarıyor. Böyle bir durumda da kasko sigortasının önemi daha çok ortaya çıkıyor. Binbir emekle satın alınan arabanıza zarar gelmesini eminiz ki istemezsiniz. Küçük primler ödeyerek kasko satın almanız, karşılaştığınız bir kazada yüklü masraflar ödemekten kurtulmuş olursunuz.

Sigortam.net üzerinden en uygun araba kasko fiyatlarına araba sigortası hesaplaması yaparak kolayca ulaşın.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Kasko Sigortası Hangi Durumlarda İptal Edilir?

Kaskonun çok önemli bir yer edindiği hayatımızda poliçenin iptal edilmesi yanlış bir davranıştır. Fakat bazı durumlarda kasko poliçesinin iptali gerekebilir. Kasko sigortası sadece araç sahibi adına yaptırılabilir bu nedenle başka birine devredilemez.

Örneğin kasko sigortası olan bir araç sahibi aracını sattığında poliçesi yeni alıcıya devredilmez. Kasko sigortası otomatik olarak iptal olur ve aracın yeni sahibi kasko yaptırmak isterse kendi adına başvuruda bulunması gerekir.

Ya da araç sahibi yeni bir araba aldığında kaskosunu devretmek isteyebilir. Bu durumda sigorta şirketi mevcut kaskoyu iptal eder ve yeni aracının özelliklerine göre sıfırdan bir poliçe hazırlanır. İki kasko poliçesindeki fark sigortalıdan talep edilir. Sadece aracını satarak yenisi almak istemeyen poliçe sahibi de kaskosunu iptal edebilir. Bu durumda sigorta şirketi kalan gün sayısına göre primi hesaplayarak poliçe sahibine ödemeyi yapar.

Kasko poliçesi araç sahibinin vefat etmesi durumunda da iptal olur. Böyle bir durumda kasko poliçesi mirasçılara devredilir. Mirasçılar kendi adına kaskoyu yeniletebilir. Bunun için 8 gün içinde bunu sigorta şirketine bildirimde bulunmaları gerekir. Eğer istemezlerse sigorta şirketi poliçeyi iptal eder ve poliçede kalan gün sayısına göre primi hesaplayarak ödeme yapar.

Kasko yaptırmayı ihmal etmeyin, arabanız ve paranız hep güvende olsun. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan da 7/24 sigortanızı yaptırın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL