Kasko Teklifi Almak İstiyorum, Nelere Dikkat Etmeliyim?

Bir kasko teklifi almak istendiğinde ilk bilinmesi ve karar verilmesi gereken şey, ne tür bir kasko sigortası alınmak istendiğidir. 

Alınacak kasko teminatları türleri doğrultusunda farklı araç kasko teklifleri almak mümkün. Örneğin; kasko genel şartları içerisinde yer alan bazı güvenceler alınacaksa dar kasko teklifi, güvenlerin hepsi alınacaksa kasko teklifi alabilirsiniz. Ne tür bir kasko ürünü almak istediğinize önceden karar verme hem doğru kasko teklifleri almanızın yolunu açacak hem de bütçenizi koruyacaktır.

En iyi kasko teklifine nereden ulaşılır sorusunun altında gizli bir soru daha var: kasko sigortasının en iyi olması, en uygun fiyat anlamına da gelir mi? Kasko sigortası, sigorta sektörü içerisinde % 25 gibi büyük bir orana sahip. 

Sigorta şirketleri, kasko sigorta primlerini hesaplarken ve teklif sunarken sigorta kapsamında verilen güvenceleri ve bu güvencelere tanınacak teminat rakamlarını dikkate alırlar.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Güvenceler konusunda yapılacaklar sigorta sahibinin kendisine bağlıdır. Talep edilen kasko bedeli, ise rayiç değerdir, bunu belirleyen ise sigorta şirketlerinin kendisidir.  Aynı koşullarda farklı sigorta şirketlerinin tekliflerinin karşılaştırılması en uygun kasko poliçesine ulaşılmasını ortaya çıkarır. 

Prim hesaplamalarında ortak noktalar olsa da her sigorta şirketi, bazı değişkenleri kendi kullanım şekli, risk analizine, piyasa özelliğine ve maddi gücüne göre belirleyebilir.

Kasko fiyatları karşılaştırması için en doğru kanıya konunun uzmanları varacaktır. Bu yüzden her zaman düşük prim teklifi veren sigorta şirketinden sigorta olmak her zaman doğru olmayabilir. En iyi sigorta teklifine ulaşmaki, en iyi sigorta şirketlerine ulaşmayı da beraberinde getirir aslında. Sigorta şirketlerini tercih ederken ise üzerinde durulacak birçok nokta var.

Kasko Teklifi Alınacak Sigorta Şirketinde Bulunması Gereken Özellikler

Sigorta şirketlerinin hizmet kalitesi,
Müşteri memnuniyetinin herşeyden önde tutulması,
Hızlı ve kaliteli hizmet anlayışı,
Sigorta şirketinin anlaşmalı servis ağı,
Hasar ödemelerinin geciktirilmemesi,
Sigorta satışı sonrası da hizmet anlayışının devam etmesi… gibi özellikler bunlardan sadece birkaç tanesi. 

Kasko teklifi alırken kişilerin en çok yaptığı hata; çevredekilerin ve tanıdıkların sözlerini, deneyimlerini baz almak. Deneyimi baz alınan kişi bir sorun yaşamamış olabilir, sorun durumunda sigorta şirketinin politikası önemlidir.

Kasko teklifini farklı sigorta şirketlerinden almanın avantajlarını daha detaylı öğrenmek için ''Sigorta Alırken 20 Sigorta Şirketinden Teklif Almanın 10 Faydası'' başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir sigorta şirketi; sigorta sektöründe uzun süredir varlığını koruyor ise, kişilerin gözünde güvenilir bir geçmişe sahipse, çalışanları konularında uzmansa ve sağlık bir altyapıya sahipse, kasko teklifi alınabilir.

Bütün bu detaylar uzun bir süreç ve zaman ister ancak Sigortam.net müşterileri, kasko sorgulama yaparak Türkiye’nin en iyi sigorta şirketlerinin tekliflerini tek bir platforma görebilir, aracını kısa zamanda sigortalayabilir. Online işlemler yerine telefonla sigortalanmak istiyorum derseniz 7/24 hizmet veren 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan yardım alabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL