Kasko Sigortası Teminatları ve Teminatların Kapsamı

Kasko sigortası da diğer tüm sigorta çeşitlerinde olduğu gibi bazı teminatlar içerir, bu teminatlar kasko sigortası fiyatları için de belirleyici en temel niteliklerdir.

Kasko sigortası teminatlarını önemli kılan bir diğer nokta da ‘’Kasko Sigortası Teminatları ve Teminatların Kapsamı’’ konumuzda da bahsettiğimiz en uygun, en doğru poliçe seçimine olan katkısı.

Kasko sigortasının ana teminatları çarpma, çarpılma, yanma ve çalınma dışında diğer pek çok riske karşı aracınızı koruyacak teminatları barındırır. Bu teminatlardan isim olarak sıklıklı bahsetsek, bahsedilse de her bir teminat kendi için pek çok şeyi barındırır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Kasko Sigortası Teminatlarının İçerikleri

Ferdi Kaza Teminatı

Ufak bir prim farkı ile vefat yahut kalıcı sakatığa karşı araçta bulunan sürücü veya yolcuları güvene alır. Araçta bulunan kişilerin vefatı üzerine ise kanuni varislerine, kalıcı sakatlığa sebep olması durumunda ise kendilerine tazmin öder.

Deprem Teminatı

Deprem yahut yanardağ püskürmesi gibi durumlarda sigortalı araçta meydana gelebilecek hasarları teminat altına alır.

Sel ve Su Baskını

Araçta sel ve su baskını gibi olaylarda meydana gelen zararları teminat eder.

Terör Teminatı

Kargaşa durumunda önlem almak ve etkileri azaltmak amacıyla yetkili organlar tarafından yapılan müdahaleler sonucu oluşan zararları karşılar.

İhtiyari Mali Mesuliyet Teminatı

Sigorta sahibi aracın sahibine düşen hukuki sorumluluk trafik sigortası teminatlarını aşıyorsa, kaza halinde üçüncü kişilere verilen zarar zorunlu trafik sigortası limitinin üstündeyse bunun üstünde kalan kısım için kasko sigortası devreye girebilir.

Eskime Teminatı

Eskime teminatı, aracın hasar sonrası tamir edilmesi sırasında değiştirilen hasarlı parçaların yerine yenilerinin, sigorta sahibi tarafından herhangi bir ödeme yapılmadan takılmasını sağlar.

Kullanım Gelir Kaybı Teminatı

Aracın bir hasar sonrası kullanılmaması halinde kullanılan şehir için taksi ve kiralık araç gibi ulaşım maliyetlerini karşılar.

Yangın Dışında Oluşan Zarar Teminatı

Sigara ve benzeri madellerin araç içindeki ekipmana teması ile yangın dışında oluşan zararlar bu güvence kapsamına dahildir.

Kilit Sistemi Teminatı

Aracın çalınmaya teşebbüsü sonucunda kilit mekanizmasında değişikliğe gitmesi sebebiyle meydana gelecek maliyetleri güvenceye alır.

Kasko sigortanıza en iyi sigorta şirketleri ile sahip olmak için araç kasko hesaplamayı Sigortam.net ile yapın. Dilerseniz 7/24 hizmet sunan  444 24 00 Sigorta Destek Hattımız ile kolayca sigortalanın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL