444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Kasko Sigortasında Coğrafi Sınır Var mı?

23 Mayıs 2014

Kasko sigortası isteğe bağlı bir sigorta türüdür. Herhangi bir motorlu kara taşıtının iradesi dışında hasara uğraması, yanması, çalınması gibi durumlarla sigortalıya tazminat ödenmesi amacıyla yapılır.

Sigortalının talebi doğrultusunda ek teminatlarla kapsamı genişletilebilir. Bunlar; ferdi kaza teminatı, ferdi kaza deprem teminatı, hasar ikame teminatı... gibi sıralanabilir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN

Kasko sigortası

 • Aracın karayolunda kullanılabilen motorlu, motorsuz taşıtlar ile çarpışması,
   
 • Gerek araç hareket anında iken, gerekse durma halindeyken sigortalı aracın veya aracı kullanan sürücünün iradesi dışında araca cismin çarpması veya aracın bir cisime çarpması, devrilmesi, düşmesi gibi kazalar,
   
 • Üçüncü kişilerin kötü niyet amaçlı yaptıkları hareketler,
   
 • Araçta yangın çıkması,
   
 • Aracın çalınması veya çalınmaya teşebbüs edilmesi.

5 risk grubunun biri veya birkaçı için teminat verebilir. Kasko sigortası; başlangıcı Türkiye sınırları dahilinde geçerli olmak üzere 12.00’de başlar ve 365 gün sonra yine aynı saate sona erer.

Her yıl yaşanan trafik kazası oranlarını göz önüne alarak araç sigortası yaptırmayı ihmal etmeyin, hem kendinizi hem aracınızı güvenceye alın.

Sigortam.net üzerinden kasko hesaplama yaparak en uygun kasko fiyatları ile kaskonuzu yaptırın, hasar anında da 7/24 yanınızda olalım. Bunun için ihtiyacınız olduğunda günün her saati 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı aramanız yeterli.


Okumaya Devam Edin

Aracınızda Birden Fazla Hasar Olursa Hasar Tazminatı Alabilir misiniz?

21 Haziran 2010 Pazartesi
Kasko hasarlarında sıkça karşılaşılan ve genelde sigortalıların sorun yaşamalarına neden olan durumlardan birisi de birden fazla hasarı olan araçlarla ilgili yapılan tazminat talepleridir.

Bir Kaza Durumunda Ne Yapmalısınız?

21 Haziran 2010 Pazartesi

Maddi hasarlı kazalarda kazaya karışan diğer araçların sürücü ya da sürücüleri ile anlaştığınız takdirde, kendi aranızda Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tespit Tutanağı doldurmalısınız.

Hasar Sonrası Kesintiler Nelerdir?

21 Haziran 2010 Pazartesi
Aracınızla kaza yaptığınızda ve araçta hasar meydana geldiğinde hasar tutarını sigorta şirketi karşılasa bile poliçe şartlarına göre zorunlu bazı kesintileri sizin ödemeniz gerekebilir.