444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Kasko Sigortasında Coğrafi Sınır Var mı?

Kasko sigortası isteğe bağlı bir sigorta türüdür. Herhangi bir motorlu kara taşıtının iradesi dışında hasara uğraması, yanması, çalınması gibi durumlarla sigortalıya tazminat ödenmesi amacıyla yapılır.

Sigortalının talebi doğrultusunda ek teminatlarla kapsamı genişletilebilir. Bunlar; ferdi kaza teminatı, ferdi kaza deprem teminatı, hasar ikame teminatı… gibi sıralanabilir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Kasko sigortası

 • Aracın karayolunda kullanılabilen motorlu, motorsuz taşıtlar ile çarpışması,
   
 • Gerek araç hareket anında iken, gerekse durma halindeyken sigortalı aracın veya aracı kullanan sürücünün iradesi dışında araca cismin çarpması veya aracın bir cisime çarpması, devrilmesi, düşmesi gibi kazalar,
   
 • Üçüncü kişilerin kötü niyet amaçlı yaptıkları hareketler,
   
 • Araçta yangın çıkması,
   
 • Aracın çalınması veya çalınmaya teşebbüs edilmesi.

5 risk grubunun biri veya birkaçı için teminat verebilir. Kasko sigortası; başlangıcı Türkiye sınırları dahilinde geçerli olmak üzere 12.00’de başlar ve 365 gün sonra yine aynı saate sona erer.

Her yıl yaşanan trafik kazası oranlarını göz önüne alarak araç sigortası yaptırmayı ihmal etmeyin, hem kendinizi hem aracınızı güvenceye alın.

Sigortam.net üzerinden kasko hesaplama yaparak en uygun kasko fiyatları ile kaskonuzu yaptırın, hasar anında da 7/24 yanınızda olalım. Bunun için ihtiyacınız olduğunda günün her saati 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı aramanız yeterli.


Benzer İçerikler

Yeni Kayıt Araca Hangi Sigortayı Yaptırmalı?

Siz de aracınızın kayıdını yeni yaptırdıysanız ve sigorta sahibi olmak istiyorsanız uzmanımızın önerilerine göz atın.

Devamını Oku

Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) Ödemesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ve ödemesi ile ilgili önemli noktaları yazımızdan öğrenin, ceza almadan ve uygun fiyatlarla MTV ödemesi yapın.

Devamını Oku

Bir Kaza Durumunda Ne Yapmalısınız?

Maddi hasarlı kazalarda kazaya karışan diğer araçların sürücü ya da sürücüleri ile anlaştığınız takdirde, kendi aranızda Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tespit Tutanağı doldurmalısınız.

Devamını Oku