Kasko Sigortası Hakkında Merak Edilenler

Kasko sigortası mal sigortalarının türlerinden biridir.  Herhangi bir motorlu kara taşıtının  sigortalının iradesi dışında hasara uğraması, yanması, çalınması gibi durumlarda, sigortalının zararını ödemek ve bu süreci daha çabuk atlatması için yapılır.

Araç kasko sigortası karşı araçtaki hasarı değil, sigortalıya ait araçtaki hasarı teminat altına alır. Kasko sigortasının amacı; sigorta ettirene ait motorlu aracın uğrayacağı zararları tazmin etmektir.

Sigortam.net ile online olarak aracınızın markasını, modelini, yaşını belirterek fiyatlar hakkında sağlıklı bilgiler alabilirsiniz. Ancak bazı bilgileri gözden kaçırmamalısınız. Aracınızın kullanım şekli ve diğer bilgilerin doğru olduğundan emin olmalısınız.

Kasko sigortası ne yazık ki ülkemizde hala çok yaygın değil. Sizler de ''Zorunlu Trafik Sigortası Hakkında Merak Edilenler'' yazımızdan sonra, kasko sigortası hakkında merak ettiklerinizi ve kasko sigortasının size sunduğu teminatları öğrenmek, soru işaretlerinizi gidermek için yazımızı okumaya devam edin.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Kasko Sigortası Hakkında En Çok Merak Edilenler

Kasko Sigortası Primini Düşürebilir Miyim?

Kasko şirketleri arasında prim karşılaştırması yaparak işe başlayabilirsiniz. Ancak doğru karşılaştırma için kasko teminatlarını da karşılaştırmanız gerekir.  Teminat oranı arttıkça kasko primi de artacaktır, eksik teminatlar durumunda azalacaktır.
 
Gerekli olmadığını düşündüğünüz teminatları çıkararak primleri düşürebilirsiniz.  Muafiyetli poliçe primleri muafiyetsiz poliçelere oranla daha düşüktür.

Kaza Sonrası Aracın Pert Olduğuna Karar Verdiren Haller Nelerdir?

Hasara uğrayan araç için sigorta şirketi eksper incelemesi yaptırır. Aracınızın onarılmaz durumda olması yahut onarım masraflarınızın piyasa değerinin 70’i oranında olacağı kanısına varılırsa sigorta şirketi aracı pert kararına varabilir. Hasar uzmanları, pert kararını vermeden önce sigortalının da fikrini alır.

Kaza Sonrası Daha Fazla Tazminat İçin Daha Yüksek Tutar ile Sigorta Yaptırabilir Miyim?

Tüm hasar ödeme hesapları, sigorta şirketi tarafından piyasa değeri üzerinden değerlendirilir. Aracınızın değerini fazla göstermek yalnızca daha fazla prim ödemenize neden olur, daha fazla tazminat almanızı sağlamaz. 

Aracınızı değeri altında bir rakamla sigortalarsanız ve hasarın gerçekleştiği andaki piyasa değeri sigorta değerinden daha düşükse sigorta şirketi aynı oranda az ödeme yapabilir.

Araç Taşınırken Hasar Meydana Gelirse, Kasko Sigortası Karşılar Mı?

Aracın kendi gücüyle girip çıkacağı, ruhsatlı ve tarifeli çalışan gemi ve trenlerde taşınması esnasında oluşan hasarlar teminata dahil olup, diğer taşımalar esnasında oluşan hasarlar kapsam dışındadır. 

LPG’li Araca Kasko Yaptırılır Mı?

Sigorta şirketleri arasında değişmemekle birlikte araçtaki LPG sistemi, aracın ilave aksesuarı olarak değerlendirilir ve poliçeye dahil edilir. Primlerde sadece bir miktar artışa sebebiyet verir.

Herhangi bir hasarda maddi olarak güvence altında olmak kasko sigortanızı yaptırın veya süresi dolmuş poliçenizi yenileyin. 

Sigortam.net üzerinden sigorta sorgulama ve kasko sigorta hesaplama yaparak sigorta şirketlerinin sunduğu en uygun tekliflere 3 dakikada ulaşabilirsiniz. İsterseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan sigorta uzmanlarımıza 7/24 ulaşabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL