Kasko Sigortasını Daha Uyguna Almanın Yolları

Kasko sigortası yaptırırken birçok tüketici çok fazla para ödediğinden dem vurur. Ne yazık ki pek de haksız sayılmazlar.

Ancak ne satın aldığınızı, kasko fiyatınızı neyin yükselttiğini bilirseniz;sigorta alırken daha temkinli davranır, kolay sigorta sahibi olursunuz. Bu durum sadece kasko fiyat teklifi için geçerli değil elbette. 

Kasko sigortası yaptırmak istiyor, ancak hangisinin daha yararlı olduğunu ve ekstra avantajlar sağladığını mı merak ediyorsunuz? Öncelikle ek teminatları dikkate almalısınız çünkü; gereksiz ek teminatlar gereksiz ek masraf anlamına gelir veuygun kasko sigortasına sahibi olmanıza engel oluşturur.

Teminatlar birçok faktöre göre değişebilir. Örneğin; lüks sınıf araçların kaza yapma olasılığı daha az olduğu için primleri daha düşük, spor araçların kaza riski yüksek olduğu için primleri de daha yüksektir. Örnekler elbette çoğalabiliyor.

Ancak kaskonuzu ufak detay lara dikkat ederek ve bu yönde önlemler alarak daha uygun sigorta avantajları ile yaptırabilirsiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Daha Uygun Kasko Sigortası Almanın Püf Noktaları
 

 • Aracınızda alarm veya immobilizer bulundurmanız durumunda; çalınma riski düşük olduğu için daha az prim ödersiniz.
   
 • Özel indirimlerden biri de ehliyet indirimidir, aracınızın en az 5 yıllık ehliyetli 35 yaş üzerinde sürücüler tarafından kullanılması durumunda yararlanılır.
   
 • Ehliyet yaşı 5 yıl ve üstü olan sürücüler, deneyimli sürücü kategorisinde yer alıyor.
   
 • İndirim imkanı sağlayan diğer bir indirim yaş indirimidir. Yaş indirimi 30 yaş ve üstü sürücüler için geçerlidir.
   
 • Opsiyonel olarak seçtiğiniz şeyler kasko kapsamında olup olmadığna dikkat edin, aksi durumda ek ödeme yapmanız gerekebilir.
   
 • Seyir halindeyken sürat yapmamaya özen gösterin. Çok fazla sürat ihlali yapmanız halinde, daha fazla ücret ödersiniz.
   
 • Lastik değişimi, renk farklılıklarına gitme, ilave parçalar gibi ekstra olan her şey, her değişiklik kasko primini etkiler. 
   
 • Ödemeleri aylık yapmamaya özen gösterin, atlanan herhangi bir ödeme durumunda kaskonuz size tazminat ödemeyebilir.
   
 • Kasko poliçelerimizin fiyatlandırılmasında, hususi kullanımlı araçlar için bayan-erkek sürücü ayrımı da yapılıyor. Ancak Sigortam.net’in İcra Kurulu Başkanı Serdar Dinçaslan'nın yaptığı açıklamaya göre kadınların aldığı kaskolar erkeklere oranla daha pahalı.

Sigortam.net  ilesigorta sorgulama yaparak kasko sigortası hakkında bilgi alın. 2014 araç kasko değerleri hakkında merak ettiklerinizi öğrenerek aracınızın değerini koruyun.  Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan 7/24  yardım alabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL