444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Kasko Sigortasının Aracınıza Faydaları

17 Nisan 2012
Her araç sahibi, mutlaka aracına en iyi bakımı sağlamayı ve aracını en uzun süre, en verimli şekilde kullanmayı ister.
 
Ülkemizde araç sahibi olmanın ekonomik olarak çok da kolay olmadığı düşünülürse bu gayet normal bir istektir. Pek çok kişi aracını uzun yıllar birikim yaparak ve genelde bu birikimin üstünde bir de kredi kullanarak alabilmektedir. Araç sahibi olduktan sonra ise uzun yıllar yüklü kredi ödemeleri ile geçmektedir. Bütün bu şartlarda aracın bir kazaya karışması ve hasar görmesi araç sahiplerinin korkulu rüyasıdır. 
 

Kasko Sigortası Lüks Değil

 
Krediler, vergiler, benzin faturası, zorunlu trafik sigortası derken, araç sahibi olmak gerçekten masraflı bir hale gelmekte ve çoğu zaman araç sahipleri kasko sigortası yaptırmayı ihmal etmektedir. Oysa kasko yaptırmak asla lüks değildir. Sigortanın faydaları ve kasko ve trafik sigortalarının farkları ortada iken araç sahipleri kasko poliçesi yaptırmayı ihmal etmemelidir. Kasko sigortası herşeyden önce bir kaza anında araçta oluşacak hasarların temini için şarttır ve oluşabilecek yüksek tamir masraflarının karşılanması için araç sahiplerinin en büyük desteğidir. 
 

Kasko Sigortasının Aracınıza Faydaları

 
Kasko sigortası da pek çok sigorta gibi geleceğe yönelik riskleri koruma altına alır. Yani ileride yaşanacak bir risk durumunda oluşacak hasarları teminat altına alır. Kasko sigortası ile teminat altına alabileceğiniz riskler hakkında daha fazla bilgi için “Kasko Sigortası ile Hangi Riskleri Kapsam Altına Alabilirsiniz? ” başlıklı yazımızı okuyun. 
 
 
Ancak pek çok sigorta şirketi, kasko poliçelerine dahil ettikleri daha küçük teminatlarla araçların sürekli korunmasına yönelik önlemlerde alır. Bu koruma Mini Hasar Hizmetleri altında toplanmaktadır. 
 
Mini hasar hizmetlerinin kapsamı ve bir yılda kaç defa verileceği ile bu hizmetin alınacağı kuruluş, sigorta şirketine göre farklılık gösterse de genel olarak aşağıdaki bakımları kapsar:
 
Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme
Boya Hasarlı Kaporta Göçük Düzeltme
Boya Tamiri: Tampon sıyrıkları, anahtar çizikleri, kapı vurukları)
Döşeme Tamiri: Deri, halı, kumaş, plastik üzerindeki yanık, yırtık, çizikler)
Ön Cam Tamiri: Her tipte kırıklar, 10 cm'ye kadar çatlaklar)
Leke Çıkarma: Sigorta şirketine göre değişen çaplarda lekelerin giderilmesi
Plastik Tampon Tamiri: Göçük, yırtık, kopuk ve eksik parçalar
 
Sigortam.net’ten kasko sigortası alabileceğiniz şirketler hakkında daha fazla bilgi edinmek için tıklayın.
 
 
Güvencesiz kalmamak ve risk oluşması durumunda ağır bir maddi yükün altına girmemek ancak kasko sigortası ile mümkündür. En uygun kasko poliçesini bulmak için 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’nı arayarak 7/24 sigorta uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.
 
 

Online Kasko Sorgulama

En uygun kasko fiyatları için 3 dakikanızı ayırın, kasko hesaplama yaparak anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen online kasko tekliflerine ulaşın, fiyat ve teminat karşılaştırması yapın, kasko karşılaştırma ile %45'e varan fiyat avantajı yakalayın.

Daha Fazla Kasko Teklifi için 444 24 00

Online kasko teklifleri arasında ihtiyaçlarınıza uygun bir kasko yoksa  444 24 00’ı arayın veya biz sizi arayalım, online teklif vermeyen anlaşmalı sigorta şirketlerinden sizin adınıza teklif alalım. Daha fazla seçenek ve daha uygun fiyatlarla kasko sigortanızı kolayca yaptırın. Poliçenizi ücretsiz gönderelim.

Hasar İşlemleri Takibi Sigortam.net’ten!

Herhangi bir hasar durumunda 7/24 hasar ihbarı yapabileceğiniz 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’nı arayın veya hasar formunu doldurun, hasar işlemlerinizi sizin adınıza takip edelim.

Okumaya Devam Edin

Aracımdaki Ek Aksesuarları Kasko Poliçeme Dahil Ettirebilir miyim?

16 Haziran 2010 Çarşamba

Araçtaki ek aksesuarlar kasko poliçesine dahil edilebilir mi öğrenerek olası avantajları kaçırmayın.

Niçin Kasko Sigortası Yaptırmalısınız?

17 Haziran 2010 Perşembe

Kasko sigortası, sigortalı aracın yanması, çalınması, çalınmaya teşebbüs edilmesi veya kaza sonucu oluşabilecek zararlarını güvence altına alır.

Kasko Sigortası Neleri Kapsar?

17 Haziran 2010 Perşembe

Kasko sigortası yaptırırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu ihtiyacınıza uygun doğru teminatların seçilmesidir.