Kasko Sigortasının Başlangıç ve Bitiş Tarihi | Kasko Sigortası
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Kasko Sigortasının Başlangıç ve Bitiş Tarihi Ne Zamandır?

Kasko sigortası trafik sigortası gibi zaman aralığı olan ve zorunluluğu olan bir araç sigortası olmadığı için sürücüler istediği zaman kasko sigortası yaptırabilir ve kasko poliçesi satın alabilir. 

Araç kasko sigortası karşı araçtaki hasarı değil, sigortalıya ait araçtaki hasarı teminat altına alır. Kasko sigortasının amacı, sigorta ettirene ait motorlu aracın uğrayacağı zararları tazmin etmektir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Kasko sigortasının belirlenen ücretinin ilk ödemesi gerçekleştikren sonra; sigortacının, sigorta sahibine poliçe teslimini gerçekleştirmesi ile kasko başlar. Sigortalı; belirlenen tarih sonrası 30 gün içinde prim borcunu ödemezse sigorta şirketleri sigorta sözleşmesini feshetme hakkına sahiptir. 

Poliçe; aksi karar verilmediği takdirde, başlangıç olarak belirlenen günde başlar 365 gün sonra saat 12.00'de sona erer. 

Sigortam.net kasko sigortası yaptıran müşterilerine; sigorta tarihleri bitmeden önce poliçe vade hatırlatma bilgilendirmesi yapar. Kasko sigortası talebi durumunda ise en uygun kasko sigortası ve en avantajlı poliçe ile kasko sigortası yenileme işlemini yapar.

Sigortam.net ile 2014 araç sigortası fiyatları ile ilgili bilgilere kolayca ulaşabilir. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan sigorta ile ilgili 7/24 bilgi alın.


Benzer İçerikler

Kasko Poliçesinde “Eksik Sigorta” Nedir? Eksik sigortalı poliçe için ne yapılması gerekir?

Kasko poliçesinde belirtilen sigorta bedelinin sigorta edilen aracın hasara uğradığı andaki değerinden düşük olması haline 'eksik sigorta' denir.

Devamını Oku

Kaskoda Hasar Tespiti Nasıl Yapılır?

Sigortam.net olası hasarlarda da yanınızda! Kasko sigortanızı Sigortam.net'te yaptırın, en uygun fiyat avantajı ile sigorta sahibi olma fırsatını kaçırmayın.

Devamını Oku

Kasko Sigortasından Faydalanmak için Gerekli Belgeler Nelerdir?

Kasko sigortası herhangi bir kazada aracınızın zarar görmesi durumunda hasarınızı teminat altına alır. 

Devamını Oku