444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Kasko Sigortasının Başlangıç ve Bitiş Tarihi Ne Zamandır?

12 Mayıs 2014

Kasko sigortası trafik sigortası gibi zaman aralığı olan ve zorunluluğu olan bir araç sigortası olmadığı için sürücüler istediği zaman kasko sigortası yaptırabilir ve kasko poliçesi satın alabilir. 

Araç kasko sigortası karşı araçtaki hasarı değil, sigortalıya ait araçtaki hasarı teminat altına alır. Kasko sigortasının amacı, sigorta ettirene ait motorlu aracın uğrayacağı zararları tazmin etmektir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN

Kasko sigortasının belirlenen ücretinin ilk ödemesi gerçekleştikren sonra; sigortacının, sigorta sahibine poliçe teslimini gerçekleştirmesi ile kasko başlar. Sigortalı; belirlenen tarih sonrası 30 gün içinde prim borcunu ödemezse sigorta şirketleri sigorta sözleşmesini feshetme hakkına sahiptir. 

Poliçe; aksi karar verilmediği takdirde, başlangıç olarak belirlenen günde başlar 365 gün sonra saat 12.00'de sona erer. 

Sigortam.net kasko sigortası yaptıran müşterilerine; sigorta tarihleri bitmeden önce poliçe vade hatırlatma bilgilendirmesi yapar. Kasko sigortası talebi durumunda ise en uygun kasko sigortası ve en avantajlı poliçe ile kasko sigortası yenileme işlemini yapar.

Sigortam.net ile 2014 araç sigortası fiyatları ile ilgili bilgilere kolayca ulaşabilir. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan sigorta ile ilgili 7/24 bilgi alın.


Okumaya Devam Edin

Aracınızda Birden Fazla Hasar Olursa Hasar Tazminatı Alabilir misiniz?

21 Haziran 2010 Pazartesi
Kasko hasarlarında sıkça karşılaşılan ve genelde sigortalıların sorun yaşamalarına neden olan durumlardan birisi de birden fazla hasarı olan araçlarla ilgili yapılan tazminat talepleridir.

Bir Kaza Durumunda Ne Yapmalısınız?

21 Haziran 2010 Pazartesi

Maddi hasarlı kazalarda kazaya karışan diğer araçların sürücü ya da sürücüleri ile anlaştığınız takdirde, kendi aranızda Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tespit Tutanağı doldurmalısınız.

Hasar Sonrası Kesintiler Nelerdir?

21 Haziran 2010 Pazartesi
Aracınızla kaza yaptığınızda ve araçta hasar meydana geldiğinde hasar tutarını sigorta şirketi karşılasa bile poliçe şartlarına göre zorunlu bazı kesintileri sizin ödemeniz gerekebilir.