Kasko Sisteminde Araç Rayiç Bedeli Neleri Değiştirdi

1 Nisan 2013 öncesinde araç bedelleri, TSB ( Türkiye Sigorta Birliği)’nin açıkladığı Kasko Değer Listesi ile belirlenmekte; araç marka, model ve üretim yılına göre bu listede yer almaktaydı.

Yani eski kasko sisteminde, kasko poliçeniz yapılırken poliçe üzerine bir araç bedeli yazılıyor ve primi belirleyici olan bu bedel oluyordu. 

Nisan 2013 itibari ile Hazine müsteşarlığı kasko hesaplarken yaşanan kargaşayı gidermek amacı ile; poliçe üzerinde araç bedeli yazılmamasına ve rayiç bedeli üzerinden fiyatlandırma yapılmasına yönelik bir yönetmelik çıkardı. 

Bu yönetmelikle, sigorta şirketleri sigorta fiyatlandırmalarını rayiç bedel yani araçların piyasaki 2.el fiyatları üzerinden değerlendirmeye başladı.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL
Bu; aracın pert olması durumunda aracın o zamanki piyasa değerinde ödemeye alınacağı anlamına gelir, bu değişikliğin amacı eksik sigorta’nın önüne geçebilmekti. 

Ancak sigorta şirketi, aracın piyasa rayiç bedelini nerden tespit ettğini poliçede belirtecek. Bu bir internet sitesi olabileceği gibi; oto pazarı, başka bir kurum ya da kuruluş olabilir. Rayiç bedel nereden belirlendiyse; hasar da yine o oranın piyasa bedeli üzerinden ödenecek.

Rayiç Bedel Belirlemede Referenas Kaynakları

•    Türkiye Sigortalar Birliği Kasko Değer Listesi
•    Sahibinden.com
•    DOD
•    Arabam.com

Sigortam.net’in bir araya getirdiği Türkiye’nin en iyi sigorta şirketleri ile bütçenize uygun sigorta şirketine ulaşabilirsiniz. 

Sigortam.net'tte kasko sigortanızı en uygun avantajlı fiyat garantisiyle alabilmek için 2014 kasko fiyatları arasında karşılaştırma yapın.

Dilerseniz 7/24 hizmet sunan 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayarak sadece 3 dakikada sigortalanın.

 

Benzer İçerikler

Araba Kasko Fiyatları 2018 Araba kasko fiyatları 2018, Sigortam.net üzerinden
kasko hesaplama ile kolayca öğrenilebilir.

Araba Kasko Fiyatları...2018

Kasko fiyatları aracınızın yaşı, modeli, geçmiş hasarları gibi durumlara göre değişiklik...göstermektedir. Araç fiyatları belirlenirken kasko değer listesi de baz alınabilir. Kasko değer listesi Türkiye...Sigortalar Birliği (TSB) tarafından her ay yayınlanır. "Kasko değer listesi 2018" listesine göz atabilirsiniz. Türkiye’nin en büyük ve en iyi sigorta...şirketlerinin kasko tekliflerini sunan Sigortam.net’ten ihtiyacınıza ve bürçenize en uygun kaskoya 3 dakikada ulaşırsınız. Online...olarak istediğiniz sigorta şirketlerinin kasko fiyatlarını görür, karşılaştırır ve satın alabilirsiniz. [widget...id="sigortamnet_kasko_widget-2"] Herhangi bir kazayla karşılaşmanız durumunda aracınızın hasarlarının giderilmesi için...ödeyeceğiniz bedel kasko için ödeyeceğiniz miktardan çok daha fazladır. Manevi olarak ödeyecekleriniz ise hiç süphesiz...tartışılamaz. Kasko sigortası, aracınızı çarpma, çalınma, yanma vs. gibi en sık karşılaşılabilecek teminatlara karşı...güvence altına alır. İsterseniz ek teminatlarla da kasko poliçenizi genişletebilirsiniz. Kasko sigortası teminatlarını incelemek...için "Kasko Sigortası...Teminatları Nelerdir?" yazımızı okuyun. Ayrıca, poliçe vade hatırlatma formumuzu doldurmanız durumunda günü dolmuş ve yenilenmesi gereken...sigortanızı biz size hatırlatırız. Böylece hatırlamak zorunda olduğunuz bir işin yükünü sizden almış...oluruz. Sigortam.net’ten zaman kaybetmeden kaskonuzu yaptırın içiniz rahat olsun. Dilerseniz 444 24 00 numaralı...Sigorta Destek Hattımızdan da 7/24 detaylı bilgi alın.

Sigortam.net'ten Kasko Teklifi Alabileceğiniz 2018 Model...Arabalar

https://www.sigortam.net/ford-kasko-sigortasi https://www.sigortam.net/peugeot-kasko-sigortasi https://www.sigortam.net/opel-kasko-sigortasi https://www.sigortam.net/volkswagen-kasko-sigortasi https://www.sigortam.net/fiat-kasko-sigortasi https://www.sigortam.net/fiat-kasko-sigortasi https://www.sigortam.net/toyota-kasko-sigortasi https://www.sigortam.net/honda-kasko-sigortasi