444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Kasko Sorgulama ile En Uygun Kasko Nasıl Bulunur?

17 Aralık 2012

Kasko Sorgulama

Araç sahipleri bilirler ki trafikte güvenle yol almak, sadece kişinin dikkatli ve iyi araç kullanımına bağlı değildir. Aracınız hareketsiz haldeyken de dışarıdan gelecek yangın, deprem, çalınma gibi pek çok riske açık durumdadır.  Bütün bu riskler hiç gerçekleşmeyebilir. Ancak bu ihtimalin oranını kestirmek mümkün olamayacağı için araç sahiplerinin kasko sigortalarını mutlaka yaptırmaları önerilir. Ancak kasko sigortasının teminatlarından tam verim alabilmek için kasko sorgulama yapmak şart.

Trafik sigortası zorunlu, kasko ise isteğe bağlı bir araç sigortası türüdür.  Zorunlu olmaması bazı araç sahipleri için kasko yaptırmama sebebiyken, sigorta konusunda yeterli bilince sahip olanlar için bu bilgi önemsizdir.

Kasko poliçesi edinmemek, hasar gerçekleştiğinde uzun, yorucu aynı zamanda maddi olarak çok külfetli bir süreçle uğraşmanızı gerektirir. Oysa ihtiyaçlarınıza yönelik edinmiş olduğunuz bir kasko sigortası varsa, kasko sigortası poliçesinde belirtilen bilgiler ve teminatlar doğrultusunda aracınızı ilgili bir servise çektirerek en kısa zamanda gerekli işlemlerin yetkili kişilerce yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN

Kasko sorgulama hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için; ''Online Kasko Sorgulama Nasıl Yapılır?'', ''Online Kasko Prim Sorgulama'' konulu yazılarımızdan yardım alabilirsiniz.

En Uygun Kasko Sigortası Nasıl Bulunur?

Araç kasko fiyatları her yıl yeniden düzenlenmekte ve sigorta şirketlerine göre değişiklikler göstermektedir. Araç kasko sorgulama işlemi yapmak için kasko sorgulama sayfasında açılan ekranda aracınızla ilgili birkaç bilgiyi doldurmanız yeterlidir.

Araç kaskoları araçların yaşına, markalarına ve kullanım amaçlarına göre farklılıklar göstermektedir. Örneğin: 0 – 15 yaş arası araçlar için farklı bir kasko değeri belirlenirken 15 yaş üstü araçlar için farklı bir değer biçilmektedir. Ticari araçlarla, özel araçların kaskoları birbirinden farklıdır. Kasko sorgulama ile en uygun kasko tekliflerine ulaşmak için sorgulama işleminde bütün bilgilerin tam ve doğru olarak verilmesi önemlidir.

Örneğin bazı sigorta şirketleri kasko hesaplama işleminde sürücünün yaşını daha dikkate almaktadır. Kasko sigortasında bir diğer önemli unsur da devamlılıdır. Bu nedenle kasko sorgulaması yaparken varsa daha önceki kasko poliçesi bilgilerinin mutlaka belirtilmesi gerekir. Kimi sigorta şirketleri, daha önce kendilerinden kasko veya trafik poliçesi almış kişiler için yeniden kasko teklifi verirken daha önceki ödenen prim ve hasar miktarlarını göz önüne alarak daha indirimli teklifler verebilirler.

Kasko sigortası hakkında öğrenmek istedikleriniz veya size özel, en uygun araç sigorta fiyatları için online ya da Sigortam.net’in 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattından 7/24 bize ulaşın.

 

Online Kasko Sorgulama

En uygun kasko fiyatları için 3 dakikanızı ayırın, kasko hesaplama yaparak anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen online kasko tekliflerine ulaşın, fiyat ve teminat karşılaştırması yapın, kasko karşılaştırma ile %45'e varan fiyat avantajı yakalayın.

Daha Fazla Kasko Teklifi için 444 24 00

Online kasko teklifleri arasında ihtiyaçlarınıza uygun bir kasko yoksa  444 24 00’ı arayın veya biz sizi arayalım, online teklif vermeyen anlaşmalı sigorta şirketlerinden sizin adınıza teklif alalım. Daha fazla seçenek ve daha uygun fiyatlarla kasko sigortanızı kolayca yaptırın. Poliçenizi ücretsiz gönderelim.

Hasar İşlemleri Takibi Sigortam.net’ten!

Herhangi bir hasar durumunda 7/24 hasar ihbarı yapabileceğiniz 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’nı arayın veya hasar formunu doldurun, hasar işlemlerinizi sizin adınıza takip edelim.

Okumaya Devam Edin

Aracımdaki Ek Aksesuarları Kasko Poliçeme Dahil Ettirebilir miyim?

16 Haziran 2010 Çarşamba

Araçtaki ek aksesuarlar kasko poliçesine dahil edilebilir mi öğrenerek olası avantajları kaçırmayın.

Niçin Kasko Sigortası Yaptırmalısınız?

17 Haziran 2010 Perşembe

Kasko sigortası, sigortalı aracın yanması, çalınması, çalınmaya teşebbüs edilmesi veya kaza sonucu oluşabilecek zararlarını güvence altına alır.

Kasko Sigortası Neleri Kapsar?

17 Haziran 2010 Perşembe

Kasko sigortası yaptırırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu ihtiyacınıza uygun doğru teminatların seçilmesidir.