Kasko Teklifleri Neye Göre Değişir?

Kasko sigortası, aracınız için maddi güvence sağlar. Ülkemizde yaşanan trafik yoğunluğu ve kazaları düşünüldüğünde kasko yaptırılması mecburi olmasa da önemli bir gerekliliktir.

Kazaya karışmanız durumunda kaskonuz sayesinde cebinizden para ödemez ya da az bir miktar ödersiniz. Bu durum kasko poliçenizdeki teminatlara ve limitlere göre değişiklik göstermektedir.

Elbette aracınıza gereken bakımı yapıyor, trafik kurallarına uyuyor olabilirsiniz fakat her sürücü sizinle aynı görüşte olmuyor. Aceleyle trafikte araç sürmek, uykusuz, yorgun, stresli bir şekilde trafiğe çıkmak, alkol almak, telefonlar konuşmak vs. gibi yanlış davranışlardan dolayı yaşanan kazaların sayısı oldukça fazladır. Büyük bütçeler ayırarak sahip olduğunuz aracınızın kaza sonrası hasar alması durumunda üzülmek ve büyük paralar ödemek yerine kaskonuz sizin yerinize zararınızı karşılar. Böylece hem maddi hem de manevi açıdan mutlu olursunuz.

Kasko teklifleri bazı kriterlere göre değişmektedir. Bu kriterlerin neler olduğunu öğrenerek daha uygun fiyatlı poliçenin sahibi olabilirsiniz. Kasko teklifi alırken dikkat etmeniz gereken noktalara "En Uygun Kasko için 5 Basit Yöntem" yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Kasko Tekliflerini Etkileyen Faktörler
 

 • Aracın üretim yılının üzerinden ne kadar çok zaman geçerse o kadar eskimiş demektir. Eski olması da yıpranma payının fazla olduğunu, çabuk arıza vereceğini ve kaza durumunda daha fazla hasar alacağını gösterir. Bu nedenle kasko fiyatları da yüksek sunulacaktır.
   
 • Aracın pahalı bir model olması kaza durumunda ödenecek tazminatı artıracağı için kasko primleri de fazla olacaktır.
   
 • Araç üretildiğinde içinde bulunan tüm aksesuarları kasko poliçesine dahildir. Sonradan ekletilen aksesuarlar ise prim fiyatlarını yükselten bir özelliktir.
   
 • Aracın bağlı bulunduğun il metropol bir şehirse, kazalar sık yaşanır ve trafikteki araç yoğunluğu fazla demektir. Dolayısıyla buraya bağlı bir aracın kasko fiyatları da yüksek olacaktır.
   
 • Araç sahibinin hasara karışıp karışmaması da kasko fiyatlarını etkileyen sebepler arasındadır.
   
 • Fiyatları etkileyen en önemli kriterlerden biri de teminatlardır. Poliçedeki ana teminatların dışında ek teminatlar için ek primler ödenir. Dolayısıyla ihtiyaç duyulan teminatların alınması bu hususta çok önemlidir. Boş yere fazla para cebinizden çıkmamış olur.

Kaskonuzu ihmal etmeyin, yollarda güvenle seyretmek kasko güvencesiyle mümkün. Sigortam.net en uygun fiyatlarla kasko sunar. En iyi kasko şirketlerinin size en uygun kasko tekliflerini görerek tercih ettiğiniz sigortayı ister online ister telefonda satın alabilirsiniz. Online kasko teklifi için kasko hesaplama yapın, telefonda kasko yaptırmak için 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın, sigorta uzmanlarımızın yardımıyla sigortanızı 7/24 satın alın.

  

 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL