Kasko Teminatları Neye Göre Seçilmeli?

Kasko sigortasının hem sürücülere hem de araçlara geniş bir güvence sağladığına sıklıkla değiniyoruz. Sürücülerin neden olduğu hasarlar, aniden gelişen olaylar, doğal afetler… Kasko güvencesini hissedebileceğimiz, kaskonun avantajlarından yararlanabileceğimiz durumlar. 

Peki, bütün kasko çeşitleri tüm risklerde güvence sağlar mı? Bu sorunun cevabı çok önemli. Çünkü; sigortalı ve sigorta şirketi arasında yaşanan pek çok gerginlik ve yanlış anlaşılmanın yanıtı da bu sorunun cevabında yatıyor. 

Öncelikle şunu belirtmekte fayda var; tüm sigorta çeşitleri alınan teminatlar ölçüsünde bir güvence verir. Yani sigortanızın yaşanan hasarı karşılaması, seçtiğiniz kasko teminatlarına bağlıdır, dolayısıyla tek bir kasko yoktur aslında.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Kaskonuz kapsamında alabileceğiniz teminatları öğrenmek için; ''Kasko Sigortası Teminatları Nelerdir?'' başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Her sürücü kendi kaskosunu kendi seçer ve kaskosunun limitlerini kendi belirler. Pek çok sürücü, kasko poliçesinin hazırlanma sürecinde teminatlar yerine kasko fiyatına odaklandığı için hasar sürecinde sorun yaşar.

Oysa hem kasko fiyatını dengede tutmak, hem de doğru bir kasko poliçesi düzenlettirmek mümkün. Bunun için tek yapılması gereken; doğru bir risk analiziyle teminatları belirlemek ve sigorta konusunda uzman şirketlerle işbirliği içinde olmak. Kasko teminatlarını belirlemenizi hızlandıracak, ipuçlarını sizin için bir araya getirdik.

Kasko Teminatlarını Belirlerken Dikkat Edilecekler

Kasko teminatlarına geçmeden önce kasko genel şartlarını incelemenizi öneririz. Genel şartlar içerisinde kaskonun temel teminatlarına dair bilgiler bulunmaktadır. Poliçenizde bu teminatların yer alıp almadığına bakmalısınız. Kaskonuzun genel şartları içerisinde;

  • Yanma
  • Hırsızlık
  • Çarpma
  • Çarpışma
  • Üçüncü kişilerce verilecek zararlar gibi teminatların yer alması gerekir.

Kasko poliçesinde fark yaratacak olan ve kafa karışıklığına neden olan ise ek teminatlardır. Kasko kapsamında alabileceğiniz pek çok ek güvence bulunur. Ek teminatlar alınmadan önce bir risk değerlendirmesi yapmak şarttır. Örneğin; çok sık ülke dışına çıkmıyorsanız, yurt dışı teminatı almanıza gerek yoktur.Bu konudaki desteği sigorta şirketinizden alabilirsiniz.

Kasko teminatları belirlenirken gözden kaçan bir ayrıntı da araç aksesuarlarıdır. Pek çok sürücü araç aksesuarlarının otomatik olarak kasko güvencesinde olduğunu sansa da araç aksesuarlarında özel bir durum vardır. Kasko şartlarına göre; aracın orjinalinde bulunan orjinal aksesuarlar kasko teminatları içerisindedir. Ancak araca sonradan eklenen aksesuarlar için ek teminat alınması gerekir.

Kaskonun teminatları içerisinde; araç hasarı sürecini kolayca atlatmanızı, aracınızın tamirde bulunduğu süre içerisinde araçsız kalmamanızı sağlayacak ek hizmetler de bulunur. Araç asistans ve ikame araç teminatlarını alarak bu hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

Kasko teminatlarının eksik olması eksik güvence verirken; hiç gereği yokken alınan teminatlar kasko primlerinizi yükseltir. Hem eksik güvenceyle sigortalanmamak, hem de fazladan alınan teminatlarla yok yere fazla kasko primi ödememek için bulunduğunuz konumu değerlendirmeyi unutmayın. 

Doğru kasko teminatlarıyla sigortalanmak ve en uygun araba kasko fiyatlarına ulaşmak için Sigortam.net'e gelin, hasar sürecinde yalnız kalmayın. İster online isterseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayarak telefonda 7/24 sigorta satın alın.

Benzer İçerikler

2018 Kasko Fiyatları Hakkında Genel Bilgiler 2018 Kasko Fiyatları Hakkında Genel BilgilerTürkiye’nin en...büyük ve en iyi
sigorta şirketleri Sigortam.net ile...anlaşmalıdır. Sigortam.net’ten kasko hesaplama yaparak adımları kolayca geçebilir, şirketlerin kasko fiyatları...hakkında bilgi alabilir, karşılaştırır ve bütçenize en uygununu kolayca satın alabilirsiniz. Uygun fiyatlarla kasko sigortası yaptırarak hem kendinizi hem de aracınızı güvence altına almış...olursunuz. Zorunlu trafik sigortası, karşı tarafı ve...üçüncü kişileri korurken kasko sigortası, sizi korur. Bu sayede bir kaza sonrasında aracınızın hasarını öder ve maddi açıdan...sıkıntı yaşamamanızı sağlar. Kaza sırasında eğer kasko sigortanız yoksa maddi açıdan büyük yükler altına girebilirsiniz....Böyle olumsuzluklarla karşılaşmadan önce kaskonuzu yaptırın, içiniz rahat bir şekilde yola çıkın.

2018 Kasko...Fiyatları

Kasko sigortası satan şirketler arasında karar verebilmek çoğunlukla zordur. Sigortam.net, sigorta şirketlerinin...kasko tekliflerini karşılaştırmalı olarak göstererek en uygun fiyat avantajına ulaşabilmenizi sağlar. Kasko ürünleri arasında...karar verirken fiyatları aynı ekran üzerinde karşılaştırmalı olarak görerek en doğru kararı verebilmenizi mümkün kılar. Artı...olarak 2018 kasko fiyatları için belirli avantajlar elde edebilirsiniz. Daha düşük fiyatlarla kasko poliçesi satın...alabilmek için ''Kasko Fiyatlarını Düşürmeye Yönelik Öneriler''...başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz. [widget id="sigortamnet_kasko_widget-2"]

Kasko Sigortası Teminatları

Kasko teminatları günlük hayatınızda trafikte ya da aracınız...park halindeyken sıklıkla karşılaşabileceğiniz teminatları güvence altına alır. Bunların dışında ek teminatlar da alabilmeniz...mümkündür.

Çarpma-Çarpılma

Trafikte seyrederken aracınıza herhangi bir sürücünün çarpması, bilerek aracınıza...zarar verilmesi, sizin yanlışlıkla herhangi bir yere ya da araca arabanızı çarpanız vs. durumlarda zararlarınızı teminat altına...alır.

Yanma

Aracınıza yabancı maddelerin sıçraması ya da kaza sonucu yanma durumunda aracınız güvence altında...olur.

Çalınma-Çalınmaya Teşebbüs

Aracınızın ya da içindeki eşyalarınızın çalınması, ya da çalınmaya teşebbüs...durumunda güvence altında olursunuz. En uygun 2018 kasko fiyatları için Sigortam.net üzerinden kasko hesaplama yapın, sigorta şirketlerini...karşılaştırın. İhtiyacınız olan kasko poliçesine Sigortam.net'in web sitesinden kolayca ulaşabilirsiniz. Dilerseniz 444 24...00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 2018 kasko fiyatları ile ilgili bilgi alabilirsiniz.