Kasko ve Trafik Sigortası Devretme

Araçtan Araca Kasko Devri

Eğer kasko sigortası bulunan aracınızı satmışsanız ve yeni bir araç alacaksanız, kasko poliçenizin vadesi de henüz dolmamışsa, bu kaskoyu yeni aracınıza aktarabilirsiniz. Bunun için sigortacınızı arayarak fiyat farkı hakkında bilgi almanız gerekir. Ayrıca kasko yaptırmak için ruhsatı üzerinize aldırmanıza gerek yok. Noter satış belgesi ile aracın yasal sahibi olacağınızdan kasko sigortanızı da yaptırabilirsiniz. Ruhsat yalnızca aracın sizin adınıza Trafik Şubesi’ne kaydolunması için gereklidir. Elbette ruhsat çıkarabilmek için zorunlu trafik sigortası yaptırmanız gerekmektedir.

 

Trafik Sigortası

 
Zorunlu trafik sigortasıiçin durum biraz farklı ama sonuç itibarıyle trafik sigortası için de devir mümkün değil. Aracın mevcut trafik sigortası, satış işleminden sonra 10 gün kullanılabilir. Bu 10 gün içinde kendi adınıza bir trafik sigortası poliçesi düzenletmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde ruhsat başvurusu yapamazsınız.
 
 
Kasko sigortası ve trafik sigortası için farklı sigorta şirketleri tarafından verilen fiyat tekliflerini görmek için 3 dakikanızı ayırarak sigorta sorgulama yapın. Kasko hesaplama aracımızı kullanarak size en uygun sigorta fiyatları hakkında bilgi alın. Kasko sigortası ve trafik sigortası yaptırmak için sigortam.net internet sitesi veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı üzerinden yardım alın, sigorta uzmanlarımız sigorta poliçelerinizi hazırlayıp ücretsiz adresinize göndersin.
 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL