Kasko ve Trafik Sigortası Devretme | Kasko Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Kasko ve Trafik Sigortası Devretme

Araçtan Araca Kasko Devri

Eğer kasko sigortası bulunan aracınızı satmışsanız ve yeni bir araç alacaksanız, kasko poliçenizin vadesi de henüz dolmamışsa, bu kaskoyu yeni aracınıza aktarabilirsiniz. Bunun için sigortacınızı arayarak fiyat farkı hakkında bilgi almanız gerekir. Ayrıca kasko yaptırmak için ruhsatı üzerinize aldırmanıza gerek yok. Noter satış belgesi ile aracın yasal sahibi olacağınızdan kasko sigortanızı da yaptırabilirsiniz. Ruhsat yalnızca aracın sizin adınıza Trafik Şubesi’ne kaydolunması için gereklidir. Elbette ruhsat çıkarabilmek için zorunlu trafik sigortası yaptırmanız gerekmektedir.

 

Trafik Sigortası

 
Zorunlu trafik sigortası için durum biraz farklı ama sonuç itibarıyle trafik sigortası için de devir mümkün değil. Aracın mevcut trafik sigortası, satış işleminden sonra 10 gün kullanılabilir. Bu 10 gün içinde kendi adınıza bir trafik sigortası poliçesi düzenletmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde ruhsat başvurusu yapamazsınız.
 
 
Kasko sigortası ve trafik sigortası için farklı sigorta şirketleri tarafından verilen fiyat tekliflerini görmek için 3 dakikanızı ayırarak sigorta sorgulama yapın. Kasko hesaplama aracımızı kullanarak size en uygun sigorta fiyatları hakkında bilgi alın. Kasko sigortası ve trafik sigortası yaptırmak için sigortam.net internet sitesi veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı üzerinden yardım alın, sigorta uzmanlarımız sigorta poliçelerinizi hazırlayıp ücretsiz adresinize göndersin.
 
#%sskasko%#

Benzer İçerikler

Sigortam.net’ten Vade Hatırlatma Kolaylığı

Sigortam.net'tte kasko, özel sağlık veya trafik sigortanız için vade hatırlatma formunu doldurun, poliçe yenilemenizi geciktirmeyin!

Devamını Oku

Kasko Sigortasını Trafik Sigortasından Ayıran Temel Noktalar

Kasko sigortasını trafik sigortasından ayıran teminatlar ve limitler neler öğrenin, kaskonuzu geciktirmeyin!

Devamını Oku

Türkiye Sigorta Birliği (TSB) Nedir?

Araç kasko değer listesi her ay Türkiye Sigorta Birliği (TSB) tarafından yayınlanmaktadır. Bu liste öneri olarak yayınlanmaktadır. Sigorta şirketleri isterlerse kasko sigortası araç kasko hesaplama yaparken bu değerleri baz alabilirler.

Devamını Oku