444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Kasko ve Trafik Sigortası Devretme

01 Nisan 2013

Araçtan Araca Kasko Devri

Eğer kasko sigortası bulunan aracınızı satmışsanız ve yeni bir araç alacaksanız, kasko poliçenizin vadesi de henüz dolmamışsa, bu kaskoyu yeni aracınıza aktarabilirsiniz. Bunun için sigortacınızı arayarak fiyat farkı hakkında bilgi almanız gerekir. Ayrıca kasko yaptırmak için ruhsatı üzerinize aldırmanıza gerek yok. Noter satış belgesi ile aracın yasal sahibi olacağınızdan kasko sigortanızı da yaptırabilirsiniz. Ruhsat yalnızca aracın sizin adınıza Trafik Şubesi’ne kaydolunması için gereklidir. Elbette ruhsat çıkarabilmek için zorunlu trafik sigortası yaptırmanız gerekmektedir.

 

Trafik Sigortası

 
Zorunlu trafik sigortası için durum biraz farklı ama sonuç itibarıyle trafik sigortası için de devir mümkün değil. Aracın mevcut trafik sigortası, satış işleminden sonra 10 gün kullanılabilir. Bu 10 gün içinde kendi adınıza bir trafik sigortası poliçesi düzenletmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde ruhsat başvurusu yapamazsınız.
 
 
Kasko sigortası ve trafik sigortası için farklı sigorta şirketleri tarafından verilen fiyat tekliflerini görmek için 3 dakikanızı ayırarak sigorta sorgulama yapın. Kasko hesaplama aracımızı kullanarak size en uygun sigorta fiyatları hakkında bilgi alın. Kasko sigortası ve trafik sigortası yaptırmak için sigortam.net internet sitesi veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı üzerinden yardım alın, sigorta uzmanlarımız sigorta poliçelerinizi hazırlayıp ücretsiz adresinize göndersin.
 

Online Kasko Sorgulama

En uygun kasko fiyatları için 3 dakikanızı ayırın, kasko hesaplama yaparak anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen online kasko tekliflerine ulaşın, fiyat ve teminat karşılaştırması yapın, kasko karşılaştırma ile %45'e varan fiyat avantajı yakalayın.

Daha Fazla Kasko Teklifi için 444 24 00

Online kasko teklifleri arasında ihtiyaçlarınıza uygun bir kasko yoksa  444 24 00’ı arayın veya biz sizi arayalım, online teklif vermeyen anlaşmalı sigorta şirketlerinden sizin adınıza teklif alalım. Daha fazla seçenek ve daha uygun fiyatlarla kasko sigortanızı kolayca yaptırın. Poliçenizi ücretsiz gönderelim.

Hasar İşlemleri Takibi Sigortam.net’ten!

Herhangi bir hasar durumunda 7/24 hasar ihbarı yapabileceğiniz 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’nı arayın veya hasar formunu doldurun, hasar işlemlerinizi sizin adınıza takip edelim.

Okumaya Devam Edin

Ehliyet Sınavı Değişiyor

10 Nisan 2013 Çarşamba
Özel Motorlu Taşıt Sürücü Kursu Yönetmeliği için Milli Eğitim Bakanlığı yeni bir taslak hazırladı. Taslakta eğitim süreleri, eğitimin yapılacağı yerler ve eğitmenler ile ilgili maddeler bulunuyor.

Trafik Sigortası Mağduru Olmayın

11 Nisan 2013 Perşembe
Zorunlu trafik sigortası olmayan aracınızla kaza yaptığınızda zor durumda kalmamak için günün herhangi bir saatinde sigortanızı yaptırabilirsiniz.

Kasko Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli

22 Nisan 2013 Pazartesi
Kasko teklifi alırken dikkat edilmesi gereken pek çok nokta bulunur. Yalnızca fiyat odaklı seçimler, hasar anında mağdur olmanıza sebep olabilir.