Kasko Ücretleri Neye Göre Belirlenir?

Kasko, en değer verdiğiniz mal varlıklarınızdan biri olan arabanızı güvence altına alır. Başına gelen zararların telafi edilmesini sağlar. Büyük birikimlerle sahip olduğunuz aracınızın güvende olmasını istiyorsanız kasko sigortası yaptırmanız gerekmektedir.

Trafiğe çıkan araç sayısının artmasıyla beraber ne yazık ki güvenli sürüş kurallarına uyan sürücülerin sayısı azalıyor. Dolayısıyla kazalarla karşılaşma riski de fazlalaşıyor. Büyük fedakarlıklarla satın aldığınız aracınıza zarar gelmesin diye dikkat ettiğiniz kurallar, yaptığınız bakımlar böyle sürücülerle karşılaştığınızda sizin için maddi ve manevi üzüntü yaratır. Dolayısıyla aracınız için maddi güvence sağlamanız şart oluyor.

Araç kasko sigortası, poliçenizi satın alırken seçtiğiniz teminatlar ve limitler bazında zararınızı karşılıyor. Dolayısıyla seçtiğiniz teminatlar kasko ücretlerini büyük oranda etkiliyor. Çünkü ana teminatların dışında kalan ek teminatların primleri farklılaşmaktadır. Bu bağlamda ihtiyaç duymayacağınız teminatları satın almak poliçe fiyatını yükseltmekten başka bir işe yaramayacaktır. Kasko satın alırken dikkat etmeniz gereken noktalara "En Kolay Kasko Hesaplama" yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Kasko Ücretlerini Etkileyen Kriterler
 

 • Aracın üretim yılı kasko fiyatlarını etkiler. Çünkü eski bir model araç kazalara karşı daha dayanıksız olacak ve arızalanma riski yeni bir araca göre daha fazla olacaktır.
   
 • Aracın markası pahalıysa hasar alması durumunda ödenecek tazminat tutarı da bu oranda artacağı için primler yüksek olacaktır.
   
 • Aracın bağlı bulunduğu il kazaların sık yaşandığı ve trafikteki araçların fazla olduğu bir yerse aracın kazaya karışma olasılığı yüksek olduğu için sigorta fiyatını da artıracaktır.
   
 • Aracın daha önce hasar almış olması kasko fiyatını yükseltir. Hasar almamış olması ise poliçe yenilemelerinde indirim sağlar. Dolayısıyla küçük hasarlarınızı poliçenize yansıtmamanız faydalı olacaktır.
   
 • Aracın orjinal aksesuarlarının dışında sonradan ekletilen aksesuarları poliçe fiyatını fazlalaştırır.
   
 • Aracın ticari ya da hususi olarak kullanım şekli de kasko fiyatlarını etkileyen sebepler arasındadır.

Zaman kaybetmeden araç kasko sigortanızı yaptırın, aracınızı riske atmayın. Aracınızın özelliklerine ve ihitiyacınıza en uygun olan kasko sigortasına ulaşmak Sigortam.net’ten 3 dakikada mümkün. Sadece kasko hesaplama yaparak en uygun kasko sigortası fiyatlarına ulaşın. İsterseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı 7/24 ayın, sigortanızı telefonda yaptırın.

Benzer İçerikler