Kasko Ücretleri Neye Göre Belirlenir?

Kasko, en değer verdiğiniz mal varlıklarınızdan biri olan arabanızı güvence altına alır. Başına gelen zararların telafi edilmesini sağlar. Büyük birikimlerle sahip olduğunuz aracınızın güvende olmasını istiyorsanız kasko sigortası yaptırmanız gerekmektedir.

Trafiğe çıkan araç sayısının artmasıyla beraber ne yazık ki güvenli sürüş kurallarına uyan sürücülerin sayısı azalıyor. Dolayısıyla kazalarla karşılaşma riski de fazlalaşıyor. Büyük fedakarlıklarla satın aldığınız aracınıza zarar gelmesin diye dikkat ettiğiniz kurallar, yaptığınız bakımlar böyle sürücülerle karşılaştığınızda sizin için maddi ve manevi üzüntü yaratır. Dolayısıyla aracınız için maddi güvence sağlamanız şart oluyor.

Araç kasko sigortası, poliçenizi satın alırken seçtiğiniz teminatlar ve limitler bazında zararınızı karşılıyor. Dolayısıyla seçtiğiniz teminatlar kasko ücretlerini büyük oranda etkiliyor. Çünkü ana teminatların dışında kalan ek teminatların primleri farklılaşmaktadır. Bu bağlamda ihtiyaç duymayacağınız teminatları satın almak poliçe fiyatını yükseltmekten başka bir işe yaramayacaktır. Kasko satın alırken dikkat etmeniz gereken noktalara "En Kolay Kasko Hesaplama" yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Kasko Ücretlerini Etkileyen Kriterler
 

 • Aracın üretim yılı kasko fiyatlarını etkiler. Çünkü eski bir model araç kazalara karşı daha dayanıksız olacak ve arızalanma riski yeni bir araca göre daha fazla olacaktır.
   
 • Aracın markası pahalıysa hasar alması durumunda ödenecek tazminat tutarı da bu oranda artacağı için primler yüksek olacaktır.
   
 • Aracın bağlı bulunduğu il kazaların sık yaşandığı ve trafikteki araçların fazla olduğu bir yerse aracın kazaya karışma olasılığı yüksek olduğu için sigorta fiyatını da artıracaktır.
   
 • Aracın daha önce hasar almış olması kasko fiyatını yükseltir. Hasar almamış olması ise poliçe yenilemelerinde indirim sağlar. Dolayısıyla küçük hasarlarınızı poliçenize yansıtmamanız faydalı olacaktır.
   
 • Aracın orjinal aksesuarlarının dışında sonradan ekletilen aksesuarları poliçe fiyatını fazlalaştırır.
   
 • Aracın ticari ya da hususi olarak kullanım şekli de kasko fiyatlarını etkileyen sebepler arasındadır.

Zaman kaybetmeden araç kasko sigortanızı yaptırın, aracınızı riske atmayın. Aracınızın özelliklerine ve ihitiyacınıza en uygun olan kasko sigortasına ulaşmak Sigortam.net’ten 3 dakikada mümkün. Sadece kasko hesaplama yaparak en uygun kasko sigortası fiyatlarına ulaşın. İsterseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı 7/24 ayın, sigortanızı telefonda yaptırın.

Benzer İçerikler

Groupama Sigorta Kasko – Klasik Oto
Groupama Sigorta Kasko Ürününde Dikkat Edilmesi Gereken Özel Şartlar
1 Nisan 2013 itibarıyle Kasko Genel ve...Özel Şartları’nda birtakım değişiklikler olmuştur. Hasar durumunda sorun yaşamamanız için aşağıdakileri...mutlaka okuyun.

1-Eski Genel Şartlarda Olup Yeni Genel Şartlarda Bulunmayan Teminat ve...Uygulamalar

A)Araç Bedeli

Rayiç değer belirleme yöntemi değişeceğinden, poliçe üzerine araç bedeli...yazılmayacak. Bunun yerine aracın rayiç bedelinin nasıl belirleneceği yazılacak.

B) Eksik/Aşkın...Sigorta

Araç bedeli artık poliçeye yazılmayacağı için eksik/aşkın sigorta uygulaması da sona eriyor. Uygulama...yalnızca aksesuarlar için devam edecek.

C) Enflasyondan Korunma Klozu

Araç bedeli poliçeye...yazılmayacağı için enflasyonun aracın değerini etkilemesini engellemek amacıyla konulan enflasyondan korunma klozu da artık...poliçelerde yer almayacak. Aracın değeri zaten rayiç değer ile belirleneceğinden değer kaybı oluşmayacak.

2-Yeni Genel...Şartlarda Olup Bu Üründe Olmayan Teminatlar

Aşağıdaki teminatlar kasko genel şartlarında standart olarak bulunup,...bu üründe seçmeli veya şartlı olarak bulunmaktadır.
-Kullanım ve gelir kaybı...(Seçimli)
-Yurtdışı (Seçimli)
-0 km araçlarda yenisi ile değiştirme (Şartlı)

3- Ek...Teminatlar

Yeni Kasko Sistemi’nde Ek Teminatlar Genişletilmiş Kasko ve Tam Kasko ürünleri içerisinde bulunacaktır....Bu üründe bulunan ek teminatlar:
-3. kişilerce kötü niyet ve muziplikle yapılan...hareketler
-Yasal olarak taşınmasına izin verilen yanıcı, parlayıcı maddeler, (Seçimli)
-Araç anahtarının...ele geçirilmesi sonucu çalınma,
-Kemirgen ve hayvanların verdiği zararlar*
* Kemirgen hayvanlar tarafından...verilecek zararlar teminat kapsamındadır.

4-Ürüne Özel Uygulamalar

A) Yedek Parça Uygulaması

Hasar...gören parçanın onarım imkanı yok ise sigortacı tarafından orijinal parça tedarik edilir. Hasarlanan parça...orijinal değilse aynı özellikleri taşıyan parça ile değiştirilme yoluna gidilir. Sigortacıdan izin alınmaksızın...yapılan değişimler ödenmez.

B) Cam Hasar Uygulaması

Anlaşmalı olmayan cam...servislerine gidilmesi durumunda muafiyet uygulanmaz.

C) Servis Uygulaması

Onarım sigortacının anlaşmalı...olduğu serviste veya sigortalının tercih edeceği serviste yapılabilir. Anlaşmasız servislerde...Sigortacıdan izin alınmaksızın yapılan onarımlar ödenmez.

D) Rayiç Değer Belirleme...Uygulaması

Hasar tarihi itibariyle TSB'nin yayınladığı hasar tarihindeki güncel listede kayıtlı...araç değeri referans olarak kabul edilir. TSB'nin yayınladığı hasar tarihindeki güncel listede kayıtlı araç değerinin hasar...tarihindeki piyasa rayiç değerine göre 10% ve üzerinde olması halinde eksper tarafından piyasan alınacak...en az üç adet teklifin ortalaması alınacaktır.
Bu sayfada paylaşılan detaylar...tamamen bilgi amaçlıdır. Sigorta şirketleri ürün ve teminatlarda değişiklik yapabilirler. Bu...nedenle, satın aldığınız poliçe ile beraber gelen belgede yer alan genel ve özel şartları mutlaka okumanızı...hatırlatırız. İtiraz durumunda en kısa zamanda 444 24 00 Sigorta Destek Hattı veya sigorta danışmanınız ile iletişime...geçmelisiniz.

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL