444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Kasko ve Trafik Sigortası Bilmecesi

04 Kasım 2015

Sürücüler tarafından kasko ile trafik sigortası arasındaki anlam kargaşasına dikkat çeken Anadolu Sigorta Genel Müdürü Musa Ülken, Türkiye’de toplamda 19.5 milyon aracın trafikte olduğunu belirterek, çoğu sürücünün kasko ve trafik sigortası arasındaki farkı blmediğini vurguladı.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN

Zorunlu trafik sigortasının zorunlu bir poliçe olmasına rağmen Türkiye’deki 10.3 milyon otomobilin, 795 bininin, 3.2 milyon kamyonetin 366 bininin, 2.9 milyon motosikletin ise 1.7 milyonunun trafik sigortası poliçesinin olmadığını söyleyen Ülgen, çoğu kişinin zorunlu trafik sigortası ve kasko arasındaki farkı bilmediğini ifade etti.

Trafik sigortasının kaza sonucu karşı tarafa verilen hasarı limitler dahilinde karşıladığınının altını çizen Ülgen, kasko sigortasının ise isteğe bağlı yapıldığını ve kişinin bütçesini kaza, arıza, sel, deprem vs. gibi tehlikeler karşısında teminat altına aldığını söyledi.

Kasko ve Trafik Sigortası Arasındaki Fark Nedir?

Kasko ve trafik sigortası arasındaki fark hakkında açıklamalarda bulunan Ülgen, bu iki sigorta türünün içeriklerinin ve farklarının tam olarak bilinememesinin sebebini, ülkemizde sigorta bilincinin yeterli düzeyde olmamasına bağladı.

Kasko sigortasının, trafik sigortasının aksine isteğe bağlı yapıldığını belirten Ülgen, kasko ile araç sahibinin hem aracını, hem de araç içerisinde seyahat eden kişileri riskler karşısında alabiliğini vurgulayarak, kasko sigortası alırken fiyata değil, poliçenin içeriğine dikkat edilmesi gerektiği  konusunda hatırlatmalarda bulundu.

İhityacınız Olan Sigortaya En İyi Fiyat Garantisi ile Ulaşın

Aracınızla karşı ve üçüncü taraflara vereceğiniz olası zararlara karşı sizi teminat altına alan trafik sigortası kadar, hem aracınızı hem de bütçenizi sadece kaza risklerine karşı değil, arıza veya doğal afet ve daha birçok farklı tehlike karşısında güvence altında tutan kasko sigortası da büyük bir öneme sahiptir. Siz de işinizi şansa bırakmak istemiyorsanız hemen sigorta sorgulama ile veya 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak ihtiyacınız olan poliçeye en iyi fiyat garantisi le ulaşın.


Okumaya Devam Edin

Zorunlu Trafik Sigortası'nda Tarife Değişikliği

02 Haziran 2010 Çarşamba
Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü, Zorunlu Trafik Sigortası'nın sigorta şirketleride uygulanacak fiyat tarfileri ve tarifelerin Müsteşarlığa bildirimleri hakkında duyuru yaptı. 

Suistimallere Karşı Kendi Denetim Kadrolarımızı Oluşturduk

07 Haziran 2010 Pazartesi

Sahte hasar oran tespitinin tam olarak mümkün olmadığı ancak yüzde 15'lerde tahmin edildiğini kaydeden Mustafa Su, sektörün sahte hasar mücadelesini anlattı. 

En Çok Aracımızı Seviyoruz

11 Haziran 2010 Cuma

Türkiye'de, gelişmiş ülkelere göre sigorta yaptırma oranlarının düşük olduğu, sigorta pazarının yaklaşık yüzde 60'ını ise araçların trafik ve kasko poliçelerinin oluşturduğu bildirildi.