444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Kasko Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler!

19 Mart 2014

Kasko sigortası, aracınızı çarpma, çarpışma, yanma, çalınma ve benzeri durumlara karşı maddi anlamda güvence sağlar. Kasko yaptırırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu doğru teminatların seçilmesidir. Ayrıca ücretlerini ödeyerek ek teminatlar da alabilirsiniz.

Sigorta Uzmanı Ayfer Mercansigorta poliçesindeki ana ve ek teminatların sonradan problemler yaşamamak adına mutlaka detaylı olarak incelenmesi gerektiğini vurguluyor. Fiyat olarak uygun olay sigorta şirketini değil, hasarı en kısa sürede karşılayacak olan şirketin seçilmesi konusunda sigorta yaptıracakları uyaran Mercan, şirketin kapanmak üzere olduğundan dolayı fiyatları düşürmüş olabileceğine de dikkat çekiyor. 

Mercan kasko prim tarihlerinin de önemine değinerek ekliyor: "Kasko primlerinizin ödeme tarihlerine dikkat edin. Poliçede yazılı tarihlerden itibaren 15 gün içinde prim taksitini ödememeniz halinde sigorta teminatınızın durdurulduğunu ve bu tarihten sonra meydana gelecek hasarların ödenmeyeceğini unutmayın."

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN

Sigortam.net üzerinden araç kasko hesaplama yaparak araba kasko fiyatları listesine kolayca ulaşabilirsiniz. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan sigorta uzmanlarımıza 7/24 ulaşabilir, kasko ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.


Okumaya Devam Edin

Aracınızda Birden Fazla Hasar Olursa Hasar Tazminatı Alabilir misiniz?

21 Haziran 2010 Pazartesi
Kasko hasarlarında sıkça karşılaşılan ve genelde sigortalıların sorun yaşamalarına neden olan durumlardan birisi de birden fazla hasarı olan araçlarla ilgili yapılan tazminat talepleridir.

Bir Kaza Durumunda Ne Yapmalısınız?

21 Haziran 2010 Pazartesi

Maddi hasarlı kazalarda kazaya karışan diğer araçların sürücü ya da sürücüleri ile anlaştığınız takdirde, kendi aranızda Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tespit Tutanağı doldurmalısınız.

Hasar Sonrası Kesintiler Nelerdir?

21 Haziran 2010 Pazartesi
Aracınızla kaza yaptığınızda ve araçta hasar meydana geldiğinde hasar tutarını sigorta şirketi karşılasa bile poliçe şartlarına göre zorunlu bazı kesintileri sizin ödemeniz gerekebilir.