Kasko Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli

Yeni bir ürün satın alırken tüketicinin seçimi çoğunlukla fiyat odaklı olur. Giyim alışverişi, seyahat firması seçimi gibi konularda bu doğru bir yaklaşım olabilirse de sigorta konusunda aynı şey söylenemez. Çünkü sigorta için ödeyeceğiniz az miktarda fark, bir kaza durumunda size büyük miktarda fayda olarak dönecektir. Bu yüzden kasko seçerken fiyata değil, teminatlara önem vermeniz daha doğru olacaktır. Ayrıca hasar sonrası destek de kasko için önemli bir konudur.
 

Teminatlar İhtiyaçlarınıza Uygun Olmalı

 
Yeni kasko sistemi ile birlikte kasko ürünlerinin standartlaşması, kasko seçiminde tüketiciye avantaj sağlıyor. Kasko ürünü seçerken öncelikle ihtiyaçlarınızı belirleyin, daha sonra hangi ürünün uygun olduğunu tespit edin.
 
Hangi kasko ürününün hangi teminatları kapsadığını görmek için kasko ürünleri yazılarımızı okuyun:
 
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL
Kasko ürünlerinin içeriğini bilmeniz, ihtiyaç duymadığınız teminatlar için fazladan prim ödemenizi engelleyeceği gibi, ihtiyaç duyduğunuz teminatları belirleyerek hasar sonrasında mağdur olmamanızı sağlar. Alacağınız ürünün kapsamını önceden bilirseniz, hasar anında kötü sürprizler yaşamazsınız.
 

Araç Ruhsat Bilgileri

 
Kasko fiyatları araç özelliklerine göre değişiklik gösterdiği gibi, sürücü özelliklerine göre de değişiklik gösterir. Sigorta şirketleri bazı özel günlere, meslek gruplarına, yaş gruplarına özel indirimler sunabilirler. Bu tarz indirimlerden faydalanmak için ruhsat sahibi ile indirime konu kişinin aynı kişi olması gereklidir. Kasko, ruhsat sahibi dışında biri üzerine yaptırılamaz.
 
Eğer aracı ruhsat sahibinden başkası kullanmıyorsa “Tek Sürücü İndirimi”nden faydalanabilirsiniz. Ancak böyle bir indirim mevcutken aracın bir başkası tarafından kullanılırken kaza yapması durumunda hasarın tamamı ödenmez.
 

Hasar Sonrası Destek

 
Kasko sigortası yaptırmanın esas amacı, hasar sonrası en hızlı ve en iyi hizmeti almaktır. Teminat, fiyat, indirim konularında yapacağınız seçimlere en olarak hasar durumunda nereden hizmet alacağınızı da doğru seçmeniz gerekir. Bunun için hasar anında en hızlı ödemeyi yapan, hasar hizmet yelpazesi daha geniş olan, nitelikli kadroya sahip bir şirketin tercih edilmesi doğru olacaktır.
 
Sigortam.net, 12 yıllık tecrübesi ve geniş kadrosu ile www.sigortam.net internet adresi veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı üzerinden 7/24 sigorta hizmeti veriyor. Size en uygun kasko sigortası için kasko hesaplama yapın, farklı sigorta şirketleri tarafından verilen teklifleri tek bir form ile görün, %45’e varan fiyat avantajlarını yakalayın.
 
 

Yazımızla İlgili Diğer İçeriklere Aşağıdan Ulaşabilirsiniz:

 

 
 
 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL