48.906 müşterimiz
son 24 saatte
bizi ziyaret etti!
X
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Kasko Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli

22 Nisan 2013
Yeni bir ürün satın alırken tüketicinin seçimi çoğunlukla fiyat odaklı olur. Giyim alışverişi, seyahat firması seçimi gibi konularda bu doğru bir yaklaşım olabilirse de sigorta konusunda aynı şey söylenemez. Çünkü sigorta için ödeyeceğiniz az miktarda fark, bir kaza durumunda size büyük miktarda fayda olarak dönecektir. Bu yüzden kasko seçerken fiyata değil, teminatlara önem vermeniz daha doğru olacaktır. Ayrıca hasar sonrası destek de kasko için önemli bir konudur.
 

Teminatlar İhtiyaçlarınıza Uygun Olmalı

 
Yeni kasko sistemi ile birlikte kasko ürünlerinin standartlaşması, kasko seçiminde tüketiciye avantaj sağlıyor. Kasko ürünü seçerken öncelikle ihtiyaçlarınızı belirleyin, daha sonra hangi ürünün uygun olduğunu tespit edin.
 
Hangi kasko ürününün hangi teminatları kapsadığını görmek için kasko ürünleri yazılarımızı okuyun:
 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Kasko ürünlerinin içeriğini bilmeniz, ihtiyaç duymadığınız teminatlar için fazladan prim ödemenizi engelleyeceği gibi, ihtiyaç duyduğunuz teminatları belirleyerek hasar sonrasında mağdur olmamanızı sağlar. Alacağınız ürünün kapsamını önceden bilirseniz, hasar anında kötü sürprizler yaşamazsınız.
 

Araç Ruhsat Bilgileri

 
Kasko fiyatları araç özelliklerine göre değişiklik gösterdiği gibi, sürücü özelliklerine göre de değişiklik gösterir. Sigorta şirketleri bazı özel günlere, meslek gruplarına, yaş gruplarına özel indirimler sunabilirler. Bu tarz indirimlerden faydalanmak için ruhsat sahibi ile indirime konu kişinin aynı kişi olması gereklidir. Kasko, ruhsat sahibi dışında biri üzerine yaptırılamaz.
 
Eğer aracı ruhsat sahibinden başkası kullanmıyorsa “Tek Sürücü İndirimi”nden faydalanabilirsiniz. Ancak böyle bir indirim mevcutken aracın bir başkası tarafından kullanılırken kaza yapması durumunda hasarın tamamı ödenmez.
 

Hasar Sonrası Destek

 
Kasko sigortası yaptırmanın esas amacı, hasar sonrası en hızlı ve en iyi hizmeti almaktır. Teminat, fiyat, indirim konularında yapacağınız seçimlere en olarak hasar durumunda nereden hizmet alacağınızı da doğru seçmeniz gerekir. Bunun için hasar anında en hızlı ödemeyi yapan, hasar hizmet yelpazesi daha geniş olan, nitelikli kadroya sahip bir şirketin tercih edilmesi doğru olacaktır.
 
Sigortam.net, 12 yıllık tecrübesi ve geniş kadrosu ile www.sigortam.net internet adresi veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı üzerinden 7/24 sigorta hizmeti veriyor. Size en uygun kasko sigortası için kasko hesaplama yapın, farklı sigorta şirketleri tarafından verilen teklifleri tek bir form ile görün, %45’e varan fiyat avantajlarını yakalayın.
 

Online Kasko Sorgulama

En uygun kasko fiyatları için 3 dakikanızı ayırın, kasko hesaplama yaparak anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen online kasko tekliflerine ulaşın, fiyat ve teminat karşılaştırması yapın, kasko karşılaştırma ile %50'ye varan fiyat avantajı yakalayın.

Daha Fazla Kasko Teklifi için 444 24 00

Online kasko teklifleri arasında ihtiyaçlarınıza uygun bir kasko yoksa  444 24 00’ı arayın veya biz sizi arayalım, online teklif vermeyen anlaşmalı sigorta şirketlerinden sizin adınıza teklif alalım. Daha fazla seçenek ve daha uygun fiyatlarla kasko sigortanızı kolayca yaptırın. Poliçenizi ücretsiz gönderelim.

Hasar İşlemleri Takibi Sigortam.net’ten!

Herhangi bir hasar durumunda 7/24 hasar ihbarı yapabileceğiniz 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’nı arayın veya hasar formunu doldurun, hasar işlemlerinizi sizin adınıza takip edelim.

 

Yazımızla İlgili Diğer İçeriklere Aşağıdan Ulaşabilirsiniz:

 

 
 
 

Okumaya Devam Edin

Hangi Kasko İndirimi Size Uygun?

Kasko yaptırırken faydalanabileceğiniz indirimleri biliyor musunuz? Mesleğinize, yaşınıza, aracı kimin süreceğine, hasara göre alabileceğiniz indirimler için yazımızı okuyun.