444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Kasko Sigortası Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kasko sigortası, herhangi bir kaza sonucunda sigortalı aracın yanması, çalınması, çalınmaya teşebbüs edilmesi gibi durumlarda oluşabilecek zararlarını güvence altına alır. Böylece sigorta yaptıran kişi maddi açıdan büyük masraflardan kurtulmuş olur.

Kasko sigortası yaptırmadan önce yapılması gereken kontroller vardır. Sigorta yaptırmadan önce mutlaka bu kontrolleri okuyun.
 

 • Sigorta şirketinizi iyi seçin. Fiyatları ucuz diye bir şirketi asla tercih etmeyin. Önemli olan şirketin teminatınızı ne kadar sürede ödeyeceğidir. En kısa sürede teminat ödemesi yapan şirketin tercih edin. Şirketin satış sonrası hizmeti de bu konuda büyük önem taşır.
   
 • Şirketinizi seçtikten sonra yaptıracağınız poliçenin teminatlarını mutlaka okuyun. Teminatların karşılaşma riski en yüksek olan kazaları karşılayıp karşılamadığına dikkat edin. Gerekirse ek teminatlar da alabilirsiniz.
   
 • Poliçenizi mutlakaya okuyun. Size ve sigorta şirketinize düşen görevleri öğrenin herhangi bir olumsuz durumla karşılaşma olasılığınıen aza indirin.
   
 • Sigorta genel şartlarını inceleyin. Sigorta genel şartları, sigorta teminatının kapsamı, sigorta şirketiyle sigortalının görev ve yükümlülükleri, anlaşmazlık durumunda takip edilecek prosedürler gibi temel konulara ilişkin düzenlemeleri içerir.
   
 • Poliçe özel şartlarını inceleyin. Özel şartlar, sigorta sözleşmesinde tarafların görev ve yükümlülüklerini gösterir. Bu nedenle iyi incelenmesi gerekir.
   
 • Kafanıza takılan tüm soruları bize danışın. Kasko sigortası satın almadan önce mutlaka fiyat ve teminat karşılaştırması yapın. Sigortam.net'ten Türkiye'nin en büyük ve en iyi sigorta şirketlerinin kasko fiyatlarını görün, karşılaştırın ve online satın alın. Teminatlarla ilgili ayrıntılı bilgi için "Kasko Sigortası Teminatları Nelerdir?" yazımızı inceleyin.
   
 • Hasarsızlık indirimi gibi poliçede yapılabilen indirimlerin şartlarını öğrenin. Ayrıntılı bilgi için mutlaka "Hasarsızlık İndirimi Nedir, Nasıl Yararlanılır?" yazımızı okuyun.

Sigortam.net üzerinden araba sigortası hesaplama yaparak araba kasko fiyatları listesine kolayca ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 detaylı bilgi alın.


Benzer İçerikler

Kaza Sonucu Hasarın Oluşması Durumunda Yapılabilecek Kesintiler Nelerdir?

Bir kazaya karıştınız ve sonrasında aracınız zarar mı gördü? Böyle bir durumda ödemeniz gereken bazı kesintiler vardır. 

Devamını Oku

Kasko Sigortasından Faydalanmak için Gerekli Belgeler Nelerdir?

Kasko sigortası herhangi bir kazada aracınızın zarar görmesi durumunda hasarınızı teminat altına alır. 

Devamını Oku

Araç El Değiştirirse Kasko Poliçesi El Değiştirir Mi?

Aracın ister yeni ister eski sahibi olun yollara güvenle çıkmak için sigorta sorgulama yapmayı geciktirmeden kasko sigortasını yapın. 

Devamını Oku