444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Kasko Sigortası Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

17 Nisan 2014

Kasko sigortası, herhangi bir kaza sonucunda sigortalı aracın yanması, çalınması, çalınmaya teşebbüs edilmesi gibi durumlarda oluşabilecek zararlarını güvence altına alır. Böylece sigorta yaptıran kişi maddi açıdan büyük masraflardan kurtulmuş olur.

Kasko sigortası yaptırmadan önce yapılması gereken kontroller vardır. Sigorta yaptırmadan önce mutlaka bu kontrolleri okuyun.
 

 • Sigorta şirketinizi iyi seçin. Fiyatları ucuz diye bir şirketi asla tercih etmeyin. Önemli olan şirketin teminatınızı ne kadar sürede ödeyeceğidir. En kısa sürede teminat ödemesi yapan şirketin tercih edin. Şirketin satış sonrası hizmeti de bu konuda büyük önem taşır.
   
 • Şirketinizi seçtikten sonra yaptıracağınız poliçenin teminatlarını mutlaka okuyun. Teminatların karşılaşma riski en yüksek olan kazaları karşılayıp karşılamadığına dikkat edin. Gerekirse ek teminatlar da alabilirsiniz.
   
 • Poliçenizi mutlakaya okuyun. Size ve sigorta şirketinize düşen görevleri öğrenin herhangi bir olumsuz durumla karşılaşma olasılığınıen aza indirin.
   
 • Sigorta genel şartlarını inceleyin. Sigorta genel şartları, sigorta teminatının kapsamı, sigorta şirketiyle sigortalının görev ve yükümlülükleri, anlaşmazlık durumunda takip edilecek prosedürler gibi temel konulara ilişkin düzenlemeleri içerir.
   
 • Poliçe özel şartlarını inceleyin. Özel şartlar, sigorta sözleşmesinde tarafların görev ve yükümlülüklerini gösterir. Bu nedenle iyi incelenmesi gerekir.
   
 • Kafanıza takılan tüm soruları bize danışın. Kasko sigortası satın almadan önce mutlaka fiyat ve teminat karşılaştırması yapın. Sigortam.net'ten Türkiye'nin en büyük ve en iyi sigorta şirketlerinin kasko fiyatlarını görün, karşılaştırın ve online satın alın. Teminatlarla ilgili ayrıntılı bilgi için "Kasko Sigortası Teminatları Nelerdir?" yazımızı inceleyin.
   
 • Hasarsızlık indirimi gibi poliçede yapılabilen indirimlerin şartlarını öğrenin. Ayrıntılı bilgi için mutlaka "Hasarsızlık İndirimi Nedir, Nasıl Yararlanılır?" yazımızı okuyun.


Sigortam.net üzerinden araba sigortası hesaplama yaparak araba kasko fiyatları listesine kolayca ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 detaylı bilgi alın.


Okumaya Devam Edin

Aracınızda Birden Fazla Hasar Olursa Hasar Tazminatı Alabilir misiniz?

21 Haziran 2010 Pazartesi
Kasko hasarlarında sıkça karşılaşılan ve genelde sigortalıların sorun yaşamalarına neden olan durumlardan birisi de birden fazla hasarı olan araçlarla ilgili yapılan tazminat talepleridir.

Bir Kaza Durumunda Ne Yapmalısınız?

21 Haziran 2010 Pazartesi

Maddi hasarlı kazalarda kazaya karışan diğer araçların sürücü ya da sürücüleri ile anlaştığınız takdirde, kendi aranızda Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tespit Tutanağı doldurmalısınız.

Hasar Sonrası Kesintiler Nelerdir?

21 Haziran 2010 Pazartesi
Aracınızla kaza yaptığınızda ve araçta hasar meydana geldiğinde hasar tutarını sigorta şirketi karşılasa bile poliçe şartlarına göre zorunlu bazı kesintileri sizin ödemeniz gerekebilir.