Kasko Yaptırmanın Püf Noktaları

Hususi araçların çoğalması, hasar ve kazalarla karşılaşma riskimizi arttırıyor. Meydana gelen hasarlar maddi açıdan bizi zor durumda bırakıyor. Bu nedenle kasko sigortanızı en kısa sürede yaptırmak herhangi bir riskle karşılaşmadan önce arabanızı ve bütçenizi güvence altına almanızı sağlar. Kasko yaptırırken, paylaştığımız noktalara dikkat ederseniz hem zamandan hem de paradan tasarruf etmiş olursunuz.

Kasko Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

•    Karşılacağınız riskleri iyi değerlendirerek sigorta yaptırmadan önce hangi teminatlara ihtiyacınız olduğunu belirleyin.

•    Seçeceğiniz sigorta şirketinin hasarınızı ne kadar sürede karşılayacağı da önemli bir konu. Primleri uygun diye seçtiğiniz şirketler uzun vadede ödeme yapıyor olabilir. Hasarınızı en kısa sürede karşılayan sigorta şirketlerini tercih etmeyi unutmayın.

•    Fiyatı uygun diye seçtiğiniz şirket zararda olduğundan ya da kapanacağından fiyatlarını düşürmüş olabilir, bu önemli ayrıntıya dikkat etmeli, çalışacağınız şirketi iyi araştırmalısınız.

•    Kasko poliçesini imzalarken araç değeri, yeni araç ise anahtar teslim fiyatı, ikinci el araç ise piyasa fiyatının aynı olmasına dikkat edilmelidir.

•    Kasko poliçesindeki genel ve özel şartların ne olduğu, hangi teminatların yazdığı daha sonra problem yaşamamak adına çok iyi incelenmelidir.

•    Poliçe döneminde kaza yapmazsanız ya da sigorta şirketi tarafından bir hasar talebi olmazsa hasarsızlık indiriminden yararlanabilirsiniz.

•    Araç sahibi, araç sigorta ücretinin % 2’sine kadar olan küçük hasarları ödemeyi kabul ederse primde % 40 oranında indirimden yararlanılabilir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Aracınız için en uygun kasko poliçesini ve en doğru teminatları karşılaştırmalı olarak görüp inceleyebilmek için hemen online kasko teklifi alın. Sigorta uzmanlarımıza danışmak için 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’ndan 7/24 bizi arayın. 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL