444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Trafik Kazaları En Fazla Sonbaharda Yaşanıyor, Kasko Yaptırmanın Tam Zamanı

19 Eylül 2016

Tatilcilerin dönüş yoluna düşmesi ve okulların açılmasıya birlikte artış gösteren trafik yoğunluğu, mevsim şartlarının da değişmesiyle birleşince kaza sayılarının artmasını doğrudan etkiliyor. Öyle ki yapılan bir araştırma trafik kazalarının en fazla sonbaharda meydana geldiğini ortaya koyuyor. Eğer bu riske karşı henüz aracınızın kasko sigortasını yaptırmadıysanız geç kalmış sayılmazsınız. Aracınızı ve bütçenizi kasko ile güvenceye almanın tam zamanı.     

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN

Kazalar En Fazla Sonbaharda Yaşanıyor 

Adli Tıp Kurumu Ankara Grup Başkanlığı’na gönderilen verilere göre yaralanmalı kazaların %39’u sonbaharda mevsiminde meydana geliyor. Bu tablonun ortaya çıkmasında en başta da belirttiğimiz gibi trafik yoğunluğunun artması ve değişen mevsim koşullarının etkisi ön planda. Özellikle sonbahar gibi hava koşullarının anlık değişiklikler gösterdiği dönemlerde araç sürüşünü  mevcut koşullara uygun gerçekleştirmeyen sürücüler, kaza sayılarının artmasında en önemli paya sahip.

Kazalara Karşı Kasko Sigortası Güvencesi

Sonbaharda artış gösteren trafik kazaları can güvenliğini tehdit ettiği gibi, araç sahiplerinin maddi olarak oldukça ciddi maliyetlerle karşılaşmasına da neden oluyor. Araç fiyatlarının oldukça yüksek olduğunu göz önünde bulunduracak olursak yedek parça fiyatlarında karşılaşılacak fiyat tablosu için de pek şaşırmamak gerekiyor.

Kaza ortalamalarının zaten yüksek olduğu ülkemizde, sonbaharın da gelmesiyle beraber bu risk en üst seviyeye çıkıyor. Bu gibi beklenmedik ekstra masraflara karşı kasko sigortası ise araç sahiplerine çok önemli avantajlar sağlıyor. Olası bir kazada aracınızda meydana gelebilecek hasar maliyetlerinin karşılanmasında devreye giren kasko sigortası, sadece hasarınızın karşılanması sürecinde değil, kaza veya arıza anında her nerede olursanız olun (poliçenizin teminatları kapsamında) yol yardımından, aracınızın servise götürülmesine, barınmadan, ikame araç teminine kadar kaza ve sonrasındaki hayati öneme sahip birçok ihtiyacınızın karşılanmasında en önemli yardımcınız olacaktır.

En İyi Sigorta Şirketlerinin Kasko Tekliflerini, En İyi Fiyat Garantisiyle Alın

Aracı için kasko sigortası yaptırmaya karar verenlerin bu adımın ardından kararsızlığa düştükleri bir diğer nokta ise kasko sigortasının hangi şirketten yaptırılması gerektiği aşamasında ortaya çıkıyor. Çünkü poliçenin yaptırılacağı şirket ve poliçe teminatları da en az kasko sigortasının kendisi kadar önem taşıyor. 

Türkiye’nin ilk ve en iyi online sigorta karşılaştırma platformu Sigortam.net olarak araç sahiplerini bu kararsızlıktan kurtararak, Türkiye’nin en iyi sigorta şirketlerinin tekliflerini, en iyi fiyat garantisiyle hem online hem de telefon yoluyla, sadece 3 dakikada sunuyoruz. Sigortam.net 15 yıllık deneyimimiz ve bugüne kadar hizmet verdiğimiz 3 milyonun üzerinde mutlu müşterimiz ile sadece poliçe satın alma sürecinde değil, hasar bildiriminden, aracın çekici yardımıyla servise götürülmesine, hasar dosyası takibinden, tazminat ödemesine kadarki tüm süreci de müşterilerimiz için “ücretsiz” olarak takip ediyoruz.

Araç Kasko Sigortanızı Neden Sigortam.net’ten Yaptırmalısınız?

  • En iyi fiyat garantisi sunarız,
  • %45’e varan fiyat avantajı sunarız,
  • Türkiye’nin en iyi 20 sigorta şirketinin tekliflerini sunarız,
  • 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet sunarız,
  • Müşterilerimize güvenli alışveriş garantisi sunarız.

Sigortam.net olarak sigorta karşılaştırmalarında sunduğumuz bu avantajların yanı sıra dönemsel kampanyalarımızla da müşterilerimizin kazançlarına kazanç eklemelerini sağlıyoruz. Bu kampanyalarımızın bazıları ise şöyle:

  • Ödül programı ile kampanyası ile Sigortam.net’ten sizin referansınızla gelen kişinin trafik sigortası, kasko veya özel sağlık sigortası yaptırması halinde, yaptırılan poliçe tutarı üzerinden %5 ödül kazanabilir, kazandığınız bu ödülleri bir sonraki poliçe alımı ya da yenilemelerinizde kullanabilirsiniz.
  • Miles and Smiles kampanyası kapsamında, Sigortam.net’ten yaptıracağınız kasko, trafik veya özel sağlık sigortası poliçelerinde her biri için tam 1000 Mil kazanabilirsiniz.
  • Sigortam.net Eylül 2016 kampanyası ile Eylül ayının sonuna kadar yaptıracağınız özel sağlık sigortası poliçelerinde %5 indirim kazanabilirsiniz.

Hızlıca Kasko Teklif Alın

Siz de aracınızı kaza ve arıza risklerine karşı güvenceye almak ve bütçe planlamanızı derinden sarsacak ek masraflarla karşılaşmamak için iş işten geçmeden kasko sigortanızı yaptırın.

İster online olarak, isterseniz numaralı 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren 444 24 00 Sigorta Destek Hattımız’ı arayarak bize kolayca ulaşın, sadece 3 dakikada Türkiye’nin en iyi sigorta şirketlerinden için en iyi fiyat garantisiyle kasko teklifi verelim, bütçenize en uygun poliçeyi alın. 


Okumaya Devam Edin

Aracınızda Birden Fazla Hasar Olursa Hasar Tazminatı Alabilir misiniz?

21 Haziran 2010 Pazartesi
Kasko hasarlarında sıkça karşılaşılan ve genelde sigortalıların sorun yaşamalarına neden olan durumlardan birisi de birden fazla hasarı olan araçlarla ilgili yapılan tazminat talepleridir.

Bir Kaza Durumunda Ne Yapmalısınız?

21 Haziran 2010 Pazartesi

Maddi hasarlı kazalarda kazaya karışan diğer araçların sürücü ya da sürücüleri ile anlaştığınız takdirde, kendi aranızda Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tespit Tutanağı doldurmalısınız.

Hasar Sonrası Kesintiler Nelerdir?

21 Haziran 2010 Pazartesi
Aracınızla kaza yaptığınızda ve araçta hasar meydana geldiğinde hasar tutarını sigorta şirketi karşılasa bile poliçe şartlarına göre zorunlu bazı kesintileri sizin ödemeniz gerekebilir.