Kasko Yol Yardım Teminatı

Aracınız yeni olabilir veya aracınızın ihtiyacı olan bütün bakımları yaptırmış olabilirsiniz ama bu hiçbir şekilde zor durumda kalmayacağınız anlamına gelmez. Ne yazık ki aldığınız bütün önlemlere rağmen seyir halinde olmadık durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. 

Benzin sızdırması sonucu aracın yakıtsız alması, lastiklerin patlaması veya aracın aniden arızalanması gibi sizi yarı yolda bırakacak durumlar her an her yerde yaşanabilir. Üstelik bu durumlar uzun yolculuklarda yaşandığında daha can sıkıcı bir hal alacaktır. Bu noktada kurtarıcı olacak kasko sigortanızdır. Nasıl mı?

Pek çok sigorta şirketi, öngörülmesi mümkün olmayan durumlarda sürücülerin işlerini kolaylaştırmak amacıyla kasko ürünlerinde yol yardım paketleri sunmaktadır. Bu paketler, sigorta şirketlerinin politikaları doğrultusunda değişecektir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Yol yardım teminatının kapsamı, alınan kasko poliçesine göre değişmektedir. Örneğin, bazı yol yardım teminatları sadece ikamet bölgesi içerisinde geçerliyken bazıları ikamet dışında da güvence vermektedir.

İkametgah Sınırları içindeki Yol Yardım Teminatı

İkamet sınırları içerisindeki teminatlardan bazıları şunlardır;

 • Aracın bulunulan konumdan alınması veyaanlaşmalı araç servislerine götürülmesi gerekiyorsa, bu teminat devreye girer. Ancak bir kaza durumunda değil, aracın servise götürülmesi gerektiğinde kullanılır.
   
 • Araç anahtarının çalınması, kaybedilmesi gibi nedenlerle araca girilemeyen durumlarda kapı kilidi hizmeti de yol yardım teminatı kapsamında verilmektedir. Hizmet karşılığında yol ve işçilik ücreti de karşılanır. Aracınızın çalınması durumunda yapabileceklerinizi öğrenmek için ''Oto Hırsızlığında Yapılacaklar'' başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.
   
 • Lastik patlaması, uzun veya kısa pek çok yolculukta başımıza gelebilecek bir durumdur. Yol yardım teminatı, bu ihtimale karşı da güvence vermektedir ancak bu hizmet sadece işçilik giderlerini içerir. Lastiğin değişimin için oluşan giderler, sigortalı tarafından karşılanır.
   
 • Aracın yakıtının bitmesi halinde aracın en yakın akaryakıt istasyonuna götürülmesi de bu hizmetin içerisindedir.
   
 • Kasko poliçesi koşullarına bağlı olarak gerekli durumlarda ikame araç hizmeti de verilmektedir. Ancak bu hizmetin kasko poliçesine ayrıca dahil edilmesi gerekir.Ayrıca yol yardım teminatı, konaklama ve seyahat hizmetlerini de kapsayabilmektedir. İkame araç hizmetiyle ilgili detaylı bilgi için ''Kaskoda Araç İkame Teminatı'' başlıklı içeriğimize bakabilirsiniz.

İkametgah Adresi Dışında Yol Yardım Teminatı

Araç ikametgah adresi dışında bir yerde çalındıysa veya hasar gördüyse aşağıdaki hizmetler verilmektedir;

Konaklama Giderleri

Araç o gün içerisinde onarılamayacak durumdaysa,otel giderleri karşılanır.

Geri Dönüş veya Seyahate Devam Giderleri

Araç onarım süresi belirlenmiş süreyi aşıyorsa,geri dönüş veya gidilmek istenen yere varış masrafları karşılanmaktadır.

Kiralık Araç Hizmeti

Yola devam etmek isteyen sürücülere verilen hizmettir. Bu güvence için Sigorta şirketleri belirli bir zaman sınırı koyabilir.

Hem ikametgah adresiniz sınırları içinde hem de bilmediğiniz yollarda ilerlerken güvence sağlamanın yolu kasko yaptırmaktan geçer. Siz de Sigortam’net’in online kasko hizmetleriyle bu güvenceyi almak içinkasko sorgulama formunu doldurun. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın!

 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL