Kasko Sigortasında Asistans Hizmeti | Kasko | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Kasko Sigortasında Asistans Hizmeti

Asistans teminatı, kasko, konut veya seyahat gibi pek sigorta poliçesinde yer alan önemli bir hizmettir. Asistans teminatı; sigorta şirketi ve kasko ürününe bağlı olarak farklılık içermektedir. Bu nedenle kasko poliçesini imzalamadan önce sigorta şirketlerinin asistans hizmetleri ve anlaşmalı araç servisleri hakkında bilgi sahibi olunması gerekir.

Eksik bilgi ile edinilen kasko poliçeleri sigorta şirketi ve sigortalılar arasında bir takım sorunlara neden olabilir. Hasarın tamiri uzarken, bütçenize ekstra bir yük binebilir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için kaskonuz kapsamındaki yol yardımları hakkında bilgi sahibi olmakta fayda var. Yol yardımları ile ilgili detaylı bilgi içi; ''Yol Yardım Hizmeti Nedir?'' başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Asistans hizmeti aracın kaza, arıza, tam veya kısmi zarara uğraması sonucu kullanılamayacak duruma gelmesiyle devreye girer. Sağlanan asistans hizmeti ile araçların karşılaştıkları problemlerin zaman kaybetmeden ve kolayca çözülmesi amaçlanmıştır. 

Asistans hizmeti kendi içerisinde araç yardımı ve sürücü-yolcu yardımı olmak üzere 2 şekilde değerlendirilebilir. Araç yardımı, hasar gören aracın tamiri veya aracın bulunduğu konumdan kurtarılması için verilen hizmetlerdir. Daha net anlaşılması içi bu yardımın verildiği durumları belirtmek faydalı olacaktır.

 

Kasko Asistans Hizmetleri
 

Araç Yardımı Kapsamı
 

 • Aracın yetkili servise çekilebilmesi için çekici gönderilmesi,
   
 • Ufak çaplı hasarlar için gezici servisin gönderilmesi,
   
 • Gerekli durumlarda yedek parça temini,
   
 • Şarampolden yuvarlanan aracın kurtarılması,
   
 • Araç içi anahtar çilingir hizmeti,
   

Sürücü ve Yolcu Yardımı Kapsamı

​Sürücü ve yolcu yardımı ise sürücüyü ve araçtaki diğer yolcuların ihtiyaçların karşılamak için verilen hizmetlerdir.
 

 • Sürücü ve yolcuların ikamet yerlerinden uzakta olması durumunda; konaklama ve masrafların karşılanması,
   
 • Alternatif ulaşım için araç temini,
   
 • Kaskolu aracın kaza geçirmesi durumunda, sürücünün cezai suçlarından kaynaklı oluşan yasal savunma ve kefalet masraflarının karşılanması,
   
 • Tamir edilen aracın sahibine ulaştırılması.

Bütün bu hizmetlerden yararlanabilmek için kasko poliçenize asistans teminatını dahil ettirmeniz gerekmektedir. 

Sigortam.net müşterileri hasar sürecini kısa sürede atlatır. Siz de hala araç kaskonuzu yaptırmadıysanız veya yenileme dönemindeyseniz Sigortam.net’e gelerek kasko sorgulama yapın, güvencesiz kalmayın. Hasar anında telefon desteği için 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın.


Benzer İçerikler

Kaskolu Aracın Çalınma Şekli Önemli mi?

 Aracın aracın çalınması ile ilgili, sigorta şirketi ile sigortalıyı anlaşmazlığa sürükleyen birkaç çalınma şekli vardır. Bu çalınma şekillerini öğrenerek önlem alın.

Devamını Oku

Online Sigorta Poliçesi Almanın Kolaylıkları

Online sigorta sorgulamanın kolaylıklarını değerlendirmek için Sigortam.net'e gelin, en kolay ve en uygun sigortaya hızla sahip olun.

Devamını Oku

Kasko Sigortasını Nasıl Daha Ucuza Alabilirsiniz?

Hem ihtiyacınıza hem de bütçenize uygun bir kasko sigortasına sahip olabilmek için önerilerimizi dikkate almanız son derece önemlidir…

Devamını Oku