Kaskoda Çekici Teminatı Ne gibi Faydalar Sağlar?

Kaskonun kapsamına dair temel bilgiler, Kara Araçları Kasko Sigortası Genel Şartları’nda belirtilmiştir. Kaskodaki kapsam farklılıkları ise kasko sigortasında çeşitliliği arttırmış, sürücülerin 4 farklı kasko ürünü arasında seçim yapmasına olanak sağlamıştır. 

Kaskonun çeşitleri hakkında genel bir bilgi vermek gerekirse;  temel güvenceleri kapsayan kasko çeşidi, düz kasko sigortasıdır. Temel güvencelerden bir veya birkaçını kapsayan kasko, dar kasko sigortasıdır.

Temel güvenceler yanında ilave güvencelerden bir veya birkaç güvenceyi kapsayan kasko genişletilmiş kasko sigortasıdır. Genel şartlarla birlikte tüm ek güvenceleri içeren kasko ise tam kaskodur.

Kasko çeşitleri ve ürünlerinin çoğalmasıyla kasko hizmeti veren sigorta şirketleri de çoğaldı. Hem kasko çeşitlerinin hem de sigorta şirketlerinin artması ise en çok sürücülere yaradı.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Böylecek karşılaştırma yapma olanağı arttı. Sigorta şirketlerinin artmasının yarattığı rekabet ortamında en iyi hizmeti vermeye çalışan sigorta şirketleri kasko genel şartları dışında da bazı hizmetler vermeye başladı. Bu hizmetlerden biri de çekici teminatıdır. 

Çekici Hizmetinin Detayları

Peki, çekici teminatı nedir ve ne gibi avantajlar sağlar?

Özellikle bilmediğimiz yollarda ilerlerken yolda kalmak, sürücülerin en büyük korkusudur. Neticede hiç bilmediğimiz yollarda aracımız hasar aldığında süreç çok daha zor işleyecektir.

Bu noktada asistans hizmetleri oldukça işinizi kolaylaştıracaktır. Asistans hizmetleri içerisinde yer alan teminatlardan biri de çekici teminatıdır.

Kasko güvencesi içerisine dahil edilen çekici teminatı; kaza sonucu hareket edemeyecek durumda kalan aracın, bir çekici kullanılarak kaza yerinden alınması, yetkili veya anlaşmalı bir servise götürülmesi hizmetini kapsamaktadır. Bu teminattan faydalanabilmek için aracın kaza geçirmiş olması şartı yoktur. Araçta meydana gelen herhangi bir arıza yüzünden aracın hareket edememesi durumu da çekici teminatı kapsamındadır. Burada önemli olan aracın bir şekilde hareket edemeyecek konumda olmasıdır.

Bazı sigorta şirketleri, çekici teminatını ilave bir güvence olarak sunarken; bazı sigorta şirketleri de assistans hizmetleri kapsamında bu hizmeti vermektedir. Ancak, genellikle bu teminat aracın onarım masraflarını içermez. Çekici teminatı hareketsiz durumdaki aracın bulunduğu yerden alınarak bir servise götürülmesi hizmetini kapsar. 

Seyahat sırasında aracınızın aksamlarında oluşabilecek herhangi bir soruna karşı geniş bir güvence için yol yardım teminatı alınabilir. Yol yardım hizmetleri içerisinde sadece çekici hizmetleri değil, pek çok ek hizmet bulunmaktadır. Örneğin; araç, yakıtı tükendiği için de yolda kalmış olabilir. Bu durumda yol yardım teminatı sayesinde aracınızın en yakın akaryakıt istasyonuna götürülmesini sağlayabilirsiniz. Yol yardım hizmetleri hakkında detaylı bilgi için; "Kasko Yol Yardım Teminatı" başlıklı yazımızı incelemenizi öneririz.

En doğru teminatları kapsayan kasko için kasko sorgulama yapmanız gerekir. Kasko sorgulaması ile kazanabileceklerinizi öğrenmek için "Kasko Sorgulama ile En Uygun Kasko Nasıl Bulunur?" başlıklı makalemizi okuyun. Hemen, şimdi kasko sigortası almak için kasko sorgulama formunu doldurunDilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın!

Benzer İçerikler

Sigortam.net'in Farkı Ne?

Araç kaskosu fiyatları; kişisel özellikler, hasar geçmişi ve aksesuarlar gibi detaylara...göre farklılık gösterir.

Sigortam.net yılların sigortacılık tecrübesi ile müşterisinin ihtiyacını...tanır ve ona yönelik en iyi çözümü sunar.

Sigortam.net...ile
 • 1 En iyi fiyat garantisine sahipsiniz.
 • 2 7/24 kesintisiz sigortacılık hizmeti alırsınız.
 • 3... 20 sigortanın şirketinin onlarca ürün seçeneği arasından seçim yaparsınız....
 • 4 Teklifleri şeffaf şekilde...karşılaştırırsınız.
 • 5 ...%45’e varan fiyat avantajından yararlanırsınız.
 • 6 Ödemelerinizi ister peşin ister taksit taksit yaparsınız.
 • 7 3 dakikada online ya da telefonda satın alma yaparsınız....
 • 8 Sigortanızı almadan, alırken...ve aldıktan sonra her ihtiyacınızda yanınızda olan uzman bir ekip bulursunuz.

Söz Veriyoruz, İhtiyaç Duyduğunuz Her An Yanınızdayız!

Sigortam.net olarak, sadece...poliçenizi satın alırken değil, hasar anında, poliçe yenilerken kısacası ihtiyaç duyduğunuz her an 7/24...yanınızdayız.
 

Söz Veriyoruz;
 • 1 20 sigorta şirketi...arasından ihtiyacınıza en uygun poliçeyi bulmanız için karşılaştırma yapar ve %45’e varan fiyat avantajı...sunarız.
 • 2 444 24 00 numaralı...Sigorta Destek Hattı’mızdan 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veririz.
 • 3 Aynı poliçeyi daha uygun fiyata bulursanız aradaki farkı size geri öderiz....
 • 4 Poliçe yenileme zamanınız...geldiğinde siz hatırlatmadan, biz size hatırlatırız.
 • Siz En Uygun Poliçeyi...Satın Alın, Gerisini Bize Bırakın!

  • 1... Poliçenizi adresinize ücretsiz kargo ile gönderelim.
  • 2 444 24 00 Sigorta Destek Hattımız ile günün...her saatinde, çekici hizmetinden eksper tayinine kadar hasar sürecinizi takip edelim.
  • 3 Poliçe vadenizi sizin yerinize takip edelim.
  • 4 Vadeniz dolmadan önce sizinle iletişime...geçerek, poliçenizi yenilemeniz için bilgilerinizi güncelleyelim.
  • 5 En iyi şirketlerden sizin için teklif hazırlayıp, yenileme ve...hasarsızlık gibi indirim haklarınızı sizin için gözetelim.
  • 6 Vade tarihinizde yenilemenizi yaparak, kesintisiz sigorta güvencesi almanızı...sağlayalım.
  TELEFONDA TEKLİF ALMAK İÇİN
  BİZİ ARAYIN!