444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Kaskoda Eksik Sigorta Nedir?

02 Haziran 2014

Kasko sigortası bedelinin aracın hasara uğradığı andaki değerinin altında olmasıne eksik sigorta denir. Yani eksik sigorta; araç bedelinin gerçek bedelinin altında olması halidir. 

Poliçede eksik sigorta halinin olması; olası hasar durumunda sigorta şirketinin hasar tazminini eksik ödemesine sebep olur.

Kasko poliçenizi satın alırken 'hasar ikame zeyili' teminatını seçmemiş olabilirsiniz; ancak teminatı seçmediğiniz halde hasar anında sigorta şirketi hasar tazminatınızı öder, ödediği hasar bedelini aracınızın sigorta bedelinden düşer. Bu durum aracınızın eksik sigorta bedeli ile devam etmesine neden olur.

Bilgi sahibi olmadan ya da eksik prim ödeme amacıyla araç bedelinin gerçek değerinin altında gösterilmesi, hem tam hasar hem de kısmi hasar ödemelerinizde size ve aracınıza zarar verir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN
Tam hasar durumunda ödediğiniz değer esas alınacak ve sigorta şirketi aracınızın sigorta bedelinin piyasa bedeli altında olmasından dolayı sorumlu sayılmayacaktır.

Kısmı hasarlar için de yine ödediğiniz sigorta bedeli esas alınacak, sigorta şirketinin bu hasar için ödeyeceği tutar yine araç sigorta bedelinin olması gereken tutardan az olmasına neden olacaktır.

Olası bir hasar anında zarar tazmininin eksik ödenmesini istemiyorsanız, durumu farkeder fark etmez poliçenize araç aksesuarlarınızı dahil ettirebilir, araç rayiç değeri ve 2014 kasko değer listesi ile aracınızın değerini piyasa değerine uygun zeyil yaptırarak güncelleyebilirsiniz.

Sigortam.net ‘te en iyi sigorta şirketleri ile sigortalanmak için kasko poliçe sorgulama formunu doldurun, sadece 3 dakikada sigortalanın.

Dilerseniz 7/24 hizmet inancıyla çalışan 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’mızı arayarak kolayca sigortalanın.


Okumaya Devam Edin

Aracımdaki Ek Aksesuarları Kasko Poliçeme Dahil Ettirebilir miyim?

16 Haziran 2010 Çarşamba

Araçtaki ek aksesuarlar kasko poliçesine dahil edilebilir mi öğrenerek olası avantajları kaçırmayın.

Niçin Kasko Sigortası Yaptırmalısınız?

17 Haziran 2010 Perşembe

Kasko sigortası, sigortalı aracın yanması, çalınması, çalınmaya teşebbüs edilmesi veya kaza sonucu oluşabilecek zararlarını güvence altına alır.

Kasko Sigortası Neleri Kapsar?

17 Haziran 2010 Perşembe

Kasko sigortası yaptırırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu ihtiyacınıza uygun doğru teminatların seçilmesidir.