444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Kaskoda Eksik Sigorta Nedir?

Kasko sigortası bedelinin aracın hasara uğradığı andaki değerinin altında olmasıne eksik sigorta denir. Yani eksik sigorta; araç bedelinin gerçek bedelinin altında olması halidir. 

Poliçede eksik sigorta halinin olması; olası hasar durumunda sigorta şirketinin hasar tazminini eksik ödemesine sebep olur.

Kasko poliçenizi satın alırken 'hasar ikame zeyili' teminatını seçmemiş olabilirsiniz; ancak teminatı seçmediğiniz halde hasar anında sigorta şirketi hasar tazminatınızı öder, ödediği hasar bedelini aracınızın sigorta bedelinden düşer. Bu durum aracınızın eksik sigorta bedeli ile devam etmesine neden olur.

Bilgi sahibi olmadan ya da eksik prim ödeme amacıyla araç bedelinin gerçek değerinin altında gösterilmesi, hem tam hasar hem de kısmi hasar ödemelerinizde size ve aracınıza zarar verir.
#%kasko01%# Tam hasar durumunda ödediğiniz değer esas alınacak ve sigorta şirketi aracınızın sigorta bedelinin piyasa bedeli altında olmasından dolayı sorumlu sayılmayacaktır.

Kısmı hasarlar için de yine ödediğiniz sigorta bedeli esas alınacak, sigorta şirketinin bu hasar için ödeyeceği tutar yine araç sigorta bedelinin olması gereken tutardan az olmasına neden olacaktır.

Olası bir hasar anında zarar tazmininin eksik ödenmesini istemiyorsanız, durumu farkeder fark etmez poliçenize araç aksesuarlarınızı dahil ettirebilir, araç rayiç değeri ve 2014 kasko değer listesi ile aracınızın değerini piyasa değerine uygun zeyil yaptırarak güncelleyebilirsiniz.

Sigortam.net ‘te en iyi sigorta şirketleri ile sigortalanmak için kasko poliçe sorgulama formunu doldurun, sadece 3 dakikada sigortalanın.

Dilerseniz 7/24 hizmet inancıyla çalışan 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’mızı arayarak kolayca sigortalanın.


Benzer İçerikler

En Kolay Araç Kasko Fiyatı Hesaplaması

Araç kasko fiyatı hesaplaması yaparak en uygun kasko fiyatlarına ulaşmanız mümkün. Sadece Sigortam.net'ten kolayca teklif alın, zaman kaybetmeyin.

Devamını Oku

Kasko Değeri Üzerinden Mtv Hesaplama

Sürücülere maddi bir yük olan MTV tutarını (Motorlu Taşıtlar Vergisi) indirimli ödemek mümkün. Bu noktada kritik detay ise kasko değer listesi. 

Devamını Oku

Dikkat! Ucuz Sigorta Sizi Yarı Yolda Bırakmasın

Pek çok sürücü kaskosunu yaptırırken ne kadar ödeme yapacağı ile daha çok ilgilenmekte ve genel olarak poliçesini inceleme kısmını göz ardı etmektedir.

Devamını Oku