Kaskoda İndirim Tüyoları

Yaşanabilecek risk ihtimallerine karşı önlem almak ve hasar sürecini kısa sürede atlatmak isteyen tüm motorlu-motorsuz araç sahipleri, kasko sigortasına ihtiyaç duyar. 

İsteğe bağlı olan ve her araç sahibinin yaptırabileceği kasko sigortası, özellikle yoğun trafikte araç kullanan sürücüler için büyük avantajdır.

Kasko, kontrol edilemeyen veya dikkatin yeteri olmadığı, hırsızlık, kaza,yangın, terör, deprem gibi yaşanması muhtemel riskler karşısında çözüm kaynağı olacaktır. Kasko kapsamında yer alan diğer riskler için; ''Genel ve Özel Şartları'' inceleyebilirsiniz.

Yerine yenisini koyamayacak veya zarar gören araç parçalarını yeniden temin ettiremeyecek sürücüler,araç kasko sigortasını yaptırmakta gecikmemelidir. 

Alınan her kasko ürünü, tüketicilerinin beklentilerini karşılamayabilir. Bu noktada en büyük sorumluluk sürücülerdedir. Kasko sigortasına en avantajlı ve uygun şekilde ulaşmak için gözden kaçmaması gereken bazı ayrıntılar vardır, bunların başında ön araştırma yapmak gelir.

En doğru kasko güvencesiyle sigortalanmak ve ekonomik sigorta ürününe ulaşmak, uzmanlık ister. Üstelik pek çok alanda olduğu gibi, sigorta alım süreci de yanlış yorumlara ve yönlendirmelere açık bir süreçtir.

Genellikle en uygun fiyata odaklanan sürücüler, fiyatla doğrudan bağlantılı olan teminatlara dikkat etmeyebiliyor ve eksik teminatlarla sigortalandığını ancak hasar anında öğreniyor. En doğru ve ekonomik kasko poliçesi için sürücülerin araştırarak teklif alması gerekiyor. Araştırma aşamasının en doğru şekilde sonuçlanması için ise uzman kişilerden görüş alınmalı, araç kullanım şekli ve sıklığı göz önünde tutularak beklentiler oluşturulmalı. Beklentilerinizi belirledikten sonra, uygun kasko sigortası fiyatları için fırsatları değerlendirmeye başlayabilirsiniz.

Kasko Sigortasında 3+6 İndirim Tüyosu

Öncelikle şunu belirtmek gerekiyor; indirimli kasko ürünleri, sigorta şirketlerine göre farklılıklar içermektedir. Çünkü; her bir sigorta şirketi kendi politikaları doğrultusunda avantajlı kasko paketleri sunar. Öncelikle pek çok sigorta şirketinde geçerli olan indirimlerden bahsedeceğiz.

 1. Büyük şehirlerde yaşanan kaza riskleri daha fazla olacağından bu şehirlerde kasko ve trafik sigortası primleri yükselir. Buna karşın trafik yoğunluğunun az olduğu yerlerde primler düşer.
   
 2. Kasko primlerinde oldukça fazla etkisi bulunan ve yaygın olarak bilinen indirim hakkı hasarsızlık indirimidir. Hasarsız geçirilen yıl arttıkça ödenecek kasko primleri de düşecektir.
   
 3. Sürücülerin tercihleri doğrultusunda değerlendirebilecekleri bir diğer indirim alternatifi de muafiyet indirimidir. Muafiyet indirimi, olası hasar esnasında oluşan maddi tutarın belirli bir kısmının sigorta sahibi tarafından karşılanması anlamına gelir. Muafiyet indirimi hakkında detaylı bilgi için; ''Kaskoda Muafiyet İndirimi'' başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yukarıda bahsettiğimiz avantajlar en yaygın ve en çok bilinen kasko indirimleriydi. Sigorta şirketlerinin yaygınlaşması, dolayısıyla rekabetin artışıyla beraber sigorta şirketleri farklı indirim politikaları geliştirmeye başladı. Bunlar; 

 • 30 yaşının üstündeki sigortalılara yaş indirimi,
 • Tek sürücü indirimi (aracı tek kullanılacağı durumlarda verilir.)
 • Bazı mesleklere özel mesleki indirimler ( öğretmenlere, öğretim üyelerine, memurlara, eczacılara, TSK mensupları ve eşlerine)
 • En az 3 yıllık ehliyet sahiplerine, ehliyet indirimi 
 • Peşin ödeme indirimi
 • Aracında alarm takılı olanların, yaşı genç araba marka ve modellerinin, eğitim seviyesi yüksek olanların kasko primleri daha az tutabilir,

Bütün bu farklı kriterlerin sebebi ise sürücünün kaza riskinin daha az olacağına dair olan istatistikler

Siz de hala kasko sigortanızı yaptırmadıysanız Sigortam.net'e gelerek kasko sorgulama yapın, avantajlı 2014 kasko fiyatları içerisinden bütçenize uygun olanını seçin. Telefon desteğine ihtiyaç duyarsanız, 7/24 hizmet anlayışıyla hareket eden 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL