444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Kazada Kusurlu Olan Araç Kasko Güvencesinde Midir?

Kasko sigortası herhangi bir kazada hasara uğrayan aracı, limit ve teminatlar doğrultusunda güvence altına alır.

Burada kazanın nasıl geliştiği de önem taşır. Sigortalı olan sürücü kasıtlı bir şekilde kazaya sebep olduğu tespit edilirse, hasarı sigorta tarafından karşılanmaz.

Yine kaza anında ehliyetinizin olmadığı ya da alkollü olduğunuz tespit edilirse sigorta yine hasarınızı ödemez. Bu nedenle böyle önemli noktalara dikkat etmeniz gerekir. Ehliyetsiz ve alkolsüz trafiğe çıkmak zaten başlı başına yanlış bir davranıştır ve cezası vardır.

Örneğin, trafikte seyrederken birden kırmızı ışık yandı ve önünüzdeki ara durdu. Siz bu durumu fark etmeden önünüzdeki araca çarparsanız, trafik sigortası karşı tarafın zararını öderken, kasko sigortanızda sizin aracınızdaki hasarları teminat altına alır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Sigortam.net üzerinden kasko hesaplama yaparak en uygun kasko fiyatlarına hemen ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 sigorta ile ilgili detaylı bilgi alın.


Benzer İçerikler

Kasko Fiyatlarını Yükselten 6 Sebep

Kasko fiyatlarını yükselten pek çok faktör var bunlardan biri; ihtiyaç dışı ek teminatlar almak. Peki kasko fiyatlarını yükselten diğer nedenler neler?

Devamını Oku

Otomobil Freni Patladığında Yapılacaklar

Araçtan kaynaklı kazalarda, fren sistemi önemli bir etken. Siz de olası bir fren probleminde büyük hasarlar görmemek için yapabileceklerinizi öğrenin!

Devamını Oku

Hatalı Akaryakıt Teminatı

Yanlış akaryakıt dolumu gibi ufak bir dikkatsizliğin bütçenize ve aracınıza zarar vermemesi için kasko yaptırmayı veya yenilemeyi geciktirmeyin.

Devamını Oku