Kaskoda Mini Onarım

Kasko sigortası içerisinde yer alan mini onarım teminatı, sigorta poliçesi geçerlilik süresince ekstra bedel ödemenizi gerektirmeden aracınızdaki ufak hasarların tamirini sağlar. 

Mini onarım teminatı, uzun yıllardır uygulanmasına rağmen birçok sürücü tarafından hala bilinmiyor. Bu sebeple; kasko sigortası poliçesine sahip sürücülerin oranları yüksekken mini onarım teminatı hizmetinden yararlananların oranı çok daha düşük. 

Oysa kasko teminatları içerisine dahil ettirebileceğiniz mini onarım ile aracınızdaki ufak problemleri telafi ederken, bütçenizi de kolayca koruyabilirsiniz.

Kasko sigortası sahibi, anlaşmalı olduğu sigorta şirketinin yetkili servisi ile mini onarım hizmetinden yararlanabilir. Küçük ölçekli hasarları, mini onarım merkezlerinden yardım alarak bütçesine ek masraf oluşturmadan kazanır. 

Mini onarım teminatı özellikle trafiğin yoğun olduğu yerlerde araç kullananlar ve çok fazla trafiğe çıkan sürücüler için oldukça işlevsel olacaktır. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Mini onarım teminatlarında en çok merak edilen konulardan hasarsızlık indirimi ile ilgili ise şunu belirtmekte fayda var; hasarınız mini onarım ve limit ve teminatları doğrultusunda ise hasarsız indirimi bozulmaz.

Yani mini onarım teminatı ile araçta meydana gelebilecek küçük hasarları, belli bir limit sınırı dahilinde kaskonuzun hasarsızlık indirimini bozulmadan tamir sağlarsınız.

Bu yüzden önceden mini onarım servisine gidip hasarın mini onarım limit ve kapsamları içerisinde olup olmadığını mutlaka öğrenmelisiniz. Aksi halde hasarsızlık indirimi hakkını kaybedebilirsiniz.

Mini onarım teminatını aracına eklettiren araç sahipleri ufak hasarların kolayca üstünden gelebileceği gibi, araçlarının orjinalliğini her daim koruma avantajını da yakalar. 

Mini Onarım Teminatı Neleri Kapsar?

Mini onarım teminatı ile aracınızı;
 

 • Boyasız araç kaportası göçüğünü düzeltme,
   
 • Boya hasarlı kaporta göçük düzeltme,
   
 • Araç boya tamiri (tampon sıyrıkları, anahtar çizikleri, kapı vuruklarını)
   
 • Araç döşemesi tamirleri (deri, halı, kumaş, plastik üzerindeki yanıkları, döşeme yırtıkları ve çizikleri)
   
 • Ön cam tamiratı
   
 • Leke çıkarma (deri, döşeme kumaşları ve halı malzemelerindeki leker)
   
 • Göçük, yırtık, kopuk ve eksik parçalar gibi plastik tampon tamirini kapsayan hasarlara karşı aracınızı koruyabilirsiniz.

Mini Onarım Teminatı Neden Tercih Etmeli?
 

 • Mini onarım teminatı sayesinde aracınız ilk halini daha kolay korur, araç orjinalliği bozulmaz,
   
 • Daha büyük masraflara engel olurken para tasarrufu ile birlikte zaman tasarrufu da sağlar,
   
 • Araç parçalarınız mini onarım servislerinde sökülmeyeceği için güven sağlar,
   
 • Araçta kaporta, boya,  cam gibi masrafları minimize eder,
   
 • Anlaşmalı servisiniz ile yerinde onarım yapılır,
   
 • Küçük bir hasar yüzünden sigorta hasarsızlığınız bozulmaz.

En doğru poliçeye en doğru teminatlara ulaşmanız için çalışan Sigortam.net’e gelin, en iyi sigorta şirkertleri ile sigorta sahibi olma avantajını kaçırmayın. Dilerseniz 7/24 hizmet veren 444 24 00 numaralı destek hattımızdan yardım alın.

Benzer İçerikler

Anadolu Sigorta Kasko – Kasko
 

Anadolu Sigorta Kasko Ürününde Dikkat Edilmesi Gereken Özel...Şartlar

 
1 Nisan 2013 itibarıyle Kasko Genel ve Özel Şartları’nda birtakım değişiklikler...olmuştur. Hasar durumunda sorun yaşamamanız için aşağıdakileri mutlaka okuyun.
 

1-Eski Genel...Şartlarda Olup Yeni Genel Şartlarda Bulunmayan Teminat ve Uygulamalar

 

A)Araç...Bedeli

 
Rayiç değer belirleme yöntemi değişeceğinden, poliçe üzerine...araç bedeli yazılmayacak. Bunun yerine aracın rayiç bedelinin nasıl belirleneceği...yazılacak.
 

B) Eksik/Aşkın Sigorta

 
Araç bedeli artık poliçeye...yazılmayacağı için eksik/aşkın sigorta uygulaması da sona eriyor. Uygulama yalnızca aksesuarlar için...devam edecek.
 

C) Enflasyondan Korunma Klozu

 
Araç bedeli poliçeye...yazılmayacağı için enflasyonun aracın değerini etkilemesini engellemek amacıyla konulan enflasyondan korunma klozu da artık...poliçelerde yer almayacak. Aracın değeri zaten rayiç değer ile belirleneceğinden değer kaybı...oluşmayacak.
 

2-Yeni Genel Şartlarda Olup Bu Üründe Olmayan...Teminatlar

 
Aşağıdaki teminatlar kasko genel şartlarında standart olarak bulunup, bu...üründe seçmeli veya şartlı olarak bulunmaktadır.
-Kullanım ve gelir kaybı...(Seçimli)
 
-Yurtdışı (Seçimli)
 
-0 km araçlarda yenisi...ile değiştirme (Şartlı)
 

3- Ek Teminatlar

 
Yeni Kasko Sistemi’nde Ek...Teminatlar Genişletilmiş Kasko ve Tam Kasko ürünleri içerisinde bulunacaktır. Bu üründe bulunan ek...teminatlar:
 
-3. kişilerce kötü niyet ve muziplikle yapılan...hareketler
 
-Yasal olarak taşınmasına izin verilen yanıcı, parlayıcı maddeler,...(Seçimli)
 
-Araç anahtarının ele geçirilmesi sonucu...çalınma,
 
-Kemirgen ve hayvanların verdiği zararlar*
 
*Kemirgen ve...diğer hayvanların aracın motor, elektrik ve mekanik aksamına, sıkışma, kemirme vb. yollarla vereceği zararlar teminat...kapsamındadır. Evcil hayvanların araç içerisine vereceği zararlar ile kuşların doğrudan veya dolaylı olarak...araç boya ve kaportasına vereceği zararlar teminat kapsamı...dışındadır.
 

4-Ürüne Özel Uygulamalar

 

A) Yedek...Parça Uygulaması 

 
Hasar gören parçanın onarım imkanı yok ise sigortacı...tarafından orijinal parça tedarik edilir. Hasarlanan parça orijinal değilse aynı özellikleri...taşıyan parça ile değiştirilme yoluna gidilir. Sigortacıdan izin alınmaksızın yapılan değişimler...ödenmez.
 

B) Cam Hasar Uygulaması 

 
Anlaşmalı cam...servislerinin haricinde gerçekleştirilen cam değişimlerinde %25 muafiyet...uygulanır.
 

C) Servis Uygulaması 

 
Onarım sigortacının...anlaşmalı olduğu serviste veya sigortalının tercih edeceği serviste yapılabilir....Anlaşmasız servislerde
 
Sigortacıdan izin alınmaksızın yapılan onarımlar...ödenmez.
 

D) Rayiç Değer Belirleme...Uygulaması 

 
Emsal veya muadil araca sahip yetkili/yetkisiz satıcılar ve galeriler ile internet...sitelerinden en az 3 adet fiyatın ortalaması... alınır.
 
 
 
 
Bu sayfada paylaşılan detaylar...tamamen bilgi amaçlıdır. Sigorta şirketleri ürün ve teminatlarda değişiklik...yapabilirler. Bu nedenle, satın aldığınız poliçe ile beraber gelen belgede yer alan genel ve özel şartları...mutlaka okumanızı hatırlatırız. İtiraz durumunda en kısa zamanda 444 24 00 Sigorta Destek Hattı veya sigorta...danışmanınız ile iletişime geçmelisiniz.