Kaskoda Muafiyet İndirimi

Araç sigortası yaptırmanın önemi yadsınamaz. Araç sigortaları içerisinde yer alan zorunlu trafik sigortası, sizi diğer sürücülere karşı zor durumdan kurtarırken, sorumluluğumuzda olan eylemlerin verdiği zararları karşılar.

Üçüncü kişilere verdiğimiz zararlar elbette önemli peki kendi araçlarımıza verdiğimiz zararlar?

İstanbul, Ankara olmak üzere büyük şehirlerde yolculuğa çıkan araç sayısını ve her an maddi hasarlı bir kazayla karşılaşma ihtimalimizi düşündüğümüzde kasko yaptırmanın da giderek zorunlu bir hal aldığını göreceğiz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Özellikle risklerin fazla olduğu şehirlerde kasko sigortası yaptırmak bir tercih olmak çıkıp gönüllü-zorunluluğu ortaya koyuyor. Fakat kasko ekonomik şartlara daha fazla bağlı bir sigorta türü çünkü trafik sigortasına göre prim oranı daha yüksek. Peki ekonomik sebeplerle kaskoya sahip olamayanların, primleri azaltması mümkün mü?

Kasko primlerini belirleyen birçok faktör söz konusu; beş yıllık sürücü belgesine sahip sürücüler için ehliyet indirimi, aracınızda alarm varsa alarm indirimi, sürücü yaşına göre yaş indirimi gibi. Bu indirimleri değerlendirdiğimizde dahi yüksek bir indirim oranı ile karşılaşıyoruz. Bu indirimlere ilave yapabileceğimiz ve tek başına bile büyük oranda indirim sağlayan bir indirim de muafiyet indirimi.

Muafiyet İndirimi Nedir?

Muafiyet indirimi, olası hasar esnasında oluşan maddi tutarın belirli bir kısmının sigorta sahibi tarafından karşılanması anlamına geliyor. Sigorta bedelinin %10 veya %20 gibi oranlarda değerlendirilerek muafiyet belirlenebiliyor.

İndirim tutar sigorta sahibi ile sigorta şirketinin yapacağı değerlendirmeler sonucunda tespit ediliyor. Muafiyetin ise 2 faydası bulunuyor. 

1. Muafiyet indirimi sigorta primini düşürüyor. 
2. Yüksek oranlarda hasarsızlık indirimi sahibiyseniz ve ufak defek kazalardan dolayı hasarsızlık indirimini kaybetmek istemiyorsanız; muafiyet indirimi hasarsızlık indiriminizi korumanıza yardımcı olur.

Kasko primleri aracın markasına, modeline, geçmiş yıllardaki hasarları baz alınarak belirlendiği için muafiyet oranı yükseldikçe sigorta primi de düşüyor. Hasarsızlık indirimi ve muafiyet indirimi uygulaması primi büyük oranda indirmek için birlikte kullanılabilir. Muafiyet indirimi ile ilgili daha detaylı bilgi almak için ''Muafiyetli Kasko Nedir?'', ''Muafiyetli Kasko Avantajı'' konulu yazılarımıza göz atabilirsiniz.

Eğer ;
 
• Standart kasko primi / Araç değeri %10’a yakın veya %10’dan yüksekse,
• Aracınız, şehir içinde çok sık kullanılan bir araç değilse,
• Poliçenizde mini hasar teminatı varsa, mutlaka muafiyet indirimini değerlendirin kaskonuza çok daha uygun fiyatlarla sahip olun.

Siz de sigortanıza Sigortam.net ile sahip olun, sigorta sahibi olabilmek için zaman kaybetmeyin, form doldurmak istemezseniz 7/24 hizmet veren sigorta destek hattımızdan yardım alın.

 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL