Kasko Sigortasındaki Yol Yardım Teminatı | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Kasko Sigortasındaki Yol Yardım Teminatı Hangi Durumlarda Kullanılabilir?

Kasko sigortası kapsamında yer alan yol yardım teminatı, belli bir yaşın üzerindeki araçlar için kritiktir. Çünkü; yaşı fazla olan araçların yolda kalma riski çok daha fazladır. Bu, yeni aldığınız otomobilin sizi asla yarı yolda bırakmayacağı anlamına gelmez. 

Özellikle sıklıkla ikametgah sınırları dışında araç kullananlar için, yol yardım teminatı büyük önem taşır. Uzun yol seyahatlerinde; aracın kapılarının kilitli veya yakıtsız kalması, aracın çalınması yahut arızalanması, bir kaza yaşanması olmayacak ihtimaller değildir. 

Daimi ikametgah sınırları içinde olabileceği gibi uzun yola çıkıldığı durumlarda da bir nedenle aracın kapılarının kilitli kalması, aracın yakıtsız kalması, aracın çalınması ya da arızalanması, hatta bir kaza geçirilmesi olmayacak şeyler değildir. Sigorta şirketleri de yaşanabilecek bu riskleri düşünerek çeşitli yol yardım paketlerini bir araya getirmiştir. 

 ,

Sigorta sektöründeki rekabet ortamında diğer firmalardan ayrılmak, araç sahiplerine en iyi hizmeti vermek isteyen sigorta şirketleri, farklı isim ve kapsamlarla da olsa yol yardım paketlerini kasko kapsamında vermektedir. Yardım teminatları içeriği de sigorta şirketlerine göre farklılaşmaktadır. Örneğin; bazı yol yardım teminatları sigorta sahibinin ikametgah ettiği sınırları kapsarken; bazıları ikametgah adresinin dışında geçerli değildir. 

Kaskodaki Yol Yardım Teminatinin Kullanımı
 

İkametgah Sınırları İçerisinde Hasar Söz Konusuysa;
 

 • Aracın hareketsiz kalması durumunda bulunduğu konumdan alınarak tamiri için anlaşmalı araç servislerine götürülmesi,
   
 • Aracın bir arıza sebebiyle veya anahtarının çalınması nedeniyle araca girilememesi,
   
 • Aracın kapısı tüm müdahalelere rağmen açılmazsa, aracın yakın bir servise götürülmesi,
   
 • Araç lastiğinin yolda inmesi durumunda lastik değişim hizmetinin verilmesi,
   
 • Lastikler bulunulan konumda değiştirilemeyecekse, aracın yakın bir araç servisine götürülmesi,
   
 • Araç akaryakıtının tükenmesi durumunda yakın bir benzin istasyonuna taşınması,
   
 • Aracın herhangi bir sebeple tamire alınması durumunda ikame araç temin edilmesi,
   
 • (Bu hizmetin alınması için ikame araç teminatının kasko poliçesine dahil edilmiş olması gerekir. 

 

Araç İkamet Sınırlarının Dışındaysa,
 

 • Aracın çalınması, arızalanması yahut bir kaza sebebiyle kullanılmaz olması durumunda konaklama ve seyahat hizmetleri kasko kapsamında verilmektedir.
   
 • Aracın ikametgah adresi dışında bir yerde çalınması halinde; en kısa sürede polise bildirim yapılması gerekir ve bu sürede oluşan giderler sigorta şirketi tarafından karşılanır.
   
 • Araç aynı gün içerisinde onarılamayacak haldeyse, otel giderleri karşılanır.
   
 • Araç tamiri uzun bir süreyi alacaksa, sigortalının kararına göre geri dönüş ya da varılmak istenen konuma gidiş ücretleri karşılanır.Yine araç tamirinin belli bir süreyi açması şartıyla kiralık araç hizmeti verilir.

Hem ikametgah adresiniz sınırları içinde hem de bilmediğiniz yollarda ilerlerken güvence sağlamanın yolu kasko yaptırmaktan geçer. Siz de Sigortam’net’in online kasko hizmetleriyle bu güvenceyi almak için kasko sorgulama formunu doldurun. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın!

 

Benzer İçerikler

Kasko Sorgulama Yapmak İçin Gerekenler

Nasıl kolayca kasko sorgulama yapacağınızı öğrenin, Sigortam.net'ten 3 dakikada en iyi kasko şirketlerinin tekliflerine ulaşın, kaskonuzu satın alın.

Devamını Oku

Kasım 2012 Kasko Değer Listesi

Her ay TSRŞB (Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği) tarafından yayınlanan kasko araç değer listesi güncellendi.

Devamını Oku

Kasko Hesaplama 2015 Yılında Sigortam.net’te Çok Kolay!

Kasko hesaplama işlemini 2015 yılında da Sigortam.net'ten yapın, kolaylık ve rahatlığın yanında ihtiyacınıza ve bütçenize en uygun kaskoya sahip olun.

Devamını Oku